کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳

توقیف و معدوم سازی محموله غیر مجاز مرغ زنده در چناران

خودروی حامل 200 قطعه مرغ زنده تخمگذار پایان دوره، که خارج از ضوابط بهداشتی و بدون مجوز بهداشتی در سطح شهرستان در حال تردد بود توسط بازرسین بهداشتی دامپزشکی توقیف شد.

به گزارش ندای چناران، خودروی حامل ۲۰۰ قطعه مرغ زنده تخمگذار پایان دوره، که خارج از ضوابط بهداشتی و بدون مجوز بهداشتی در سطح شهرستان در حال تردد بود توسط بازرسین بهداشتی دامپزشکی توقیف شد.
رئیس شبکه دامپزشکی چناران در این خصوص گفت : خودروی مذکور فاقد مجوز حمل قرنطینه ای بوده و با توجه به اینکه هرگونه حمل و نقل مرغ زنده بدون گواهی حمل بهداشتی ممنوع و تخلف بهداشتی محسوب می شود که خودرو فوق الذکر توسط اکیپ نظارت این شبکه توقیف و جهت سیر مراحل قانونی به شبکه دامپزشکی هدایت شده بود .
 دکتر محمد سیاح افزود : بر اساس ضوابط و قوانین صادره سازمان دامپزشکی کشور صدور مجوز حمل برای تمامی مرغ های تخمگذار پایان دوره فقط به مقصد کشتارگاه مجاز است لذا حمل و عرضه در سطح روستاها ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: در راستای جلوگیری از انتشار بیماری های واگیر دار طیور نظیر آنفلوآنزای فوق حاد محموله فوق پس از بررسی و هماهنگی های به عمل آمده با نظارت کارشناسان این شبکه و با تمهیدات خاص معدوم گردید.
این مسئول تصریح کرد : این شبکه  به صورت مستمر بر نحوه پرورش مرغ و تولید تخم مرغ  نظارت کامل داشته و  حمل و نقل هرگونه جوجه یک روزه ، طیور پرورش یافته و تخم مرغ تولید شده فقط با مجوز بهداشتی دامپزشکی مجاز می باشد .
سیاح خاطرنشان کرد: به منظور اطمینان از سلامت مرغ های گوشتی و تخم مرغ های تولید شده کلیه محموله های طیور قبل از بارگیری توسط مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی مورد بازرسی قرار می گیرد و پس از اطمینان از سلامت آن نسبت به صدور مجوز حمل اقدام می گردد.
وی بیان داشت : در حال حاضر تعداد۲۳ مرغداری گوشتی فعال و تعداد ۳۳ مرغداری تخمگذارفعال و تعداد ۷۳ مرکز عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان فعالیت دارند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات