کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱

وزارت نفت یا وزارت کار؟! / طنز

شما نگران آینده شغلی خود هستید اما روی کره‌زمین یک رئیس خوب هست که نگرانی شما را رفع می‌کند. او از الان برای چهار سال بعد بلکه دوران پیری‌تان هم برنامه دارد.

به گزارش ندای چناران، شما نگران آینده شغلی خود هستید اما روی کره‌زمین یک رئیس خوب هست که نگرانی شما را رفع می‌کند. او از الان برای چهار سال بعد بلکه دوران پیری‌تان هم برنامه دارد.
در جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی، وزیر اسبق، وزیر سابق، وزیر قبلی، وزیر فعلی، وزیر بعدی و یحتمل وزیر آینده تا روز قیامت یعنی همان آقای زنگنه‌ی خودمان در پاسخ به انتقادها درباره استخدام برخی نمایندگان ادوار حامی خود در وزارت نفت اینجوری فرمودند: «سربسته می‌گویم، اگر نماینده نگران شغل آینده خود باشد، هزاران مفسده دیگر درست می‌شود. من هم تعدادی (نماینده سابق را استخدام کرده و آنها را) به کار گرفتم.»
این سربسته‌اش بود اما سربازش چنین است: اگر نماینده نگران شغل آینده خود باشد، هزاران مفسده دیگر درست می‌شود. من هم تعدادی (نماینده سابق را استخدام کرده و آنها را) به کار گرفتم.
البته از شما چه پنهان که سربازتر از این هم می‌توان گفت یعنی اینطوری:
اگر نماینده نگران شغل آینده خود باشد، هزاران مفسده دیگر درست می‌شود. من هم تعدادی (نماینده سابق را استخدام کرده و آنها را) به کار گرفتم.
بنابراین از جملات سربسته آقای وزیر و جملات سرباز خودمان نتیجه می‌گیریم:
اولاً نمایندگانی که آقای وزیر در وزارت نفت استخدام کرده‌اند، همگی قبل از نماینده‌شدن، بیکار یوده‌اند.
ثانیاً مفسده کلاً کم شده و شده این. حالا اگر آقای وزیر اهل اشتغال‌زایی(!) نبود و نگرانی نمایندگان را رفع نمی‌کرد، مفسده می‌شد چی؟!
ثالثاً معلوم می‌شود که آقای زنگنه هم وزیر نفت بوده‌اند و هم با حفظ سمت، وزیر «کار و رفاه نمایندگی».
رابعاً یک مفهوم خیطی در عبارت ایشان هست که دل‌مان طاقت نمی‌آورد آن را نگوئیم:
«اگر نماینده نگران شغل آینده خود باشد» یعنی نگرانی در زمان نمایندگی.
«هزاران مفسده دیگر درست می‌شود» یعنی اول در زمان نمایندگی، مفسده درست می‌شود و بعداً مفسده‌ها بیشتر ‌شده و گسترش می‌یابند.
«من هم تعدادی (نماینده سابق را استخدام و آنها را) به کار گرفتم» یعنی بعد از پایان مدت نمایندگی‌شان در مجلس آنها را به کار گرفتم.
حالا وجداناً اگر شما نماینده مجلس و دلواپس شغل آینده خود باشید، از وزیری که رئیس آینده شماست و قول استخدام‌تان را داده تا نگرانی شما رفع شود. طرح سوال خواهید کرد، استیضاح رئیس پیشکش؟!

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات