کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴

خطیب جمعه چناران:

منشور حقوق شهروندی، فهرستی از اقدامات انجام نشده دولت است/ حماسه ۹ دی حاصل ایمان، اتحاد و بصیرت مردم بود

امام‌جمعه چناران گفت: سه عنصر اساسی ایمان، اتحاد و بصیرت مهم‌ترین مشخصه‌های حماسه ماندگار و جاودانه نهم دی‌ماه سال ۸۸ است.

تاجی امام جمعه چناران

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ با حضور کم‌سابقه ۴۰میلیونی مردم شریف ایران می‌رفت تا افتخار دیگری را در دفتر خاطره ملت بزرگ ایران به ثبت برساند که به ناگاه علیرغم فاصله ۱۳ میلیونی فرد منتخب با رقیبش، شعله‌های آتش فتنه‌ای زبانه کشید که نه‌تنها شیرینی حضور بامعنی و شکوهمند مردم را به تلخی مبدل ساخت بلکه موجبات خرسندی بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی را نیز فراهم نمود.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین هنر سران فتنه این بود که پس از سال‌ها، عناصر ضدانقلاب، بدخواه و زاویه‌دار با نظام و انقلاب اسلامی را که تا آن زمان جرأت عرض‌اندام نداشتند را به کف خیابان‌های تهران و چند کلان‌شهر دیگر آمدند.

وی افزود: کودتای مخملی سبز سال ۱۳۸۸ را می‌توان مهم‌ترین توطئه استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی بعد از توطئه جنگ تحمیلی دانست که توسط دستگاه‌های امنیتی غرب طرح‌ریزی و به اجرا درآمد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی آتش فتنه از عکس امام و شعارهای انقلاب عبور کرد و به حریم عزای سیدالشهدا (ع) ورود یافت، پرده‌ها کنار رفت و دست‌های پشت‌صحنه عیان گردید و لذا نه‌تنها توده مردم که حتی بسیاری از کسانی که به امید بهتر شدن اوضاع کشور به نخست‌وزیر دوران جنگ و امام (ره) روی آورده بودند، با آگاهی از این‌که بحث انتخابات و ادعای تقلب بهانه‌ای بیش نیست بلکه زدن اصل نظام و انقلاب هدف شوم فتنه است، بلافاصله صحنه فتنه را ترک گفتند و این شد که زمینه معجزه‌ای شبیه یک انقلاب فراهم گردید.

وی اظهار داشت: مهم‌ترین مشخصه حماسه ماندگار و جاودانه نهم دی سال ۸۸، سه عنصر اساسی ایمان، اتحاد و بصیرت است که باعث گردید با حضوری ۴۰ میلیونی در کل کشور، بقاء نظام و انقلاب اسلامی و سرزندگی و هوشمندی مردم و رهبری انقلاب اسلامی را باری دیگر باعزت و اقتدار به رخ جهانیان بکشد.

منشور حقوق شهروندی، فهرستی از اقدامات انجام نشده دولت است

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به سخنان رییس جمهور در همایش حقوق ملت در قانون اساسی و رونمایی از منشور حقوق شهروندی تصریح کرد: منشور حقوق شهروندی که رییس جمهور محترم از آن رونمائی کرد، حاوی نکات و مواد ارزنده‌ای است که سخن تازه‌ای نیست و برخی موارد آن قبلاً در قانون اساسی آمده است. از سوی دیگر مقایسه مفاد آن با مواضع و عملکرد دولت به‌وضوح نشان می‌دهد که باید آن را به اعتقاد برخی نویسندگان «فهرست اقدامات انجام نشده دولت» نامید.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور محترم در سخنرانی خود در همایش «حقوق ملت در قانون اساسی»، متوسل به آمارهای باورناپذیر شد. رشد اقتصادی ۷.۴ درصد کشور در شش‌ماهه نخست سال ۹۵، ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال ۹۵، فعال شدن ۱۵ هزار و ۶۰۰ کارگاه تولیدی در چندماهه اخیر و… این آمارها یادآور وعده‌های قبلی مبنی بر حل مشکلات در ۱۰۰ روز، رفع همه تحریم‌ها، گشایش‌های روزانه در پسا برجام، بازگرداندن عزت به‌پاسپورت ایرانی، سرشار نمودن مردم از ثروت و…است.

وی افزود: به‌پاس احترام به شعور افکار عمومی، خوب است رئیس‌جمهور محترم استنادات و جزئیات این آمارها را منتشر کند.

امام‌جمعه چناران خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور محترم می‌گوید اقتصاد ایران را نجات دادم، آن‌هم با رشد ۷.۴ درصدی و تورم یک‌رقمی! نرخ رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی شش‌ماهه و ۹٫۲ درصدی تابستان ۹۵، درحالی‌که فعالان اقتصاد ایران هنوز از رکود می‌گویند، باورپذیر نیست و ضرورت دارد که دولت و بانک مرکزی اعلام کنند!!! درحالی‌که مطابق برنامه پنجم توسعه مرجع اعلام آمارهای اقتصادی مرکز آمار است، چرا بانک مرکزی اعلام آمار می‌کند؟ همچنین در شرایطی که رشد اقتصادی نزدیک به ۱۰ درصد است چرا نرخ بیکاری به‌صورت همزمان افزایش‌یافته است. مگر نه این است که به اعتقاد کارشناسان بازار کار ارتباط بین رشد اقتصادی با ایجاد اشتغال رابطه مستقیم است.

حجت‌الاسلام تاجی افزود: جیب مردم و کاهش قدرت خرید شهروندان و سقوط روزافزون ارزش ریال و نرخ برابری آن با دلار فریاد می‌زند که این آمار واقعی نیست. اما پاسخی منطقی از سوی دولت داده نمی‌شود. رکود و بیکاری سایه خود را روی اقتصاد ایران حفظ کرده است. اقتصاددانان و فعالان اقتصادی می‌گویند رقم رشد اقتصادی ۷.۴ درصد صحیح نیست. آن‌ها می‌گویند ردی از رونق در رشد تولید و اشتغال‌زایی در این ادعا دیده نمی‌شود، اما رئیس‌جمهور محترم اصرار دارد مردم‌باور کنند که چرخ کارخانه‌ها می‌چرخد.

وی ادامه داد: مردم به عملکرد افراد توجه کرده و نتیجه مدیریتی فرد در معیشت خود و اینکه وعده‌ها چقدر جامه عمل پوشیده را ارزیابی می‌کنند. مردم معتقدند برجام نه‌تنها دستاوردی نداشته بلکه تأثیر مستقیمی هم بر زندگی و معیشت آن‌ها نگذاشته است درحالی‌که بهبود معیشت و رفع مشکلات اقتصادی وعده اصلی دولت پس از برجام بود. قرار بود نتیجه برجام گشایش اقتصادی باشد، امروز بالاترین دغدغه طبقه متوسط بیکاری است و طبقات محروم نیز مشکل معیشت دارند.

پیام آزادی حلب اثبات کارآمدی محور مقاومت است

خطیب جمعه چناران با اشاره به آزادی حلب اظهار داشت: پیام آزادی حلب اثبات کارآمدی محور مقاومت و ناکارآمدی ائتلاف ضد داعش بود.

وی ادامه داد: با تسخیر شهر حلب، حجم قابل‌توجهی نیروی آزموده برای حضور در دیگر جبهه‌ها، آزاد خواهد شد. این نیروها ازاین‌پس با این ذهنیت خواهند جنگید که هیچ جنگی سخت‌تر از حلب نیست و چنین روحیه‌ای می‌تواند نبردهای دشوار را تا حد اعجاب‌انگیزی آسان کند.

وی افزود: جنگ در حلب، یک الگوی جدید نبرد شهری برای مقاومت ایجاد کرد که مبتنی است بر تفکیک دقیق عملیاتی میان مردم و مسلحان و ایجاد تعارض میان آن‌ها به‌گونه‌ای که مسلحان هرگونه پشتوانه مردمی احتمالی خود را از دست بدهند.

ترک آموزه‌های وحیانی مسیح (ع) و مشکلات امروز جهان غرب

حجت‌الاسلام تاجی ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی (ع) به همه ادیان آسمانی مخصوصاً پیروان آن حضرت گفت: اگر مسیحیت کنونی دینی تحریف‌شده، آغشته به خرافات و عقاید غیرمنطقی و غیرمعقول نبود، امروز کشورهای غربی این‌چنین دچار بحران‌های معنویت و تاریکی و جاهلیت مدرن نبودند.

وی ادامه داد: مشکلات امروز جهان غرب که دامن‌گیر جغرافیای عالم نیز شده است، ناشی از ترک آموزه‌های وحیانی مسیح (ع) و حاصل کژفهمی‌های پیروان اوست؛ به‌گونه‌ای که نزد آنان جایگاه و مفهوم عدالت با ظلم و ستم تغییر کرده است.

بی‌سوادی ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی است

خطیب جمعه چناران با اشاره به سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام خمینی (ره) بیان داشت: بی‌سوادی و حتی کم‌سوادی ریشه بسیاری از مسائل ازجمله مسائل اقتصاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جوامع است و امروزه نقش دانش و آگاهی در توسعه فنی، تکنولوژی اقتصادی و اجتماعی جوامع به‌خوبی آشکار است لذا گسترش آموزش‌وپرورش و کاهش در صد بی‌سوادی یکی از شاخص‌های مهم پیشرفت هر جامعه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات