کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷

مدیرکل بهزیستی استان:

بزرگ‌ترین محدودیت مددجویان بهزیستی را جامعه به آن‌ها تحمیل کرده است

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: آمار بیکاران بهزیستی بیش از متوسط جامعه است که بخش قابل‌توجهی از آن به دلیل محدودیت‌هایی است که جامعه به آن‌ها تحمیل کرده است و شایستگی شغلی آن‌ها را نادیده می‌گیرند.

به گزارش ندای چناران، دکتر حمیدرضا پوریوسف در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره بهزیستی شهرستان چناران در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اظهار داشت: سازمان بهزیستی سازمانی اجتماعی است که به‌عنوان متولی سلامت اجتماعی جامعه معرفی شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی بابیان اینکه دولت و مجلس به مؤلفه‌های اجتماعی توسعه، نگاه ویژه‌ای دارند، گفت: در حوزه سلامت اجتماعی ما به دنبال اقدامات پیشگیرانه هستیم و با توجه به این‌که جامعه هدف بهزیستی بزرگی است، اقدامات توانمند سازان گسترده‌ای در این حوزه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ۲ درصد جمعیت شهرستان را معلولین تشکیل می‌دهند که پرونده بهزیستی دارند و با توجه به تعداد زنان سرپرست خانواده، زنان و فرزندان بد سرپرست و افرادی که در معرض آسیب اجتماعی هستند، ۸ تا ۱۰ درصد جمعیت هر شهرستان را افرادی تشکیل می‌دهند که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم در جامعه هدف بهزیستی قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: راهبرد ما در بهزیستی راهبرد حفظ کرامت انسانی است و معتقدیم که در حوزه اشتغال وظیفه‌مند هستیم. میزان بیکاری در استان ۱۲ درصد است اما آمار بیکاران بهزیستی بیش از این است چون این افراد محدودیت‌هایی دارند که بزرگ‌ترین محدودیت آن‌ها را جامعه به آن‌ها تحمیل کرده است.

پوریوسف در همین رابطه بیان داشت: جامعه، مددجویان بهزیستی را در بسیاری از موارد، واجد شرایط شغلی نمی‌داند درصورتی‌که در بسیاری از این موارد، واجد شرایط هستند.

وی بابیان اینکه جامعه بهزیستی پشتوانه مالی و اجتماعی لازم را برای احراز شغل ندارند، گفت: ما به دنبال افزایش کمی مشارکت‌ها و سوق دادن مشارکت‌های مردمی به‌سوی فعالیت‌هایی هستیم که متولی ندارند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با تأکید بر ساماندهی فعالیت‌های شرکای بهزیستی که شامل آموزش‌وپرورش، دادگستری و … است، گفت: یکی از اهداف ما مشارکت نظام‌مند مردم در کارهای بهزیستی اعم از عرصه‌های تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرا است.

پوریوسف با تأکید بر مشارکت نظام‌مند سازمان‌های مردم‌نهاد و ngo ها در امور بهزیستی، بیان داشت: ما به دنبال توسعه کمی و کیفی سازمان‌های مردم‌نهاد، مراکز خصوصی، خیریه‌ها و مراکز توانمندی و توان‌بخشی هستیم.

وی در پایان علی بابایی را به‌عنوان سرپرست اداره بهزیستی چناران معرفی و از خدمات فاطمه آزاد، رییس پیشین این اداره، تقدیر کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات