کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۲

گزارش؛

طنز تلخ مسکن مهر+ تصاویر

زمستان رفت و روسیاهی آن برای مدیرانی عالی ماند که حتی یک بار حاضر نشدند با ساکنان مساکن مهر روبه رو شوند و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شوند.

IMG_0305

به گزارش ندای چناران، مسکن مهری که می توانست به برگ زرینی در تاریخ معماری و عمرانی ایران اسلامی تبدیل شود، با سوء مدیریت و یا بهتر بگوییم با عدم مدیریت، به بلای جان مردم تبدیل شده است. مردی که نه راه پیش دارند و نه راه پس.
شرکت عمران شهر گلبهار، در اظهاراتی عجیب، منکر وظیفه نظارتی این شرکت بر پروژه های مسکن مهر شده است. شرکتی با آن عظمت که در قانون به عنوان رابط و داور مرضی الطرفین مردم و انبوه سازان معرفی شده است در بحث مسکن مهر برای خود وظیفه ای بیش از اختصاص زمین به انبوه سازان و تعاونی ها قائل نیست و منکر وظیفه نظارتی خود بر پروژه های مسکن مهر می شود.
در زیر تصاویری از لوله کشی دفع فاضلاب یکی از پروژه های به بهره برداری رسیده را مشاهده می کنید که بیشتر شبیه به یک طنز است. طنزی تلخ و نمونه ای از ساخت و سازهای مجاز و مجوز دار که توانسته است استانداردهای شهرسازی و ابنیه کشور را کسب کند .

IMG_0299

 IMG_0304

طنزی تلخ، که نقطه ننگی بر پیشانی عمران ایران اسلامی است و نمونه بارزی از خلاء مدیریتی و چشم پوشی مدیران عالی کشور بر تخلفات ساختمانی و امضاء های بی حساب و کتاب مهندسان ناظر و سایر مراجع نظارتی است.
مردمی که به دنبال حقوق از دست رفته خود هستند، در بروکراسی اداری اسیر شده اند و تاکنون زور مدیران عالی و صاحبان امضاء بر مردم امدیوار به تدبیر و خدمت رسانی و … چربیده است.
تصاویر زیر به وضوح بر این ادعا صحه می گذارد که برخی از مساکن مهر ، به بافت های فرسوده شهری بدل شده اند و برای اصلاح آنها راهی جز تخریب و ساخت مجدد آنها وجود ندارد و این ها همه مدیون بی مدیریتی مدیران عالی، در انجام نظارت بر ساخت و سازهای این طرح عظیم ملی است.

IMG_0302

IMG_0295
جدایی از همه این مشکلات سوال این است که مدیران عالی و دستگاه های نظارتی و کلیه کسانی که مهر تایید آنها بر چنین پروژه هایی زده شده است، کسانی که رمان های قرمز بهره برداری از این پروژه ها را قیچی زده اند، آیا می توانند تصور کنند که ساکنان این پروژه ها، چگونه زمستان سرد گلبهار را گذرانده اند؟
آیا می توانند تصور کنند که با کوچک ترین سرمای زمستان، لوله های انتقال فاضلاب، وقتی هیچ عایقی حرارتی نداشته باشند و این چنین با پرویی تمام از سقف کاذب پیلودهای که اطراف آنها کاملاً باز است بیرون می زند چه فاجعه ای به بار می آورد؟
مردم چه کشیده اند و چه هزینه سرسام آوری را برای اصلاح معایب پرداخت کرده اند؟
مستندات و تصاویر بسیار دلخراشی از فاجعه های عمرانی و نظارتی مسکن مهر در دست است که به دلیل آزرده خاطر شدن مخاطبان از ارائه آنها خودداری می شود. تصاویری از انتقال پس آب فاضلاب برخی از پروژه ها به پی ساختمان و هزاران مشکل زیربنایی و روبنایی دیگر.
ای کاش مسئولین عالی همچون مدیر شرکت عمران و مدیران نظام مهندسی و سایر مسئولینی که مهر و امضایشان بر تایید فنی افتتاح این پروژه ها زده شده است، به ظاهر و صرفاً برای دلداری این زیان دیدگان، ساعتی را برای شنیدن چند مشکل از هزاران مشکل آنها صرف می کردند و منافع یک انبوه ساز را بر زیان صدها بی خانمانی که به امیدی به این شهر مهاجرت کرده اند ترجیح نمی دادند. مدیرانی که آبرویی برای دستگاه های نظارتی و عمرانی کشور نگذاشته اند.
البته ناگفته نماند که هدف از این گزارش ، سیاه نمایی وضع موجود نیست، پروژه های زیادی در این شهر(گلبهار) وجود دارد که مجریان و سازندگان آنها با وجدان کاری خود بناهای زیبا و مستحکمی از خود به یادگار گذاشته اند اما سوال این است که چگونه می شود مدیرانی در دستگاه های نظارتی کشور در عرصه مسکن مهر، وظیفه خود را نشستن پشت میز و زدن مهر تایید بر فاجعه های عمرانی قرن می دانند و گوش خود را بر فریادهای مردم زیان دیده می بندند اما در جایی دیگر، آنچنان به سختگیری و مافوق قانون عملکرد شهرت دارند که لرزه بر اندام انبوه سازان با وجدانی که اهل فساد نیستند می اندازند.
انتهای پیام/

  • IMG_0295
  • IMG_0296
  • IMG_0297
  • IMG_0298
  • IMG_0299
  • IMG_0301
  • IMG_0302
  • IMG_0303
  • IMG_0304
  • IMG_0305

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات