کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹

رئیس شبکه دامپزشکی چناران خبر داد؛

معاینه ۹ هزار راس گوساله برای شناسایی بیماری جنون گاوی

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان چناران از معاینه بیش از 9 هزار رأس گاو و گوساله از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: خوشبختانه در بازدیدهای صورت گرفته تاکنون موردی از جنون گاوی مشاهده نشده است.

 جنون گاو

به گزارش ندای چناران، دکتر محمد سیاح، رئیس شبکه دامپزشکی چناران در گفت‌وگو با ندای چناران اظهار داشت:‌ تاکنون موردی از بیماری جنون گاوی در چناران مشاهده نشده است.

وی در این خصوص بیان داشت: بیماری جنون گاوی، یک بیماری مغزی لاعلاج و کشنده برای گاوها و برخی دیگر از حیوانات مثل بز و گوسفند است. نام پزشکی جنون گاوی، انسفالوپاتی اسفنجی شکل گاو است و به این دلیل به آن جنون گاوی می‌گویند که بر سیستم عصبی گاو اثر گذاشته و باعث می‌شود گاو بسیار عجیب و غیرعادی رفتار کند و توانایی انجام کارهای همیشگی خود مثل راه رفتن را نداشته باشد.

سیاح افزود: به‌منظور ردگیری و تشخیص و درمان سریع بیماری، عملیات مراقبت این بیماری به‌صورت  بازدیدهای مستمر، از واحدهای دامی اعلام‌شده از طرف اداره کل دامپزشکی انجام می‌پذیرد که در صورت مشاهده بیماری، دام بیمار معدوم و منطقه موردنظر قرنطینه می‌گردد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان چناران در ادامه از معاینه بیش از ۹ هزار رأس گاو و گوساله از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: خوشبختانه در بازدیدهای صورت گرفته تاکنون موردی از جنون گاوی مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات