کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

خطیب جمعه چناران:

جاودانگی انقلاب در گروی بصیرت و حضور درصحنه مردم است/ شکست سیاست‌های آل سعود با گذشت یک سال از شهادت شیخ نمر

امام‌جمعه چناران گفت: تجربه تاریخ ملت ایران گواه این حقیقت است که هرگاه مردم، با بصیرت و آگاهی از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان، در صحنه حضور یافته‌اند، طبق اراده خدای متعال سربلند و پیروز بوده‌اند.

تاجی امام جمعه چناران

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چناران با اشاره به هفتمین سالگرد حماسه عظیم و ماندگار ۹ دی اظهار داشت: فتنه ۸۸ با سوءاستفاده از بی‌بصیرتی خواص و با کمک همه سیلی خوردگان از نظام و انقلاب به‌ویژه ضدانقلابی که بعضاً دست‌هایشان تا مرفق به خون بهترین‌های ملت شریف ایران آغشته است، موجودیت نظام و انقلاب اسلامی را به مخاطره انداخت، فتنه‌ای که اصلی‌ترین هدف شومش براندازی نظام شکوهمند اسلامی بود.

وی افزود: فتنه‌ای که با عبور از شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، آتش زدن تصاویر امام (ره) و حتی جلوه‌های عزای سیدالشهدا علیه‌السلام، به‌طوری ناشیانه و بسیار سریع چهره واقعی خود را نمایان ساخت و این شد که وقتی همگان به‌ویژه آنان که با ناآگاهی تحت تأثیر موج فتنه سبز قرار گرفته بودند کم‌کم جبهه اهالی فتنه را ترک گفتند و به برکت شناخت و بصیرتی که به دست آوردند، به صفوف دلسوزان انقلاب پیوستند و حماسه بزرگ ۹ دی رقم خورد.

وی تصریح کرد: تجربه تاریخ ملت ایران به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب، گواه این حقیقت است که هرگاه مردم، با بصیرت و آگاهی از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان درصحنه حضور یافته‌اند، طبق اراده خدای متعال سربلند و پیروز بوده‌اند و علیرغم میل دشمنان، جاودانگی انقلاب را نیز تضمین کرده‌اند.

قدرت نظام متکی به خدا و حمایت مردم است

خطیب جمعه چناران در همین راستا و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه در موضوع فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی که فرمودند «در برابر کینه‌ورزی استکبار باید قدرت متکی به خدا و مردم را تقویت کرد»، گفت: نظام اسلامی متکی به خدای متعال و مبتنی بر حمایت و پشتیبانی مؤمنین شکل‌گرفته و بر اساس همین قدرت نیز ادامه می‌یابد و به اهداف خود نزدیک می‌شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه سالروز بزرگداشت حماسه ۹ دی بر عناصر قدرت در نظام اسلامی تأکید کردند و خاطرنشان کردند که دشمنان نظام اسلامی در فتنه ۸۸ تلاش کردند که حمایت مردمی از نظام را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر قدرت نظام از میان ببرند که با هشیاری و آگاهی مردم، تیر دشمن به سنگ خورد و با بصیرت مردم در نهم دی نقشه‌های دشمن با شکست مواجه شد.

حجت‌الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: برخی از عناصر همین گروه‌ها در سال ۸۸ و بعدازآن از مسئولان آمریکایی خواستند که دست به تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران بزنند تا به تصور خودشان ملت ایران را به خاطر حمایت از انقلاب و اسلام تنبیه کرده باشند.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر نامهٔ جمعی ۳۰ نفرِ از همین خائنان به ملت نیز منتشر شد که در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور منتخب جدید آمریکا یعنی دونالد ترامپ از او خواسته بودند که باخیانت بیشتر در برجام و ایجاد تحریم‌های بیشتر علیه ملت ایران، از این فتنه‌گران حمایت کند.

وی افزود: چنین اقدام احمقانه‌ای از سوی این منافقان، چهرهٔ واقعی آن‌ها را بیشتر از پیش رسوا کرد و چقدر عبرت‌های تاریخ درس‌آموز است که اقدام این خائنان دقیقاً در آستانه ۹ دی و روز بصیرت ملت ایران علنی و رسوا شد.

شکست استراتژی جنگ نیابتی آمریکا در منطقه

فرمانده قرارگاه فرهنگی چناران با اشاره به حوادث منطقه و شکست جبهه استکبار از جبهه مقاومت تصریح کرد: واشینگتن در استراتژی استفاده از جنگ نیابتی دو هدف مهم را دنبال کرده، یکی تشکیل ائتلاف‌هایی متشکل از بازیگران دولتی همچون کشورهای عربی با گروه‌های شبه‌نظامی و تروریستی و دوم درگیر کردن بازیگران موجود در جنگ نیابتی با استفاده از درگیری‌های ایدئولوژیکی.

وی ادامه داد: اوباما در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود به شکست در سوریه اذعان کرد و گفت: «علت شکست سیاست‌های منطقه‌ای در سوریه، عدم پشتیبانی بین‌المللی، عدم اتحاد اپوزیسیون سوریه، قدرت نظامی ابرقدرتی چون روسیه و قدرت منطقه‌ای ایران بود.»

امام‌جمعه چناران تصریح کرد: هدف اصلی از جنگ نیابتی تضعیف محور مقاومت و بالأخص ایران بود. گروه‌های تروریستی که عراق و سوریه را هدف قرار داده بودند، استراتژی بعدی خود را گسترش ناامنی به ایران تدوین کرده بودند.

نامه تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به نامه تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف عنوان داشت: امام (ره) با پیشگویی از آینده کمونیسم، آن‌ها را از افتادن در نظام سرمایه‌داری جهان غرب بر حذر داشت و راه نجات جامعه جهانی را در بازگشت نهایی جامعه انسانی به فطرت خداجوی خویش دانست.

وی ادامه داد: این پیام که برگرفته از قرآن کریم است، نه‌تنها برای شخص آقای گورباچف و کشور شوروی سابق در مقطع زمانی خاص بود بلکه پیامی است زنده و جاوید برای همه ابرقدرتهای شرقی و غربی که انسان را از فطرت خداجوی خویش جدا کرده و در جهان مادی غوطه‌ور ساخته‌اند.

وی افزود: نامه تاریخی حضرت امام که از اسناد مهم سیاسی قرن محسوب می‌شود، به‌ویژه به دلیل اثبات مفاد آن ازجمله فروپاشی کمونیسم، خسارات شوروی به خاطر اتکای به غرب، و متوقف شدن روند واگذاری منابع اقتصادی متحدان شوروی به این کشور بسیار درخور اهمیت است.

وی بیان داشت: بااین‌همه، گورباچف هشدار امام خمینی (ره) را جدی نگرفت و درنتیجه عواقب ناشی از این بی‌توجهی همان‌گونه که در پیام امام خمینی (ره) پیش‌بینی شده بود، تحقق یافت.

شکست سیاست‌های آل سعود با گذشت یک سال از شهادت شیخ نمر

امام‌جمعه چناران با اشاره به اولین سالگرد شهادت عالم مجاهد شیخ باقرالنمر اظهار داشت: عدم آزادی بیان، فشار مستمر به شهروندان، وضع قوانین محدودکننده، تهدید به محاکمه و اعمال مجازات‌های سنگین مثل اعدام، حبس ابد و یا طویل‌المدت، جریمه‌های بسیار سنگین مالی، فقدان آزادی و اظهار عقاید و حتی انجام مناسک عبادی و سعی رژیم سعودی برای تحمیل مذهب استکبار ساخته وهابی و مردود شمردن دیگر مذاهب اسلامی، عدم استقلال قوه قضائیه و تبعیت محض آن‌ها از سیاست‌های حکومت و اوامر دستگاه امنیتی از شاخصه‌های فعلی حاکمیت آل سعود است.

وی ادامه داد: این سیاست‌ها موجب شکست این کشور در زمینه‌های مختلف ازجمله، شکست تروریست‌های تحت حمایت عربستان در سوریه و عراق،    شکست در اخلال در انتخابات ریاست جمهوری لبنان و تحمیل فرد موردنظر خود، شکست در حفظ سهمیه صادرات نفت خود در اوپک و افزایش یافتن سهمیه ایران، گرفتار شدن در باتلاق یمن، کاهش روابط با مصر و تلاش مصر برای بهبود روابط خود با سوریه و روسیه، شکست در گشایش روابط خود با عراق و اخراج سفیرش از عراق به خاطر مداخلات، مفتضح شدن در مجامع غربی به‌عنوان کشور حامی تروریست، دچار شود.

انتهای ‍‍پیام/

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات