کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۲

رئیس شبکه دامپزشکی چناران تاکید کرد؛

ضرورت بکارگیری مسئولین بهداشتی دامپزشکی در کارخانجات لبنی شهرستان

رئیس شبکه دامپزشکی چناران گفت: تمامی کارخانجات لبنی شهرستان باید با نظارت مسئول فنی - بهداشتی دامپزشکی فعالیت کنند و کارخانجات ملزم به بکارگیری این افراد هستند.

به گزارش ندای چناران، دکتر محمد سیاح، رئیس شبکه دامپزشکی چناران در گفت‌وگو با ندای چناران اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان چناران دارای بیش از ۱۶ هزار رأس دام سنگین و بیش از ۲۷۰ هزار رأس دام سبک و همچنین ۴ مرکز جمع‌آوری شیر و ۸ کارخانه لبنی فعال می‌باشد.

وی ادامه داد: به استناد قوانین سازمان دامپزشکی کشور و آئین‌نامه کنترل بهداشتی نقل‌وانتقال فرآورده‌های خام دامی، دامپزشکی به‌عنوان متولی اصلی بهداشت و سلامت شیر خام است و وظیفه نظارت و اطمینان از ایمنی و کیفیت شیرهای خام تحویلی به کارخانه‌های تولیدکننده فرآورده‌های لبنی از مرحله تولید در گاوداری‌ها، انتقال و نگهداری در مراکز جمع‌آوری شیر تا قبل از پروسه فرآوری در کارخانجات لبنی، بر عهده دامپزشکی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مراکز جمع‌آوری شیر دارای مسئول بهداشتی دامپزشکی هستند و آزمایشات مربوط به هر محموله را انجام می‌دهند، افزود: تمامی کارخانجات لبنی باید با نظارت مسئول فنی – بهداشتی دامپزشکی فعالیت کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی چناران خاطرنشان کرد: شیر خام ارسالی از مراکز جمع‌آوری شیر و گاوداری‌های بزرگی که مستقیماً شیر خام را به کارخانجات لبنی حمل می‌کنند، باید دارای مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای حمل از دامپزشکی مبدأ باشند و خودروهای حمل شیر نیز باید دارای پروانه اشتغال به حمل معتبر شیر خام از دامپزشکی باشند.

سیاح تصریح کرد: کلیه خودروها و ظروف در محل کارخانه پس از تحویل شیر خام شستشو و ضدعفونی می‌شوند که این امر اجباری و الزامی است و سپس گواهی شستشو و ضدعفونی توسط مسئول مربوطه صادر می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات