کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸

امام‌جمعه چناران:

اسلام هراسی هدف اصلی اقدامات تروریستی منطقه است

امام‌جمعه چناران گفت: تروریست‌های تکفیری سعی دارند با جنایت‌های خود به نام اسلام، چهره پیامبر رحمت (ص) و دین اسلام را وارونه نشان دهند.

تاجی1

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام تاجی، امام‌جمعه چناران در جلسه گفتمان دینی دانش آموزان هنرستان امام رضا (ع) چناران اظهار داشت: خداوند متعال پیامبری از جنس خودمان برایمان فرستاد تا موعظه‌ها و سخنانش اثرگذار باشد. درواقع تدبیر خداوند بر این بوده که پیامبر از جنس بشر باشد تا پاکی و قداست او درسی برای سایر مردم باشد. این مسئله نشان می‌دهد که انسان در سایه بندگی و عبودیت می‌تواند به مقام‌هایی والا دست پیدا کند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران افزود: بزرگ‌ترین تهمتی که دشمنان در طول تاریخ به پیامبر اکرم (ص) روا داشته‌اند این است که پیامبر خاتم(ص) را پیامبر خشونت و خونریزی معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: داعش تلاش می‌کند تا با جنایت‌های خود به نام اسلام، چهره رحمت و نورانی پیامبر اکرم(ص) و دین اسلام را وارونه نشان دهد تا به‌گونه‌ای اسلام هراسی به وجود آورد. درحالی‌که حضرت محمد (ص) رحمة للعالمین و کامل‌ترین الگو و اسوه بشریت برای بهتر زیستن است.

امام‌جمعه چناران با اشاره به آیه «لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی …» گفت: اگر معنای این بخش از آیه این باشد که در دین هیچ اجباری نیست و انسان‌ها مجازند هر اعتقادی داشته باشند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام دهند، پس نتیجه آفرینش این دنیا و هدف از خلقت انسان چیست؟

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: معنای این آیه این است که خداوند به انسان اختیار داده است. یعنی کسی نمی‌تواند انسان را به بندگی خدا مجبور کند و همچنین کسی نمی‌تواند او را به کفر یا شرک اجبار نماید ولی انسان باید عاقلانه عمل کند و اگر مرتکب خطایی شود قطعاً مجازات خواهد شد، زیرا خداوند راه سعادت و کمال و همچنین راه شقاوت و بدبختی را به انسان نشان داده و هیچ توجیهی برای ما در فردای قیامت وجود ندارد.

انتهای پیام/

  • photo_2016-12-19_14-45-38
  • photo_2016-12-19_14-46-00
  • photo_2016-12-19_14-46-03

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات