کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

احداث کتابخانه سیار نیاز ضروری روستاهای چناران است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان بر لزوم احداث کتابخانه سیار در چناران تأکید کرد و گفت:‌ احداث این کتابخانه‌ها در روستاها نیازمند کمک و همراهی مسئولین شهرستان است.

 photo_2017-01-05_13-50-31

به گزارش ندای چناران، دومین جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان خراسان رضوی در سال جاری با حضور مدیرکل اداره کل کتابخانه‌های عمومی، خیرین، اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و مسئولین شهرستان در محل کتابخانه عمومی سلمان فارسی شهر گلبهار شهرستان چناران برگزار شد.

حسین اکبری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان ضمن اشاره به عملکرد انجمن خیرین کتابخانه ساز ابراز امیدواری کرد: باهمت اعضای انجمن شاهد رشد بیشتر کمک‌های نقدی، غیر نقدی، اهدای کتاب و تلاش روزافزون در حوزه فعالیت‌های کتابخانه‌ای باشیم.

وی ادامه داد: پیگیری خیرین شهرستان مشهد مبنی بر پیگیری ایجاد کتابخانه‌ای به نام شهدای مظلوم منا شایسته تقدیر است.

وی افزود: سال گذشته در مشهد کتابخانه سیار راه‌اندازی شده است و تاکنون هزار و ۷۰۰ نفر از روستاییان عضو این کتابخانه شده‌اند.

وی بر لزوم احداث کتابخانه سیار در چناران تأکید کرد و گفت:‌ احداث کتابخانه سیار در روستاها نیازمند کمک و همراهی مسئولین شهرستان است.

جلسه حجت‌الاسلام محمد مروج، امام‌جمعه گلبهار بابیان اینکه خیرات و نیات خیر مردم باعث برکت و  نعمت برای مردم می‌شود، اظهار داشت: برگزاری نشست انجمن خیرین در گلبهار برای شهر برکت می‌آورد.

غلامرضا بصیری پور، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان نیز در ادامه بر لزوم برگزاری منظم و هدفمند جلسات خیرین و اطلاع‌رسانی نسبت به نیازها و مشکلات کتابخانه‌ای تأکید کرد.

وی گفت: باید کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین به اعضای انجمن و مردم اطلاع‌رسانی شود و با برگزاری همایشی خیرین معرفی شده و از آن‌ها تقدیر شود.

سید مسعود موسوی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چناران نیز در ادامه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های شهرستان ارائه داد و گفت: این شهرستان ۳ کتابخانه نهادی و ۲ کتابخانه مشارکتی دارد.

وی از همکاری بخشداری، شرکت عمران، شهرداری در پشتیبانی از اداره کتابخانه‌ها قدردانی کرد و تأکید کرد: با توجه به افزایش جمعیت گلبهار نیاز شهر به کتابخانه دوم ضروری است.

نیک پرور، عضو انجمن خیرین کتابخانه ساز استان نیز در ادامه به مساعدت در تأمین منابع کتابخانه‌ها اشاره کرد و اهدای  ۲۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه عمومی سلمان فارسی و ۲۰۰ نسخه نیز به کتابخانه خانم رحمتی روستای طویل را تقبل کرد.

حیدری از دیگر اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان نیز بیان داشت: اثرگذاری برنامه‌های صداوسیما روی مردم زیاد است و باید درباره خیرین کتابخانه ساز فیلم ساخته و مردم از فعالیت‌های آنان آگاه و به این امر خداپسندانه تشویق شوند.

در ادامه این جلسه زینت زمانیان، کارشناس امور مشارکت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان از اهدای قریب به ۱۵ هزار نسخه کتاب توسط خیرین نام برد و افزود: کمک‌های نقدی نیکوکاران نیز ۱۹۰ میلیون ریال است.

وی گزارشی از اقدامات ماه‌های گذشته ازجمله برگزاری مراسم هم‌اندیشی خیرین کتابخانه ساز، انجام مصاحبه‌های مطبوعاتی برای جذب نیکوکاران، اهدای کتابخانه شخصی مرحوم حسینیان ارائه داد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضا دیدگاه خود را درباره عملکرد و آینده انجمن خیرین کتابخانه ساز ابراز و برنامه‌ها و پیشنهادات خود را اعلام کردند.

قدردانی از حمید سلیم اسدی، رییس شرکت مخابرات چناران، اهداکننده کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان چناران پایان‌بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/

  • photo_2017-01-05_13-50-34
  • photo_2017-01-05_13-50-36
  • photo_2017-01-05_13-49-48
  • photo_2017-01-05_13-50-16
  • photo_2017-01-05_13-50-20
  • photo_2017-01-05_13-50-23
  • photo_2017-01-05_13-50-26
  • photo_2017-01-05_13-50-28
  • photo_2017-01-05_13-50-31
  • index

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات