کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر استان:

ولایت‌پذیری تنها راه حفظ نظام است / لازمه پایبندی نسل جوان به خون شهدا بصیرت افزایی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی گفت: برای پایبندی نسل سوم و چهارم انقلاب به خون شهدا باید بصیرت افزایی کنیم و بدانیم که تنها راه حفظ اسلام و نظام ولایت‌پذیری است.

img_6152

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی در چناران با تأکید بر لزوم دشمن‌شناسی، اظهار کرد: خداوند رمز موفقیت انسان‌های مؤمن را در شناخت دشمن می‌داند.

وی با استناد به حدیثی از  امام کاظم علیه‌السلام گفت:  برای دانش بشری چهار اصل وجود دارد؛ خداشناسی، خودشناسی، تکلیف شناسی و دشمن‌شناسی.  شناخت این چهار اسب باعث می‌شود انسان رستگار شود.

وی بابیان اینکه  اصل شناخت دشمن یکی از اصول تعیین دین و ایمان افراد است، بیان داشت: در زندگی‌های اجتماعی و خانوادگی یکی از دلایل مهم گرفتاری‌ها این است که دشمن‌شناس نیستیم. بخش عظیمی از پرونده‌های دستگاه‌های قضایی به‌این‌علت است که دوست و دشمن خود را در تعاملات اجتماعی نمی‌شناسیم.

وی ادامه داد: دشمن‌شناسی صرفاً محدود به دشمن جغرافیایی نمی‌شود بلکه در زندگی روزمره نیز دشمن‌شناسی یک اصل مهم است که موجب آسایش روح و جسم انسان می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی افزود: بزرگ‌ترین ذکر، ذکر لا اله الا الله است که بخش اول آن مربوط به دشمن‌شناسی بوده و در قسمت دوم  دوست شناسی را در بر می‌گیرد.

حجت‌الاسلام اسدی ادامه داد: راه شناخت دشمن در قرآن بیان شده است. در قرآن آمده است که پیامبران انسان‌ها  از روی بصیرت، منطق و روشنگری  به سمت خدا هدایت می‌کنند.

وی بابیان اینکه اسلام بر منطق و بصیرت سوار است و دشمنان بر شایعه پراکنی، موج سازی و فریب افکار عمومی سوارند، تصریح کرد: باید دنیا را به‌سوی فهم و بصیرت دعوت کنیم تا انسان‌ها به سمت حق گرایش یابند.

وی افزود: دین اسلام در دین بصیرت است. در حدیثی از یکی از معصومین آورده شده است که انسان کورچشم باشد  آسان‌تر است از اینکه بصیرت نداشته باشد و چشم دلش کور باشد و  قدرت تشخیص حق از باطل را نداشته باشد.  انسانی کور کسی است که راه درک حقیقت را نمی‌بیند تا بتواند در مسیر حق گام بردارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب به خون شهدا پایبند باشند باید بصیرت افزایی کنیم  و دلیل اینکه رهبر انقلاب نیز  این‌قدر تأکید برافزایش بینش و بصیرت مردم دارند همین است.

وی ادامه داد: غرب و تکفیری‌ها برای از بین بردن سوریه دست در دست هم داده‌اند. برای ساقط کردن مدیر بصیری  (بشار اسد) که برای چند سال بیشتر حکومت کردن حاضر نیست به خواسته‌های رژیم صهیونیستی تن دهد.

وی بیان داشت: هیلاری کلینتون گفته است که آمریکا ۴۵۰ میلیون دلار  برای فتنه ۸۸ و بر‌اندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه کرده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در جلسه خارج فقه خود  ۹ دی را یکی از دستاوردهای بصیرت آفرین کشور دانسته‌اند. درواقع  ۹ دی روز بازخوانی مجدد کتاب انقلاب اسلامی و وفای به عهد و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی تصریح کرد: مردم ایران مردمی بصیر، فهیم و آگاه هستند و ۷ سال تکرار و یادآوری این حماسه ماندگار به‌این‌علت است که بدانیم برای حفظ اسلام، قرآن و نظام تنها یک‌راه وجود دارد و آن  ولایت‌پذیری و دست برنداشتن از ولایت است. درواقع به فرموده امام (ره) اگر پشتیبان ولایت‌فقیه باشیم آسیبی به مملکت ما نمی‌رسد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات