کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

امام‌جمعه چناران:

برجام ثابت کرد اعتماد و ایجاد رابطه با آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت ندارد

امام‌جمعه چناران گفت: برجام ثابت کرد که اعتماد و ایجاد رابطه با آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت ندارد لذا تا زمانی که آمریکا شیطان بزرگ است و خوی استکباری دارد باید با آن مقابله کنیم.

img_5434

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان چناران، اظهار داشت: فریاد مرگ بر آمریکا برگرفته از این پیام امام حسین علیه‌السلام است که هرگز ذلت را نمی‌پذیریم و همواره باکسی که ملت‌ها را به استعمار می‌گیرد و خوی استکباری دارد مبارزه می‌کنیم.

وی بابیان اینکه ما باید درس مقاومت و پایداری را از اهل‌بیت عصمت و طهارت بیاموزیم، خاطرنشان کرد: هر سه مناسبت امروز (۱۳ آبان) مربوط به یک اصل است و آن استکبارستیزی است.

وی در ادامه افزود: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۴۲ توسط رژیم صفاک پهلوی به دلیل افشاگری‌های امام (ره) در خصوص لایحه کاپیتولاسیون (مصونیت قضایی مستشاران آمریکایی در ایران) بود. همچنین در ۱۳ آبان سال ۵۷ رژیم شاهنشاهی دانش‌آموزانی را که درراه دفاع از ارزش‌های اسلامی قیام کرده بودند را به شهادت رساند.

وی افزود: رژیم پهلوی به‌طور کامل موردحمایت آمریکا قرار داشت و آمریکایی که مدام دم از حقوق بشر می‌زند در برابر این جنایت‌ها ‌تنها سکوت ‌کرد و از هیچ حمایتی از شاه کوتاهی نکرد.

امام‌جمعه چناران با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران در سال ۵۸، بیان داشت: مستشاران آمریکا در دفتر سفارتخانه‌ای که باید در آن کارهای دیپلماتیک انجام شود به جاسوسی علیه ملت و انقلاب می‌پرداختند که این اقدام دانشجویان و تسخیر این مرکز فساد مورد تأیید امام (ره) قرار گرفت و ایشان از آن به انقلاب دوم یادکردند.

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به سخنان دیروز مقام معظم رهبری مبنی برخالی بودن جای ۷۰ جلد کتب اسناد جاسوسی آمریکا در کتب درسی دانش آموزان، تصریح کرد: دانش آموزان ما نسبت به تاریخ ۱۵۰ سال گذشته خود بی‌خبرند و اطلاعات درستی ندارند.

وی بابیان این پرسش که تا چه زمانی باید مرگ بر آمریکا بگوییم، به آیه ۶ سوره فاطر استناد کرد و اظهار داشت: تا زمانی که شیطان، شیطان است و خوی استکباری دارد باید با آن بجنگیم. در دنیای امروز به فرموده امام (ره) آمریکا شیطان بزرگ است و در عمل ثابت کرده است که از هیچ دشمنی در حق ملت ایران کوتاه نمی‌آید، لذا باید شعار مرگ بر آمریکا را فریاد بزنیم

حجت‌الاسلام تاجی با انتقاد از افرادی در داخل کشور که باسیاست‌های آمریکا هماهنگ می‌شوند و در موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های خود دم از رابطه با آمریکا می‌زنند، گفت: حل مشکلات کشور در گروی رابطه با آمریکا نیست. مذاکرات برجام انجام شد و بازهم بدعهدی دیگری از سوی آن‌ها برای ما اثبات شد.

وی ادامه داد: ایجاد رابطه با آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت ندارد و تا زمانی که آمریکا شیطان بزرگ است و خوی استکباری دارد باید با آن مقابله کنیم.

وی با اشاره به داستان فرعون در قرآن، بیان داشت: آمریکا هم مانند فرعون مردم را برای رسیدن به اهداف استعماری خود دسته‌بندی کرده است؛ ملت‌های پیشرفته، درحال‌توسعه و عقب‌مانده؛ و بانام کمک به پیشرفت ملت‌های عقب‌مانده در امور آن‌ها دخالت می‌کند و آن‌ها را به طرق مختلف مستعمره خود کرده است و بزرگ‌ترین ضربه‌ها را به آن ملت‌ها می‌زند.

امام‌جمعه چناران با اشاره حمله آمریکا به طبس، سقوط هواپیمای مسافری ایران، حمایت از صدام در جنگ هشت‌ساله و … گفت: عده‌ای در کشور چهره کریه آمریکا را می‌آرایند و او را کدخدا می‌دانند و سعی دارند آن را برای مردم خوب جلوه دهند، لذا باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات