کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶

گفتگوی ندای چناران با رییس صنعت و معدن چناران؛

اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی در چناران چه بوده است؟/ از ۴۸ بنگاه متقاضی تسهیلات رونق تولید، فقط ۶ بنگاه به بانک معرفی شده‌اند

رییس اداره صنعت و معدن شهرستان چناران گفت: در راستای فعال کردن بنگاه‌های تولیدی آسیب‌دیده از رکود، تسهیلاتی تحت عنوان تسهیلات رونق تولید پیش‌بینی‌شده است که در شهرستان چناران از ۴۸ بنگاه متقاضی استفاده از این تسهیلات، تاکنون فقط ۶ بنگاه به بانک معرفی شده‌اند.

بیاتی

به گزارش ندای چناران، بخشعلی بیاتی قله زو، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چناران در گفتگو با خبرنگار ندای چناران در خصوص اقدامات انجام‌شده اداره صنعت و معدن در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اولویت‌های کاری ما توسط وزارتخانه صنعت و معدن تعیین‌شده است و ما نیز در راستای همین ابلاغات در سطح شهرستان اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به رکود بی‌سابقه حاکم بر بازار که ازنظر طولانی بودن در قبل و بعد از انقلاب بی‌سابقه بوده است، واحدهای تولیدی ما دچار مشکلاتی شده‌اند و برخی واحدها تعطیل‌شده‌اند و برخی دیگر به حال نیمه تعطیل درآمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای فعال کردن این بخش‌ها، تسهیلاتی تحت عنوان تسهیلات رونق تولید و تعیین تکلیف واحدهای تعطیل‌شده و نیمه تعطیل باهدف فعال کردنشان پیش‌بینی‌شده است که از طریق سایت بهینه یاب، واحدهای صنعتی درخواست تسهیلات خود را ارائه می‌دهند و این درخواست‌ها توسط کارگروه ستاد تسهیل استان بررسی و سپس تسهیلات به آن‌ها پرداخت می‌شود.

بیاتی عنوان کرد: درمجموع، بالغ‌بر ۴۸ واحد تولیدی از سطح شهرستان چناران، تسهیلاتی را درخواست کرده‌اند که مبلغ ریالی آن بالغ‌بر۱۹۶ میلیارد و ۴۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که از این ۴۸ واحد صنعتی، تاکنون شش واحد جهت دریافت این تسهیلات به بانک معرفی‌شده‌اند.

وی افزود: درمجموع تسهیلات واحدهای معرفی‌شده به بانک ۱۹ میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان می‌باشد که تقریباً ازنظر ریالی ۱۰ درصد درخواست آن ۴۸ واحد تعطیل و نیمه تعطیل متقاضی وام می‌باشد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چناران ادامه داد: واحدهایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد داشته‌اند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند که از این شش مورد معرفی‌شده به بانک، یک مورد جواز تأسیس بوده است که در حال اجرا می‌باشد.

وی بیان داشت: کار دیگری که راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به کمک دوستان خانه صنعت و معدن و شرکت خدمات شهرک صنعتی چناران در حال اجرا است، برندسازی محصولات برخی از کارخانه جات شهرستان است که در این راستا قدم‌هایی برداشته شده است.
بیاتی تصریح کرد: در این طرح، به‌صورت هلدینگ و متمرکز کالاهایی تولیدشده در سطح شهرستان، با یک برند و نام مشخص به بازارهای داخلی و جهانی عرضه شوند.

وی بابیان اینکه بسیاری از محصولات برندهای معروف استانی و کشوری در شهرستان چناران تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: معرفی یک برند در حوزه مثلاً مواد غذایی سبب می‌شود که ارزش‌افزوده آن نصیب شرکت‌های شهرستان شود و آنان از مزایا و سود آن بهره ببرند.

وی در خصوص اقدامات اداره صنعت و معدن در حوزه مبارزه با کالای قاچاق نیز بیان داشت: در این رابطه سعی داریم فرهنگ‌سازی انجام دهیم که مردم محصولات داخلی را مصرف کنند و بدانند که با مصرف یک کالای قاچاق زمینه بیکاری یک کارگر ایرانی فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

به کانال #ندای_چناران بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات