کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹

طی 6 ماه آینده؛

۱۵ واحد تولیدی صنعتی جدید در چناران به بهره‌برداری می‌رسد

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران گفت: در حوزه نساجی، مواد غذایی و صنایع پروفیل، سرمایه‌گذاری‌های خوبی در شهرستان انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال و نهایتاً در سه‌ماههٔ اول 96 حداقل از 10 الی 15 واحد تولیدی صنعتی جدید به بهره‌برداری برسد.

بیاتی

به گزارش ندای چناران، بخشعلی بیاتی قله زو، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران در گفت‌وگو با ندای چناران به تشریح اقدامات انجام شده سال جاری این اداره، در جهت تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» پرداخت.

وی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به نام‌گذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، موضوع در جلسات کارگروه صنعت و معدن شهرستان طرح شد و اطلاع‌رسانی‌های لازم به واحدها تولیدی صنعتی و طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد انجام گرفت.

وی افزود: در حوزهٔ شهرستان ۱۷۷ واحد تولیدی صنعتی، کشاورزی و طرح صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کرده‌اند که دراین‌بین ۱۱۲ واحد مربوط به بخش تولیدی و کشاورزی و ۶۵ واحد دیگر تولیدی و طرح صنعتی بوده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد ۱۶۲ واحد تولیدی صنعتی، کشاورزی و طرح صنعتی در کمیته اقتصاد مقاومتی موردبررسی قرار گرفت که درنتیجه تعداد ۱۰۱ واحد به کارگروه استانی ارجاع داده شد و ازاین‌بین ۹۴ واحد نیز به شعبات سرپرستی بانک‌ها معرفی شده است که ۳۵ واحد آن در مرحله عقد قرارداد با بانک قرار دارند.

بیاتی قله زو خاطرنشان کرد: درمجموع تاکنون به ۲۳ واحد تولیدی و طرح صنعتی، تسهیلات پرداخت شده است و نظارت بر این واحدها توسط کمیته‌ای نظارتی، مرکب از نمایندگان فرمانداری، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گیرد.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران همچنین بیان داشت: کل تسهیلات مصوب شده برای واحدهای تولیدی شهرستان ۳۴۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال بوده است که تاکنون مبلغ ۲۵۷ میلیارد و ۸۷ میلیون ریال آن توسط این ۲۳ واحد دریافت شده است.

وی در ادامه بابیان اینکه ۳۵ واحد تولیدی در سطح شهرستان تعطیل‌شده‌اند، گفت: اقدامات لازم در خصوص عارضه‌یابی این واحدهای تولیدی صنعتی انجام شد و تعدادی از این واحدها با پرداخت تسهیلات رونق تولید به حوزه تولید برگشته‌اند.

وی افزود: برخی از این واحدهای تولیدی نیز طی سالهای گذشته تعطیل‌شده‌اند و مربوط به چند سال اخیر نیست، چراکه در برخی از آن‌ها درگذشته اقلام (مواد اولیه) یارانه‌ای دریافت می‌کرده‌اند و با توجه به رقابتی بودن تولید و عرضه این محصولات در بورس (ازجمله مواد پتروشیمی) توان رقابت نداشته و حذف‌شده‌اند.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران در ادامه بر اهمیت اشتغال‌زایی در بخش روستایی تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت فعالان اقتصادی، به‌منظور ایجاد اشتغال برای روستاییان و بهره‌برداری بهینه از توانمندی‌های مدیریتی و مالی، صاحبان و مدیران بخش صنعت این افراد در حال شناسایی هستند که بتوانند بخشی از تولیدات را به‌صورت خوشه‌ای در سطح روستاها ایجاد کرد طوری که زمینه اشتغال روستائیان را فراهم کند.

بیاتی قله زو در ادامه بیان داشت: در ۹ ماهه اول سال جاری برای ۳۹ واحد جواز تأسیس صادر شده است که سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده آن‌ها ۲۸۹ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان بوده و پیش‌بینی می‌شود برای هزار و ۳۷۷ نفر اشتغال ایجاد شود.

وی افزود: در این مدت برای ۷ واحد تولیدی با حجم سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد و ۸۱ میلیون ریال نیز طرح توسعه صادر شده که زمینه اشتغال ۴۹۷ نفر فراهم آورده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: در ۹ ماه گذشته برای ۱۰ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۳۵۵ میلیارد و ۳۱۹ میلیون ریال پروانه بهره‌برداری صادر و امکان اشتغال ۱۹۹ نفر فراهم شده است.

بیاتی بیان داشت: در حوزه نساجی، حوله، مواد غذایی و صنایع پروفیل سرمایه‌گذاری‌های خوبی در شهرستان انجام شده به‌نحوی‌که درمجموع ۱۰ طرح صنعتی، بالغ‌بر ۱۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری و نهایتاً در سه‌ماههٔ اول ۹۶ حداقل از ۱۰ الی ۱۵ واحد تولیدی صنعتی جدید به بهره‌برداری برسد.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان چناران در خصوص بخشودگی جرائم دیرکرد واحدهای تولیدی خوش‌حساب در بخش تأمین اجتماعی نیز اظهار داشت: از ۶۹ واحد تولیدی صنفی صنعتی خوش‌حساب، ۴۹ واحد از تسهیلات بخشودگی استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات