کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰

خطیب جمعه چناران:

داماتو تمدید شد؛ حلب آزاد شد؛ تنها راه عزت، ایستادگی و مقاومت است نه اعتماد به دشمن

امام‌جمعه چناران گفت: آزادسازی حلب و تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دو اتفاق همزمان و درس‌آموز بود که نشان داد تنها راه پیشرفت، عزت و غلبه بر دشمن، مقاومت و ایستادگی است نه اعتماد و همقدم شدن با دشمن.

تاجی امام جمعه چناران

به گزارش ندای چناران، به نقل از ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت در حلب اظهار داشت: پیروزی ملت سوریه بر تروریست‌های چندملیتی که تمام جبهه استکبار غربی و ارتجاع عربی حامی آن‌ها بودند، یک پیام و درس دارد و آن، اینکه درست به‌موازات تشدید عملیات ضد تروریستی ملت و دولت قانونی سوریه به همراه نیروهای محور مقاومت، در آمریکا قانون تحریم‌های ده‌ساله علیه ایران موسوم به داماتو تمدید شد. قانونی که همه کارشناسان و حتی شخص رئیس‌جمهور معتقدند که نقض فاحش برجام است.

وی افزود: این دو اتفاق همزمان و درس‌آموز (پیروزی ملت سوریه در آزادسازی حلب و تمدید تحریم‌های ایران) بار دیگر نشان داد تنها راه پیشرفت، عزت و غلبه بر دشمن، نه اعتماد و همقدم شدن با دشمن، بلکه فقط و فقط مقاومت و ایستادگی در برابر آن است.

چرا قهرمان ملی برجام، برای پاسخ به افکار عمومی در یک نشست خبری داخلی حاضر نمی‌شود؟

خطیب جمعه چناران با اشاره به عدم وتوی قانون ISA (ایسا) توسط رییس جمهور آمریکا تصریح کرد: برخی قصد دارند با فرافکنی از مسئولیت خود در زمان انعقاد برجام شانه خالی کنند.

وی ادامه داد: آنچه در این میان جای سؤال دارد این است که در تمام‌روزهایی که از

وزیر امور خارجه (آقای ظریف) به‌عنوان یک قهرمان ملی یاد می‌شد، چند بار در یک گفت‌وگوی چالشی، فارغ از مناسبات بین قوا حضور پیداکرده و پاسخ منتقدان را داده است؟ آیا زمان آن نرسیده است که آقای ظریف برای پاسخ به رسانه‌ها و افکار عمومی در یک نشست خبری داخلی حاضر شود؟

پاسخ انگلیس به اعتماد روحانی: ایران تهدیدی برای امنیت منطقه است

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به سخنان سخیف نخست‌وزیر انگلیس در اجلاس شورای همکاری خلیج‌فارس گفت: سخنرانی نخست‌وزیر انگلیس در اجلاس شورای همکاری خلیج‌فارس در بحرین که در آن ایران را تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه خواند، گرچه موجی از خشم و نفرت را در میان هم‌وطنان ما ایجاد کرد، لیکن اصلاً دور از انتظار و بدیع نبود.

وی ادامه داد: مواضع دولتمردان انگلیسی علیه ایران در هفته گذشته، تکرار چندین‌باره موضع‌گیری سران این دولت خبیث طی دو سده اخیر است.

وی افزود: به همین دلیل بود که در ادامه تحرکات این رژیم در حمایت از فتنه‌گران در فتنه ۸۸، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ با اکثریت قاطع رأی به کاهش روابط دو کشور در حد کاردار داد اما زمانی که دولت یازدهم با نادیده گرفتن این مصوبه مجلس روابط را در سطح سفیر گسترش داد، این بار نیز مسئولان انگلیسی پاسخ این اعتماد دولت آقای روحانی را با خباثتی دادند که در نوع خود کم‌نظیر است و نشان می‌دهد این رژیم هیچ‌گاه از ماهیت استعماری‌اش فاصله نگرفته است.

وی افزود: با عنایت به تکرار گستاخی‌های رژیم فرتوت و روباه‌صفت انگلیس، انتظار می‌رود، اخراج سفیر این کشور از تهران یا حداقل کاهش سطح روابط، باید هرچه زودتر در دستور کار دولت قرار گیرد.

وحدت، عامل عزت و اقتدار امت اسلام است

خطیب جمعه چناران با اشاره به هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) گفت: از منظر آن حضرت، عزت و اقتدار همه‌جانبهٔ مسلمانان در پرتوی وحدت و همبستگی، در برابر دشمنان مشترک است.

وی ادامه داد: پیامبر اعظم (ص) وحدت امت اسلامی را از راهبردهای بنیادین اقتدار امت اسلامی در تمام زمان‌ها و مکان‌ها دانسته است، و برای برپایی و تحقق بخشیدن آن، تلاش‌های فراوانی نموده‌اند به‌گونه‌ای که اقتدار و عزت جامعه‌ای نو پای اسلامی در عصر رسالت، برآیند وحدت و راهکارهای ارائه‌شده از سوی پیامبر خاتم (ص) بوده است.

وی افزود: متأسفانه بیشترین صدمه و آسیب را امت اسلام در طول تاریخ از ناحیه اشخاص و گروه‌های سطحی‌نگر و دگم‌اندیش و دنیاطلب دریافت کرده است. درواقع جهل و سطحی‌نگری در دین، وقتی در خدمت ثروت و قدرت درمی‌آید، زمینه را برای بروز و ظهور فتنه فراهم‌تر می‌سازد.

مبارزه با تهاجم فرهنگی نتیجه وحدت حوزه و دانشگاه است

امام‌جمعه چناران با اشاره به‌روز وحدت حوزه و دانشگاه بیان داشت: یکی از نتایج وحدت حوزه و دانشگاه، تلاش و همدلی آن‌ها درراه مبارزه با تهاجم فرهنگی است.

وی ادامه داد: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی جدایی حوزه و دانشگاه را توطئه استکبار می‌دانستند و به دلیل اهمیت نقش این دو قشر در هدایت جامعه است که وحدت میان آن‌ها همواره مدنظر امام راحل (رحمه‌الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بوده و هست.

حلب را خدا آزاد کرد

حجت‌الاسلام تاجی در ادامه تصریح کرد: آزادسازی حلب، بهترین گواه بر کاربرد مجاهدت و مقاومت و ایستادگی امت اسلام با پشتوانه وحدت و انسجامی است که ناباورانه رخ‌نمود و پیروزی‌های بزرگ‌تری را نوید می‌دهد.

وی ادامه داد: آزادسازی حلب، تحقق وعده الهی مبنی بر نصرت مجاهدان اسلام و تفسیر عینی «ان تنصرالله ینصرکم» است و به‌حق می‌توان گفت حلب را خدا آزاد کرد.

وی افزود: زمانی هیچ‌کس جرأت دفاع از بشار اسد را نداشت، رئیس‌جمهور وقت، می‌گفت باید بیداری انسانی در سوریه را بپذیریم و با آقای اردوغان همراه شویم و هیچ قدمی برای سوریه برنداشت. حتی بزرگان انقلابی و نظامی با تردید و حتی حیرت می‌گفتند که «آقا می‌فرمایند اسد باید بماند و این جنگ ان‌شاءالله به نفع مقاومت تمام می‌شود.»

امام‌جمعه چناران تصریح کرد: در آن روزها که شهرهای سوریه یکی پس از دیگری سقوط می‌کرد و داعشی ها به دمشق رسیده بودند، همه می‌گفتند اگر اسد سقوط کند، حزب‌الله فلان می‌شود و فلسطین بهمان؛ فلان استراتژیست متبحرمان می‌گفت باید راهی برای ارتباط با حزب‌الله غیر از سوریه پیدا کنیم. آن دیگری می‌گفت به‌جای اصرار بر بقای اسد به فکر یک دولت انتقالی میانه‌رو باشیم اما یک نفر (مقام معظم رهبری) به‌اندازه یک ملت، شجاع، به‌اندازه یک تاریخ حکیم، به‌اندازه همه سیاستمداران جهان باهوش و از همه این‌ها مهم‌تر خدایی داشت بزرگ‌تر از همه هیمنه استکبار و ایادی خبیثش در منطقه که با اتکای به نصرت الهی می‌فرمود: «اسد باید بماند و پیروزی از آن ملت سوریه است.»

دولت نجات ملی یمن سنگ بنای پایان بحران این کشور است

خطیب جمعه چناران با اشاره به تشکیل دولت نجات ملی در یمن اظهار داشت: دولت نجات ملی در شرایطی تشکیل‌شده که انقلابیون یمن امید خود را برای راهکارهای پیشنهادی سازمان ملل به دلیل یک‌جانبه‌گرایی آن ازدست‌داده‌اند و امیدوارند که با تشکیل این دولت گام مهمی در پایان جنگ یمن بردارند.

وی ادامه داد: اگرچه این اقدام انقلابیون باعث خواهد شد تا ائتلاف سعودی که خود را بازنده این توافق می‌داند برشدت حملات احتمالی خود در کوتاه‌مدت بیفزاید، اما در صورت گسترش دامنه موافقان این دولت در داخل یمن می‌توان امیدوار بود که در ماه‌های آینده دولت نجات ملی سنگ بنای هرگونه توافق برای پایان بحران یمن باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات