کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹

عیار تقوای الهی نزد دو رقیب

برابر اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی یکی از شروط کاندیدای رياست‌جمهوری، داشتن تقواست که در این‌بین رفتار و منش نامزدها در اوقات پر تنش و التهاب‌آلود تبلیغات، عیار واقعی تقوای آنان و میزان پایبندی به این اصل از قانون اساسی را به خوبی آشکار ساخته است.

به گزارش ندای چناران،برابر اصل یکصد و پانزدهم قانون اساسی یکی از شروط کاندیدای رياست‌جمهوری، داشتن تقواست. وقتی شورای نگهبان اسامی افراد واجد صلاحیت برای کاندیداتوری ریاست‌جمهوری را اعلام می‌کند یعنی نامبردگان از نظر شورای نگهبان، اهل تقوا شناخته شده‌اند اما این بدان معنی نیست که همه‌ی نامزدها این توانایی را دارند تا در اوقات پر تنش و التهاب‌آلود تبلیغات، خود را در دایره تقوا محصور نموده و پا را از آن خارج نسازند.
رفتار و منش نامزدها در سخنرانی‌های تبلیغاتی و نیز مواجهه با رقبا بویژه هنگام مناظره‌ها، عیار واقعی تقوای فرد را آشکار می‌کند.
تا امروز که فقط چهار روز به ۲۹ اردیبهشت مانده، ابراهیم رئیسی به کرات نشان داده که توانایی ماندن در دایره تقوا و اخلاق را دارد. او درونمایه پایبندی خود به این اوصاف را هنگامی به منصه ظهور رساند که در مناظره زنده تلویزیونی مورد حمله شدید و تحقیرآمیز حسن روحانی قرار گرفت. رئیس دولت یازدهم در مناظره از رقیب خود سوال کرد که شما چه اطلاعاتی از سیاست خارجی دارید؟! (نقل به مضمون)
رئیسی عصبانی و آشفته نشد. او به روی مبارک رقیب خود نیاورد در حالیکه کاملاً به یاد داشت، رقیبش چهار سال پیش و قبل از پیروزی در انتخابات گذشته، مقابل دوربین‌های تلویزیونی وقتی از مذاکرات ۱+۵ سخن می‌گفت، عدد ۵ را پنج کشور قدرتمند جهان می‌دانست و عدد « ۱ » را جمهوری اسلامی ایران می‌پنداشت در حالیکه عدد « ۱ » مربوط به کشور آلمان و عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌باشد.
برای کسی که سال‌ها به پرونده‌های قضایی مدیران و افراد وابسته به ایشان دسترسی کامل داشته و سینه‌اش مخزنی از اسرار است، حصر امیال نفسانی همچون میل به قدرت‌طلبی در بزنگاهی که آزادی‌اش می‌تواند جلوس بر بلندترین کرسی مقام اجرایی کشور را برای حداقل چهار سال به ارمغان آورد، امتحانی عملی، سخت و طاقت‌فرسا محسوب می‌شود که کسب نمره قبولی از این آزمایش الهی، نیاز مبرم به سال‌ها ریاضت و ممارست دارد.
اگر رئیسی همچنان درب مخزن اسرار را بسته نگه دارد، فارغ از اینکه پیروز انتخابات باشد یا نباشد، او تنها کاندیدای ریاست‌جمهوری در جهان امروز خواهد‌بود که علی‌رغم در اختیار داشتن اطلاعات اشخاص، پایبندی به اخلاق را به پای تصاحب میز ریاست‌جمهوری قربانی نکرده‌است.

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات