کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰

امام‌جمعه گلبهار:

بصیرت و استقامت لازمه حرکت در مسیر حق است/ پیروزی‌های جبهه مقاومت نتیجه بصیرت، اخوت و وحدت دینی است

امام‌جمعه گلبهار گفت: دلیل برتری ملت ایران از امت زمان پیغمبر (ص) این است که مردم ما فتنه را می‌شناسند و فتنه گران را کنار می‌گذارند.

حجت الاسلام مروج

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام محمد مروج، امام‌جمعه گلبهار  در گفت‌وگو با ندای چناران اظهار داشت: خداوند در متن قرآن کریم برای بهره‌برداری کامل از اسلام شرطی را منظور فرموده است. خداوند متعال در آیه ۱۰۸ سوره مبارکهٔ یوسف می‌فرماید  «قُلْ هذِهِ سَبیلی‏ أَدْعُوا إِلَی اللَّهِ عَلی‏ بَصیرَةٍ أَنَا وَ مَنِ اتَّبَعَنی‏ وَ سُبْحانَ اللَّهِ وَ ما أَنَا مِنَ الْمُشْرِکینَ» به این معنا که‌ای پیامبر من، به مردم اعلام کن هر کس که می‌خواهد از اسلام بهره کامل ببرد شرطش این است که بصیرت داشته باشد.

وی ادامه داد: درواقع با این شرط اگر فردی از بصیرت کامل برخوردار نباشد نمی‌تواند از اسلام بهره کامل و کافی را ببرد.

وی با تأکید بر لزوم داشتن بصیرت، بیان داشت: در ادعیه‌ای که از طرف  اولیای الهی به دست ما رسیده است می‌خوانیم «… وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْبَصِیرَةَ فِی دِینِی…» و از خداوندا  می‌خواهیم که  هم دیده سر  و هم دیده دل ما را بینا کند و بصیرت ببخشد.

حجت‌الاسلام مروج خاطرنشان کرد: بصیرت داشتن فقط برای بهره‌برداری کامل از دین نیست بلکه در سایر موارد و برای بهره‌برداری از مسائل دنیا نیز باید بصیرت و آگاهی داشته باشیم.

امام‌جمعه گلبهار ادامه داد: در صدر اسلام عده‌ای براثر دنیاگرایی  و در برابر خلیفه به‌حق رسول‌الله (ص)، حضرت علی علیه‌السلام ایستادند و حوادث تلخی را ایجاد کردند. حرم پیغمبر (ص) را همراه خودشان به جبهه جنگ کشاندند و نوامیس خود را در خانه نگه‌داشتن.

وی افزود: وجود مبارک حضرت امیر علیه‌السلام  در خطبه ۱۷۳ نهج‌البلاغه بیان کرده‌اند که  هرکس که بخواهد در مسیر حق حرکت کند باید سه ویژگی داشته باشد و در صورت نبود این سه خصلت نمی‌توان پرچم حق را در برابر فتنه‌گران بلند کرد و بالا نگه داشت. ویژگی اول اینکه باید بصیرت داشته باشیم و بینا باشیم، دوم اینکه اهل استقامت باشیم و همچنین  آگاهی لازم برای شناخت حق را داشته باشیم.

وی با اشاره به جنگ جمل بیان داشت: مسلمانان دیدند ناموس پیامبر (ص) و برخی اصحاب ایشان همچون طلحه و زبیر در یک‌طرف هستند و امیرالمؤمنین علیه‌السلام در طرف دیگر. حال کسانی که قدرت تجزیه‌وتحلیل ندارند و فاقد بصیرت کافی هستند  مردد و سرگردان می‌شوند. در انقلاب اسلامی نیز  متأسفانه این اتفاق افتاد و فتنه ۸۸ شکل گرفت.

امام‌جمعه گلبهار بیان داشت: در سوره مبارکه قصص آیه ۸۳ آمده است که «تِلْک الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِینَ لَا یرِیدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا…» و خداوند برای ورود به بهشت شرطی قرار داده و آن این است که انسان نه‌تنها نباید اهل فساد باشد بلکه حتی در دلش نیز فکر انجام فساد و حرکت در مسیر باطل خطور نکند.

حجت‌الاسلام مروج تصریح کرد: در فتنه ۸۸ دنیاطلبان در کنار همهٔ ضدانقلاب، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، کفار و همه سیلی خوردگان از انقلاب دورهم جمع شدند و در برابر امام مسلمین ایستادند.

وی بابیان اینکه مردم شریف و آگاه ایران  از مردم زمان حضرت رسول (ص)، امیر المومنین (ع)  و  مردم زمان امام حسن و امام حسین (ع) بهترند گفت: دلیل برتری ملت ایران بر مردم آن زمان این است که فتنه را شناختند و فتنه گران را کنار گذاشتند.
وی افزود: آنچه در ۹ دی سال ۸۸ اتفاق افتاد چیزی بود که در عاشورای سال ۶۱ نیز اتفاق افتاد. کسانی که اهل بصیرت بودند فرزندان پیغمبر (ص) و دشمنان آن‌ها  را شناختند و با تمام توان در برابر آن‌ها ایستادن. مردم شریف ایران نیز در ۹ دی ۸۸ در برابر فتنه گران ایستادند و بساط آن‌ها را جمع کردند.

امام‌جمعه چناران همچنین با اشاره به آزادی حلب و پیروزی‌های جریان مقاومت، بیان داشت: نتیجه بصیرت، وحدت دینی و اخوت، پیروزی‌هایی است که در سطح دنیای اسلام نصیب امت اسلامی می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات