کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۰

امام جمعه چناران:

معامله‌ای بر سر قدس و مردم آن در حال انجام است/ خادمین حرمین شریفین همان خائنین به آرمان فلسطین هستند

فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران گفت: برخی از مسلمانان و کسانی که خود را ام القرای جهان اسلام می‌دانند و خادمین حرمین شریفین می‌نامند، به مردم مظلوم فلسطین خیانت می‌کنند و ما با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، جلوی این خیانت را می‌گیریم و نقشه آنها را نقش برآب می‌کنیم.

تاجی 4

به گزارش ندای چناران، حجت الاسلام مظفر تاجی، امام جمعه چناران در گفتگو با ندای چناران، به اهمیت و جایگاه قدس در آموزه‌های دینی مسلمانان اشاره کرد و اظهار داشت: قدس بخشی از جهان اسلام است و قبله اول مسلمین بوده و اروج پیامبر گرامی اسلام به معراج از آن محل اتفاق افتاده است و در طول تاریخ بشریت، محل نشر معارف دین به وسیله پیامبران الهی بوده است.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترن مسائل دنیای اسلام را شناسایی کردند و آن هم مسئله فلسطین و قدس بود و به جهت اینکه این امر مورد غفلت واقع نشود، جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند تا جهانی شود و مسلمانان در این ماه در کنار عبادت و تضرع به درگاه خدا به یک مسئله مهم سیاسی که درواقع مسئله اصلی جهان اسلام است توجه کنند.

وی تاکید کرد: حضورما در راهپیمایی روز قدس، ریشه در دین و دستورات دینی ما دارد چراکه امیرالمؤمنین بعد از این که ابن ملجم لعنة اللّه علیه بر سر مبارکشان ضربه زد، خطاب به امام حسن (ع) و امام حسین (ع) می‌فرمایند؛ «کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا» یعنی دشمن ظالم باشید و یار و یاور مظلوم و ستم دیده.

فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران با مظلوم دانستن مردم فلسطین، لبنان، بحرین، عراق و سوریه خاطر نشان کرد: ما مردم ایران اسلامی باید از مسلمانان مظلوم این کشورها حمایت کنیم و از آمریکا و رژیم صهیونیسمی و یاورانش بیزاری بجوییم.

حجت الاسلام تاجی خاطر نشان کرد: راهپیمایی امسال باید منسجم‌تر و هماهنگ‌تر و با شور و شعور بیشتری برگزار کنیم تا بتوان نقشه‌های شومی که در جهت برهم ریختن جهان اسلام کشیده شده است را خنثی کنیم.

امام جمعه چناران روز قدس را محور وحدت همه مسلمانان آزدی خواه دانست و اظهار داشت: در این روز همه مسلمان فریاد می‌زنند مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار و مرگ بر همه کسانی که بخواهند وحدت و برادری مسلمان را به هم بزنند.

وی با اشاره به تحولات منطقه از جمله عراق و سوریه گفت: حضور ما در راهپیمایی روز قدس باید وحدت آفرین باشد و همه دست به دست هم دهیم و در برابر نقشه‌های شوم استکبار بایستیم.

وی با بیان اینکه جریان داعش و تکفیری بهانه‌ای است برای تثبیت موقعیت رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: هزینه‌هایی که عربستان و کشورهای مرتجع منطقه برای داعشی ها و تکفیری‌ها کردند اگر بخش کوچکی از آن را برای نابودی اسرائیل صرف می‌کردند و به حزب الله لبنان کمک می‌کردند الان اسرائیل از بین رفته بود.

وی با تصریح بر این موضوع که معامله‌ای بر سر قدس و مردم مظلوم فلسطین در حال انجام است، ادامه داد: آنچه که از تحلیل‌ها بر می‌آید این است که برخی از مسلمانان و کسانی که خود را ام القرای جهان اسلام می‌دانند و خادمین حرمین شریفین می‌نامند، به مردم مظلوم فلسطین خیانت می‌کنند و ما با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، جلوی این خیانت را می‌گیریم و نقشه شوم آنها را نقش برآب می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که به اهدافشان برسند.

وی در همین راستا افزود: عربستان در مسئله فلسطین در حال معامله است که نمونه آن را چند روز پیش دیدیم که در سازمان ملل، اسرائیل و جامعه صهیونیستی کمک کردند که عربستان از لیست سیاه آمریکا خارج شود و از طرف دیگر عربستان کمک کرد تا اسرائیل به عنوان رییس کمیته حقوق بشر سازمان ملل تعیین شود؛ همه این‌ها نشان از این دارد که دست‌هایی در کار است که مردم مظلوم فلسطین به حق و حقوقشان نرسند.

حجت الاسلام تاجی تاکید کرد: انشاالله به زودی شاهد پیروزی‌های پی درپی جبهه مقاومت خواهیم بود و به کمک کشورهای اسلامی منطقه و در سایه مقاومت جهت نابود اسرائیل و آزادی قدس شریف دست به دست هم می‌دهیم.

وی در پایان از مردم شهرستان چناران در این موقعیت حساس و ویژه خواست که در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضور پیدا کنند تا بار دیگر با آرمان‌های پیامبر گرامی اسلام (ص) و با آرمان‌های امام راحل و شهدای عزیز، عهد و پیمان ببندیم و به ندای رهبر حکیم، دانشمند و فرزانه انقلاب، لبیک گوییم و اثبات کنیم که برآرمان های خود ثابت قدم هستیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات