کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰

رییس اداره حفاظت از محیط‌زیست چناران خبر داد؛

جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی آلوده کننده عرصه‌های طبیعی با زباله خانگی

رییس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان چناران از جریمه نقدی 100 میلیون ریالی فردی خبر داد که زباله خانگی خود را در عرصه‌های طبیعی دهستان بیزکی گلبهار تخلیه می‌کرد.

زباله

به گزارش ندای چناران، هادی موسی پور، رییس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان چناران در گفتگو با ندای چناران از محکومیت فرد آلوده‌کننده عرصه‌های طبیعی دهستان بیزکی و جریمه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی آن خبر داد.

وی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مشاهده تخلیه زباله‌های خانگی در اطراف چند روستا در دهستان بیزکی از توابع بخش گلبهار، مأموران یگان حفاظت از محیط‌زیست شهرستان وارد عمل شده و موضوع را در دست بررسی قراردادند.

وی ادامه داد: مأموران این اداره موفق شدند عامل تخلیه زباله در عرصه‌های طبیعی در یک روستا را شناسایی کنند و ضمن تهیه صورت‌جلسه، موضوع تخلف و پرونده آن را بر اساس مواد ۱۶ و ۲۰ قانون مدیریت پسماند و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تقدیم مرجع قضایی کردند.

رییس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان چناران خاطرنشان کرد: پس از بررسی پرونده توسط قاضی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری چناران، متخلف به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

موسی پور در پایان بیان داشت: در زمان رسیدگی پرونده در دادگاه، بر اساس ماده ۱۸ قانون مدیریت پسماند، متخلف ملزم به اعاده وضع پیش‌آمده به حالت اول گردید.

انتهای پیام/

به کانال #ندای_چناران بپیوندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات