کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲

وقایع‌نگاری حاشیه‌ها (قسمت اول) / طنز

به گزارش ندای چناران؛۵ و ۶ تیر ماه ۱۳۹۶:
دو روز تعطیلی عید فطر امسال با کلی خبر و حواشی آن به پایان رسید. پیش از نماز عید فطر در مصلی تهران، مداحی با چند بیت شعر، صف اولی‌ها را مورد خطاب قرار داد که: «ای نشسته در صف اول نکنی خود را گم / منتظر اقدام تو هستند هنوز این مردم» اما او فقط به این بسنده نکرد. وی بی‌آنکه برای آرامش روح برجام یک دقیقه سکوت کند، ادامه داد: «باز تحریم جدیدی به سنا رفت که رفت / جسم برجام چو روحش به فنا رفت که رفت»
این احتمال وجود دارد که از هفته آینده هیچ مقام مسئولی در صف اول دیده‌نشود. زین پس مردم، مسئولین را در صف دوم مشاهده خواهند‌کرد.
خواندن اشعار انتقادی موجب شد تا برخی اینگونه برداشت کنند که نوزاد برجام مورد توهین مداح قرار گرفته فلذا جنگ توئیتری و تلگرامی شدیدی آغاز شد.
کارلوس کی‌روش سرمربی خارجی تیم ملی فوتبال ایران برای میانجی‌گری بین طرفین ایرانی درگیر، خودش را وسط معرکه انداخت. او این بار نگفت که استعفاء می‌دهد اما بجای آن گفت: «تحریم هستیم و نمی‌توانیم پول و پاداش‌مان را از فیفا بگیریم». این اظهارنظر، بی‌طرفی کارلوس پرتقالی را بعنوان میانجی بی‌طرف با ابهام روبرو کرده‌است. ظاهراً کی‌روش از اخبار لغو و یا تعلیق تحریم‌های ایران که بواسطه امضای برجام مقرر شده‌بود به انجام برسد، اطلاعات کافی ندارد! در عین حال هواداران تیم ملی فوتبال ابراز امیدواری کردند؛ یحتمل ظرف چند هفته‌ی آینده به همان شکل چمدانی که حقوق دیپلمات‌های ایرانی به خارج از کشور منتقل می‌شده یا می‌شود، طلب فدراسیون فوتبال ایران نیز به همین شیوه از فیفا نقد گردد. در این رابطه محمود خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از کانادا اعلام آمادگی کرده که بعنوان یار دوازدهم تیم ملی برای کمک‌رسانی به شمارش اسکناس‌های داخل چمدان‌ها، می‌تواند خودش را برساند!
بعد از ورود قاچاق بطری‌های آب ۶۰ هزار تومانی دانمارکی به کشور، همانگونه که قبلاً وعده‌داده شده‌بود با امضای برجام، مشکل «آب خوردن» مردم حل شد! دولت به منظور مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی به آب آشامیدنی فرانسوی مجوز واردات داده تا مصرف‌کنندگان این آب را بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان خریداری و نوش‌جان کنند.
در گرماگرم نمایش مدل‌های مختلف از فیلم‌های عشق و عاشقی در تلویزیون و سینمای ایران، نیکی خانم هم خجالت را کنار گذاشت و صراحتاً عاشق بودن خود را رسانه‌ای کرد. ممکن است که این درجه از وقاحت نیکی به جادوگری تلویزیون و سینما بی‌ارتباط باشد ولی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با بی‌تابی زایدالوصفی همه‌ی احساسات درونی‌اش را اینگونه آشکار ساخت: «عاشق تحریم ایران هستیم»!
همسو با قول موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر «ضمانت کامل اجرای برجام» توسط این اتحادیه، ۲۶۵ نماینده پارلمان همان اتحادیه، خواستار قرارگرفتن نام سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی‌ایران در لیست سیاه شدند. پیش از این نیز دولت ایالات متحده اقداماتی را برای تحریم سپاه سامان داده‌بود.

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات