کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲

مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان:

ایجاد انگیزه بین کارکنان و دانش آموزان اولویت اول آموزش‌وپرورش است

مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی گفت: انگیزه می‌تواند بر امکانات غلبه کنند چراکه اگر همه مشکلات حل شود اما مشکل انگیزش کارکنان و دانش آموزان حل‌نشده باقی بماند، کاری از پیش نخواهد رفت.

photo_2016-12-28_15-55-30

به گزارش ندای چناران، حسنی مرد، مشاور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی در مراسم تکریم از علیرضا تاجنیا، مدیر اسبق آموزش‌وپرورش چناران بابیان اینکه  اولین اولویت آموزش‌وپرورش ایجاد انگیزه در بین کارکنان و دانش آموزان است، اظهار داشت: می‌دانیم که مشکلات زیاد است اما اگر همه مشکلات حل شود اما مشکل انگیزش در بین کارکنان و دانش آموزان حل نشود، فایده‌ای نخواهد داشت.
وی ادامه داد:  انگیزه می‌تواند بر امکانات غلبه کنند. در جنگ تحمیلی باانگیزه و ایمان جنگ مدیریت شد نه با امکانات. در عرصه آموزش‌وپرورش نیز باید به این سمت برویم.

وی افزود: پشتیبان‌های عقیدتی زیادی در تعالیم دینی ما وجود دارد؛ طلب علم بر مرد و زن مسلمان واجب است، زگهواره تاگور دانش بجوی و … .  برای حل مشکلات در بحث انگیزش و امکانات باید به این تعالیم توجه کنیم.

در این مراسم همچنین محمد پرویزیان، فرماندار چناران با اشاره به نقش آموزش‌وپرورش در سیاست‌های کلان کشور خاطرنشان کرد:  یکی از سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی که در شعار سال نیز توسط مقام معظم رهبری بر آن تأکید شد، اقتصاد مقاومتی است. سال ۱۳۹۵ به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: برای فراهم‌سازی بستر  تحقق این شعار لازم است اقتصاد مقاومتی به یک  گفتمان ملی تبدیل شود و مفاهیم آن در مدارس به‌عنوان درس آموزش داده شود.

فرماندار شهرستان چناران همچنین بیان داشت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند به یک عزم و گفتمان ملی هستیم.

پرویزیان با تأکید بر نقش آموزش‌وپرورش در تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: حمایت از تولید ملی و مصرف کالای داخلی نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی است و  آموزش‌وپرورش در این زمینه می‌تواند اقدامات خوبی انجام دهد.

وی با اشاره به رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط رئیس‌جمهور اظهار داشت: در آموزش‌وپرورش مردم باید با حقوق شهروندی خود آشنا شدند اگر مردم با این حقوق آشنا شوند ده‌ها و بلکه صدها چشم به عملکرد مسئولان نظارت خواهد کرد.

وی ادامه داد: عدم آشنایی مردم با حقوق خود باعث می‌شود که باوجود مشکلات، مردم از مسئولان مطالبه نداشته باشند.

پرویزیان همچنین خاطرنشان کرد: در فضای سیاسی دولت تدبیر و امید، فرصت نقد وجود دارد اما این نقد  باید در چارچوب قانون صورت گیرد.

در این مراسم علی کارآمد، مدیر جدید آموزش‌وپرورش چناران نیز با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری اظهار داشت: فرهنگ، تعلیم و تربیت، مسئله اول نظام ماست و هرقدر در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری شود نتیجه مضاعف خواهد داشت و مقدمه پیشرفت‌های دیگر خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز حماسه مردمی ۹ دی و اینکه  این روز نباید از حافظه تاریخی ملت ایران فراموش شود، بیان داشت: فتنه‌ها را باید با روشنگری خاموش کرد هر جا روشنگری باشد فتنه‌گر دستش کوتاه می‌شود.

لازم به توضیح است که چند روز پیش علی  کارآمد، سکان هدایت تعلیم و تربیت شهرستان چناران را در اختیار گرفت و جایگزین علیرضا تاجنیا شد.

انتهای پیام/

 • photo_2016-12-28_15-55-36
 • img_6120
 • img_6123
 • img_6125
 • img_6127
 • img_6128
 • img_6129
 • img_6132
 • img_6133
 • img_6134
 • img_6135
 • photo_2016-12-28_15-55-12
 • photo_2016-12-28_15-55-30

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات