کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۴

معاون وزیر راه و شهرسازی:

جمعیت مصوب گلبهار کاهش می‌یابد/ لزوم سرریز برنامه‌ریزی‌شده جمعیت مشهد به شهرهای جدید اقماری

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق تصمیم شورای عالی شهرسازی، در جمعیت تصویب‌شده شهر جدید گلبهار بازنگری می‌شود و از 430 هزار نفر به 285 هزار نفر کاهش خواهد یافت.

نریمان

به گزارش ندای چناران، محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه چند طرح عمرانی در شهر جدید گلبهار اظهار داشت: نمی‌خواهیم گلبهار شهری خوابگاهی باشد و در همین راستا سعی داریم شهرک‌ها و کارگاه‌های صنعتی ایجاد کنیم تا این شهر جدید به یک شهر پویا و سالم تبدیل شود.

وی ادامه داد: طبق تصمیم شورای عالی شهرسازی در جمعیت مصوب گلبهار بازنگری شده است و جمعیت مصوب ۴۳۰ هزارنفری به ۲۸۵ هزار نفر کاهش خواهد یافت اما درهرحال گلبهار یک شهر پویا در کنار شهر مادر (مشهد) خواهد بود.

وی بر لزوم سرریز جمعیت مشهد به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده به شهرهای جدید اقماری تأکید کرد و گفت: برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی‌های بی‌رویه در مشهد، شهرهای جدید گلبهار و بینالود طراحی‌شده‌اند تا جلوی اسکان بی‌رویه و برنامه‌ریزی نشده حاشیه کلان‌شهر مشهد گرفته شود.

نریمان ادامه داد: ما بینالود و گلبهار را هم در کنار شهر مادر طراحی کردیم و اگر شورای برنامه‌ریزی استان مصوب کند که گلبهار توسعه پیدا کند ما آمادگی این راداریم که طرح‌های مناسبی جهت توسعه این شهر طراحی و اجرا کنیم.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور بابیان اینکه برای گلبهار ارتباط مناسب جاده‌ای و ریلی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با تحقق ارتباط مناسب ریلی، می‌توانیم روی شهر گلبهار حساب ویژه‌ای باز کنیم چراکه برقراری این ارتباط، ارزش‌افزوده مناسبی در این شهر جدید ایجاد می‌کند و این شهر به محل مناسبی برای اسکان تبدیل می‌شود که ازنظر محیط‌زیست نیز از مشهد سالم‌تر و دارای هوای پاک‌تری است.

وی تصریح کرد: تمام سیاست‌هایی که در گلبهار داریم عیناً برای سایر شهرهای جدید کشور اجرا می‌کنیم، به‌عنوان‌مثال شهرهای جدید پرند و پردیس به‌زودی با ارتباط ریلی به تهران متصل خواهند شد و کار بر روی ارتباط ریلی شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر با اصفهان شروع شده و این شهرها از طریق قطار حومه‌ای به اصفهان متصل می‌شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات