کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶

سرپرست اداره بهزیستی چناران تاکید کرد؛

لزوم ایجاد محیط دوستدار سالمند در جامعه و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت آنان

سرپرست اداره بهزیستی چناران گفت: ایجاد محیط دوستدار سالمند نیازمند برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت سالمندان و برقراری ارتباطات برنامه‌ریزی‌شده میان سالمندان و چینش تمهیدات لازم برای انتقال تجربیات این افراد به جمعیت فعال جامعه و مراقبت از آن‌ها در منزل است.

 

به گزارش ندای چناران، علی بابایی در گفت‌وگو با ندای چناران با اشاره به آغاز هفته تکریم منزلت سالمندان اظهار داشت: شعار هفته سالمند امسال «آینده‌ای بهتر با مشارکت سالمندان» است.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان چناران ادامه داد: سالمندان ذخایر باارزش نیروی انسانی هر جامعه‌ای هستند که باید تمهیدات لازم برای ارتقاء و حفظ سلامتی آنان و برخورداری بهینه از خردمندی و تجارب آنان در خانواده و جامعه به عمل آید.

وی افزود: سالمندان حامیان پویایی و بالندگی و جوانی جمعیت هستند. طبق تعاریف ارائه شده سالمندی دوره‌ای طبیعی از زندگی است که از ۶۰ تا ۶۵ سالگی شروع می‌شود. در تعریف سالمندی نمی‌توان خط برش زمانی خاصی را ترسیم کرد بلکه سالمندی را می‌توان با ویژگی‌های خاصی که فرد در میزان توانمندی‌ها و ارتباطات اجتماعی دارد مشخص کرد.

بابایی خاطرنشان کرد: معمولاً سالمندی با کاهش توانایی‌های جسمی، فکری و اجتماعی شناخته می‌شود و آنچه حائز اهمیت است و سفارش قرآن کریم و ائمه اطهار تکریم سالمندان که در آیه ۲۳ سوره اسراء نیز بیان شده؛ به پدر و مادر نیکی کنید هرگاه یکی از آن دو یا هر دوی آن‌ها نزد تو به سن پیری رسند کمترین اهانتی به آن‌ها روا مدار و بر آن‌ها فریاد مزن و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آن‌ها بگو.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان چناران بیان داشت: آمار سالمندان در ایران ۹/۳ درصد جمعیت است و جمعیت سالمندان کشور رو به افزایش است و رسیدگی به امور این جمعیت قابل‌توجه نیاز به هم‌افزایی و تعامل دستگاه‌های متولی امر دارد.

وی عنوان داشت: برای ایجاد محیط دوستدار سالمند نیاز به برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت سالمندان و برقراری ارتباطات برنامه‌ریزی‌شده میان سالمندان و چینش تمهیدات لازم برای انتقال تجربیات این افراد به جمعیت فعال جامعه و مراقبت از آن‌ها در منزل است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات