کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰

رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان چناران؛

گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مانع بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود

فرماندار چناران گفت: گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش آگاهی مردم موجب می‌شود آسیب‌های اجتماعی مثل مواد مخدر، طلاق، درگیری خیابانی و ... به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

photo_2016-12-18_06-09-14

به گزارش ندای چناران، محمد پرویزیان، فرماندار شهرستان چناران در سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اظهار داشت: گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نقش قابل‌توجهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کند.

وی ضمن تأکید بر لزوم ساخت کتابخانه در مساجد و مدارس اظهار داشت: رسالت ما آگاهی بخشی به مردم است چراکه با افزایش آگاهی مردم آسیب‌های اجتماعی مثل مواد مخدر، طلاق، درگیری خیابانی و … به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

پرویزیان افزود: جدا از ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها، باید فرهنگ وقف در روستاها را ترویج داد و مردم را تشویق کرد که در بحث کتاب‌خوانی نیز وقف داشته باشند. به‌عنوان نمونه کسی خانه خود را وقف کتابخانه کند.

وی همچنین به تأکید قانون برای پرداخت نیم درصد از کل درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی هر شهر اشاره و از شهرداران خواست به‌موقع حق نیم درصد را واریز کنند.

سید مسعود موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چناران نیز در ادامه به ارائه گزارش از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان در هفته کتاب پرداخت و گفت: افتتاح نمایشگاه کتاب «یار مهربان» در کتابخانه عمومی باقرالعلوم علیه‌السلام، عضویت رایگان ۱۶۰۰ نفر در کتابخانه‌های شهرستان، برگزاری برنامه‌های قصه‌گویی و نقاشی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه و نمایشگاه کتاب، اهدای ۲ سری مجموعه آثار استاد شهید مطهری از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه‌های شهید حسینی و سلمان فارسی ازجمله برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان بود.

موسوی با اشاره به اجرای طرح ایستگاه‌های مطالعه، بیان داشت: این طرح برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کتابداران کل کشور در تیرماه سال ۱۳۹۰ است و در همین راستا ایستگاه مطالعه در شرکت برق و آموزش‌وپرورش چناران و گلبهار و بخشداری و شهرداری گلبهار استقرار یافت.

وی ادامه داد: بازتاب فعالیت‌ها در خبرگزاری‌های ندای چناران، دانا و …، اختصاص یک صفحه از نشریه محلی سپهر چناران به معرفی کتابخانه‌های شهرستان، ارسال پیامک‌های کتاب‌خوانی، راه‌اندازی کانال تلگرامی، ارائه گزارش در نماز جمعه، زنگ کتاب‌خوانی در دبیرستان شهید شریف واقفی، اهدای نشریات به فروشگاه‌های شهر چناران و گلبهار، شب‌شعر مدافعان حرم، دیدار با خانواده شهید امامی، معرفی کتاب در کانال خبری چناران و گلبهار از دیگر فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های عمومی در هفته کتاب سال جاری بود.

انتهای پیام/

  • photo_2016-12-18_06-08-41
  • photo_2016-12-18_06-08-59
  • photo_2016-12-18_06-09-03
  • photo_2016-12-18_06-09-05
  • photo_2016-12-18_06-09-14

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات