کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳

شرط جواب اداری در کسری از ثانیه! / طنز

صدور نامه از اداره در کسری از ثانیه فقط زمانی میسر است که مناظره‌ای بصورت زنده در عصر روز تعطیل جمعه برگزار شود، آنگاه هنوز کاندیدای ریاست‌جمهوری کلامش منعقد نشده، شما خواهید دید که اداره مربوطه و نامربوطه، پاسخی مشتمل بر تکذیب اظهارات نامزد را به صورت کتبی انتشار داده‌است!

به گزارش ندای چناران:

شما به اداره فلان می‌روید. با انرژی مثبت سلام می‌کنید. یک خدا قوتی هم می‌دهید. کارمند اداره همانطور که با موبایلش ور می‌رود، لبخندی زده و پاسخ سلام شما را می‌دهد. شما دچار توهم می‌شوید که چقدر در جایگاه ارباب رجوع قابل احترام هستید. صدای «دینگ» موبایل کارمند اداره حکایت از رسیدن یک پیام تلگرامی جدید می‌کند. کارمند پیام را می‌خواند، لبخندی می‌زند، تازه شما در می‌یابید که خنده‌ی قبلی کارمند هم واکنش او در مقابل آخرین جوک ارسالی دوستش بوده و نه جایگاه اربابی شما!
آنقدر سکوت می‌کنید تا طرف از ارسال و دریافت آخرین پیام‌های تلگرامی فارغ شود. اکنون او آماده پاسخگویی است!
شما جواب و سرانجام نامه‌ای را که از روی تقویم دقیقاً ۴۵ روز پیش تقدیم کرده‌اید، مطالبه می‌کنید، کارمند با دقت روی میزهای اتاق، داخل سیستم، کشوها، کازیوها، کمدها، قفسه‌ها، فایل‌ها، اتاق بغلی، اتاق رئیس، اتاق معاون، طبقه بالا، طبقه پایین، زیر زمین، پارکینگ، دبیرخانه، بایگانی، انبار، آبدارخانه، داخل زباله‌های خشک و تر را جستجو می‌کند اما اثری از آثار نامه شما پیدا نمی‌شود.
او از شما می‌پرسد: آیا مطمئن هستید که نامه را ۴۵ روز پیش به من تحویل داده‌اید؟ شما از پاسخ در می‌مانید، شک می‌کنید. این احتمال را می‌دهید که شاید ۴۵ روز پیش نامه اداری را اشتباهاً به بقال سر کوچه‌تان سپرده‌اید! بنابراین از کارمند عذرخواهی می‌کنید که وقت بیت‌المال برای پاسخگویی به شما هدر رفته‌است! کارمند اداره، عذرخواهی شما را می‌پذیرد. مقرر می‌شود تا مجدداً نامه‌ دیگری بنویسید و فردا آن را تقدیم اداره کنید. برای اطمینان بیشتر به خودتان خاطر نشان می‌سازید که بمدت ۷۲ ساعت از بقال سر کوچه‌تان خریدی انجام ندهید زیرا همچنان این احتمال وجود دارد که نامه را به او بدهید اما سراغش را از اداره‌ی فلان بگیرید!
از اتاق خارج می‌شوید، «دینگ» موبایل شما حکایت از دریافت یک پیام تلگرامی جدید است. یک جوک دسته اول برای شما آمده لکن خبر ندارید که این، همان جوک ساخته شده‌ی ارسالی توسط کارمند در چند دقیقه پیش است. او جوک جدید خود را برای دوستانش فرستاده‌بود و دوستان او هم برای دوستان دیگر.
شما امروز تجربه گرانبهایی بدست آورده‌اید چون یاد گرفته‌اید که صدور نامه از اداره در کسری از ثانیه فقط زمانی میسر است که مناظره‌ای بصورت زنده در عصر روز تعطیل جمعه برگزار شود، آنگاه هنوز کاندیدای ریاست‌جمهوری کلامش منعقد نشده، شما خواهید دید که اداره مربوطه و نامربوطه، پاسخی مشتمل بر تکذیب اظهارات نامزد را به صورت کتبی انتشار داده‌است!
محمدرضا فتحی نجفی
انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات