کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

فرمانده سپاه چناران:

فتنه نفوذ خطرناک‌تر از فتنه ۸۸ است/ دشمن به دنبال انقلابی زدایی از مفاهیم، شخصیت‌ها، مقدسات و نهادهای انقلابی است

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت چناران گفت: اشخاص، امت‌ها، جوامع و انقلاب‌ها، همواره در معرض امتحانات الهی قرار دارند و امروز فتنه و امتحان ملت ما در مسئله نفوذ و انقلابی زدایی از مفاهیم، شخصیت‌ها، مقدسات و نهادهای انقلابی است.

آذرکیش

به گزارش ندای چناران، سرهنگ مجید آذرکیش، فرمانده سپاه ناحیه چناران در گفت‌وگو با ندای چناران ضمن گرامیداشت سالگرد حماسه مردمی نهم دی‌ماه و سالروز بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: خداوند در آیات متعددی بحث امتحان را مطرح کرده است که از آن جمله آیه ۲ سوره مبارکه عنکبوت است که می‌فرماید «أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ یتْرَکُوا أَنْ یقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا یفْتَنُونَ» (آیا مردم گمان کردند که آنان رها می‌شوند تا بگویند ایمان آوردیم و آن‌ها آزمایش نخواهند شد؟!) و یا در آیه ۱۲۶ سوره توبه «أَ وَ لا یرَوْنَ أَنَّهُمْ یفْتَنُونَ فی‏ کُلِّ عامٍ مَرَّةً أَوْ مَرَّتَینِ ثُمَّ لا یتُوبُونَ وَ لا هُمْ یذَّکَّرُونَ» (آیا نمی‌بینند که در هرسال یک‌بار و یا دو بار آزمایش می‌شوند، آنگاه توبه نمی‌کنند و متذکر نمی‌شوند)
وی ادامه داد: اشخاص، امت‌ها جوامع و انقلاب‌ها همواره در معرض امتحانات الهی قرار می‌گیرند و انقلاب اسلامی ایران نیز از این سنت الهی مستثنی نیست.

وی افزود: از اول انقلاب هر ۱۰ سال با یک فتنه بزرگ مواجه بودیم. خود انقلاب اسلامی یک امتحان است. جنگ هشت‌ساله یک امتحان و فتنه بود؛ جریان بنی‌صدر، جریان آیت‌الله منتظری و مهدی هاشمی، ماجرای ۱۸ تیر سال ۷۸ و کوی دانشگاه و جریان فتنه سال ۸۸ فتنه و ابتلا هستند.

آذرکیش بیان داشت: امسال نیز یک فتنه دیگری در پیش داریم و آن فتنه نفوذ است. اگر تاریخچه فتنه ۸۸ را بازخوانی کنیم می‌بینیم دشمنان خارجی از مدت‌ها قبل نقشه شوم و پلیدی برای براندازی نظام اسلامی تهیه کرده بودند و در داخل نظام نیز عده‌ای از یک سال قبل از آغاز انتخابات در جهت ایجاد این فتنه نقش‌آفرینی‌های خاصی داشتند.

فرمانده سپاه چناران خاطرنشان کرد: در اسفندماه سال ۸۷ جلسه‌ای برگزار شد که در آن اعلام کردند که در انتخابات آینده (دهمین دوره ریاست جمهوری) باید رهبری به زیر کشیده شود. جلسه‌ای به‌عنوان کمیته صیانت از آراء را در اردیبهشت ۸۸ تشکیل دادند و در آنجا بحث تقلب را مطرح کردند. در ۱۹ خرداد، سه روز قبل از انتخابات، آقای هاشمی نامه‌ای سرگشاده به رهبری داد. ۲۲ خرداد روز انتخابات بود و ۲۵ خرداد روز آشوب خیابانی که حدود یک‌میلیون معترض به خیابان‌ها آمدند و می‌گفتند که در انتخابات تقلب شده است.

وی ادامه داد: در ۲۹ خرداد مقام معظم رهبری در نماز جمعه سخنرانی کردند و سعی کردند آرامش را به کشور برگردانند. در ۲۳ تیرماه یکی از سران فتنه در نماز جمعه بنزین بر روی آتش فتنه ریخت و به‌طور غیرمستقیم خواهان کناره‌گیری رهبری شد و حدیث ابن طاووس مبنی بر اینکه پیامبر (ص) خطاب به امام علی (ع) می‌فرمایند علی جان اگر مردم تو را نخواستند از حکومت کناره بگیر را مطرح کرد. علاوه بر این در تالار آینه مشهد، در جمع انجمن‌های اسلامی دانشجویان به‌طور غیرمستقیم خواهان کناره‌گیری رهبری شدند.

وی افزود: در ۱۳ آبان، روز قدس، ۱۶ آذر شعارهایی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران مطرح شد و عکس امام (ره) را پاره کردند. در ۶ دی‌ماه به علم و پرچم اباعبدالله الحسین جسارت کرده، آن را به آتش کشیدند و در اینجا همه جریان‌های سیاسی فهمیدند که یک دعوای شخصی وجود ندارد و فتنه گران خواهان برکناری رهبری و ایجاد کشوری بی‌دین، با حاکمیتی غیر از اسلام هستند.

آذرکیش تصریح کرد: در ۹ دی سال ۸۸ مردم به‌طور خودجوش با حضور میلیونی خود بساط فتنه را درهم پیچیدند و آن حادثه بزرگ بصیرتی را در تاریخ رقم زدند.

فرمانده سپاه چناران خاطرنشان کرد: امروز فتنه و امتحان ملت ما در مسئله نفوذ است و یکی از عملکردهای نفوذ، بحث انقلابی زدایی است. انقلابی زدایی از مفاهیم، شخصیت‌ها، مقدسات و نهادهای انقلابی.

وی در خصوص انقلابی زدایی از مفاهیم انقلاب بیان داشت: برخی می‌گویند انقلاب در سال ۵۷ اتفاق افتاده است و تمام‌شده است و بحث از انقلابی گری بی‌مورد است اما غافل از این‌که هنوز انقلاب ما کامل نشده است و بعد از تشکیل نظام اسلامی و دولت اسلامی باید کشور اسلامی و تمدن اسلامی ایجاد کنیم.

وی افزود: بعد از تشکیل تمدن اسلامی در سراسر جهان، تازه اول انقلابی گری است چراکه انقلاب بزرگ حضرت مهدی (عج) باید شکل گیرد و بعد از آن انقلاب رجعت پیش می‌آید و… .

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت چناران در ادامه بیان داشت: دشمن به دنبال این است که مسجد، هیئت، روحانی و … غیرانقلابی باشد. عاشورا را غیرانقلابی جلوه می‌دهد. مباحثی همچون اسلام رحمانی را مطرح می‌کنند و سخنی از آیات استکبارستیزی و مبارزه با استعمار به میان نمی‌آورند.

آذرکیش با اشاره به انقلابی زدایی از نهادهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: جهاد سازندگی را به جهاد کشاورزی تبدیل کردند، کمیته‌های انقلاب را به نهادهای دیگری تبدیل شدند، سپاه را بنا داشتند در ارتش ادغام کنند اما در این زمینه موفقیتی حاصل نکردند.

وی ادامه داد: در انقلابی زدایی از شخصیت‌ها چهره‌ای از امام خمینی (ره) مطرح می‌کنند که اهل مبارزه مقاومت و استکبارستیز نیست و صرفاً با نوه‌هایش بازی می‌کند. امامی را که می‌گوید ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم، هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید، معرفی نمی‌شود.

وی افزود: حتی از خود پیامبر (ص) هم انقلابی زدایی می‌کنند و آن آیاتی که پیامبر (ص) را رئوف و رحیم معرفی می‌کند را بیان می‌کنند اما پیامبری را که اشداء علی الکفار است را بیان نمی‌کنند و از خشم مقدس پیامبر (ص) در برابر کفار سخنی به میان نمی‌آورند. حتی از خود قرآن نیز انقلابی زدایی می‌کنند و آیات مهربانی را مطرح کرده اما آیات مقاومت و مبارزه با کفار و منافقین را بیان نمی‌کنند.

فرمانده سپاه چناران عنوان داشت: لازم است این نفوذ جدید دشمن را کامل بشناسیم و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم. برخی از مسئولان ما نسبت به قضایای مختلف روحیه انقلابی خود را ازدست‌داده‌اند و حال که تلاششان به نتیجه نرسیده، تقصیر را به گردن رهبری می‌اندازند و می‌گویند در تمام مراحل با رهبری هماهنگ بوده‌اند.

آذرکیش بیان داشت: در جنگ صفین هم عده‌ای به امیر المومنین (ع) اعتراض کردند و پیشنهاد صلح دادند و حضرت برای این‌که اختلاف بین مسلمین ایجاد نشود، پیشنهاد آنان را پذیرفت و بعد قضیه حکمیت را بر حضرت تحمیل کردند و پس‌ازآنکه فساد حکمیت روشن شد، خود این افراد به حضرت خورده گرفتند و اعتراض کردند. حال می‌بینیم عین این مظلومیت برای مقام معظم رهبری نیز دارد پیش می‌آید. ایشان از روز اول فرمودند مذاکره با آمریکا فایده‌ای ندارد.

وی ادامه داد: مردم به دولتی رأی داده‌اند که معتقد است حتی آب خوردن مردم نیز به رابطه با آمریکا گره خورده است و به‌وسیله مذاکره می‌خواهد کشور را اداره کند. اگر رهبری مانع مذاکره با آمریکا می‌شدند همین دولت رهبری را مقصر حل نشدن مشکلات کشور معرفی می‌کرد هرچند ایشان از اول فرودند که من با آمریکا بدبین هستم. حال که نتوانستند خطوط قرمز را رعایت کنند می‌گویید تمام قصه با نظر رهبری بوده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات