کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

امام‌جمعه چناران:

هیچ رنگ و بویی از میقات‌ الرضا در چناران دیده نمی‌شود

امام‌جمعه چناران گفت: چناران باب الرضا (ع) است اما هیچ اثر و رنگ و بویی از میقات الرضا در آن دیده نمی‌شود و همه می‌گویند بودجه‌ای در این خصوص در نظر گرفته نشده است.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در جلسه اقتصاد مقاومتی چناران که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در کنار بحث اقتصاد، مسئله فرهنگ، دیانت و معنویت بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه اقتصاد بخواهد رشد کند و مقاوم باشد باید به فرهنگ دینی مردم بیشتر توجه شود.

امام‌جمعه چناران ادامه داد: مسلمانان زمان پیامبر اکرم (ص) به دلیل وجود فرهنگ دینی، در محاصره سخت اقتصادی در مکه مقاومت کردند و به نتیجه و اهداف مدنظرشان رسیدند.

وی ادامه داد: چناران باب الرضا (ع) است اما هیچ اثر و رنگ و بویی از میقات الرضا در آن دیده نمی‌شود. اقدامات و زمینه‌سازی‌هایی باید انجام شود اما همه می‌گویند بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است لذا شایسته است بودجه‌ای از بودجه زیارت استان به این شهرستان اختصاص یابد. شهرداری چناران درآمد کافی در این خصوص ندارد و نیازمند کمک بیشتری از سوی استان هستیم.

حجت‌الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: شهدای گمنام نزدیک به ۲۸ سال بدنشان مثل بدن اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در بیابان‌های جنوب و غرب کشور افتاده بوده و الان نیز بعد از یک سال، هنوز هیچ اقدام عملی در راستای ایجاد یک المان و مکانی که درشان آن‌ها باشد، انجام نشده است و این شهدا همچنان گمنام‌اند.

امام‌جمعه چناران در خصوص مجتمع فرهنگی شهرستان چناران نیز اظهار داشت: چناران در گذشته بخشی از طوس بوده و فرهنگ غنی دارد اما حدود ۱۲ سال است هنرمندان منتظرند که این مجتمع فرهنگی به بهره‌برداری برسد. این مجتمع فرهنگی دارد به تاریخ می‌پیوندد.

وی همچنین بیان داشت: اگر بخواهیم جلوی ناهنجاری‌های اجتماعی را بگیریم باید به ورزش توجه بیشتری شود و مرکز استان بودجه‌ای را جهت سالن ورزشی چناران اختصاص دهد تا مشکلات آن برطرف شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات