کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۳

امام‌جمعه گلبهار:

ارتقای گلبهار به شهرستان یک ضرورت است

امام‌جمعه گلبهار گفت: ارائه بسیاری از خدمات به مردم گلبهار، به ارتقای این شهر گره خورده است لذا باید برای ارتقای این شهر به شهرستان، اقدامات اساسی صورت گیرد.

به گزارش ندای چناران حجت‌الاسلام محمد مروج شب گذشته در مراسم عزاداری شام شهادت حضرت سجاد علیه‌السلام در محل مسجد جامع گلبهار اظهار داشت: وحدت و همدلی مردم و مسئولین با یکدیگر سرمایه خوبی برای گسترش شهر گلبهار بوده است.

وی بابیان اینکه در سال جاری دو مسجد در این شهر کلنگ زنی شده است گفت: در ابتدای حضور من در این شهر فقط در چهار مسجد اقامه نماز می‌شد و اکنون در ۱۲ مسجد نماز جماعت برگزار می‌شود و در هرکدام پایگاه بسیج احداث شده است و ۲۰ روحانی در این شهر مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: حوزه علمیه گلبهار که در سال جاری به بهره‌برداری رسید، یک گام مؤثر علمی و فرهنگی است و برکات زیادی نه‌فقط برای این شهر، بلکه منطقه در پی خواهد داشت.

وی با تقدیر از برخی از مدیران کل استان که در گلبهار در سطح مدیریت خدمات ارائه می‌دهند، گفت: اداره ثبت‌احوال، گاز فاضلاب، آموزش‌وپرورش و دادگستری که واحد قضایی برای این شهر فعال کرده است نمونه‌هایی از این ادارات هستند.

امام‌جمعه گلبهار خاطرنشان کرد: مردم از مسئولان استان تقاضا دارند که گلبهار به شهرستان تبدیل شود چراکه برخی از نهادها به دلیل شهرستان نبودن گلبهار، می‌گویند که نمی‌توانند خدمات ارائه دهند.

حجت‌الاسلام مروج افزود: گلبهار پنج هزار هکتار وسعت دارد درحالی‌که برخی شهرستان‌ها هزار هکتار است. این شهر دو برابر شهرستان‌های قدیمی شبکه برق دارد. با تبدیل‌شدن گلبهار به شهرستان، باری از دوش مسئولان چناران برداشته خواهد شد. چناران برای مدیریت خودش مشکل دارد و حال می‌خواهد مردمی که از مشهد آمده‌اند به گلبهار را مدیریت کند.

وی با تأکید بر اینکه باید برای ارتقای گلبهار اقدام اساسی صورت گیرد، گفت: حدود سه سال است که قرار است زمین آرامستان این شهر جانمایی شود و هنوز مشخص نشده و در مرحلهٔ تملک است. نقشه مصلی بیش از دو سال است که اصلاح آن طول کشیده است و بسیاری از خدمات به ارتقاء گلبهار به شهرستان گره خورده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات