کاریکاتور
چهارشنبه‌سوری یا میدان جنگ!
کارتون/ صفرهای قانونی!!!
توطئه تجزیه سوریه
 ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی
آخرین اخبار

۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶

فرماندار چناران:

مقابله با قاچاق کالا راهکار فرهنگی دارد / لزوم برند سازی واحدهای تولیدی داخل

فرماندار شهرستان چناران گفت: کارکرد فرهنگی در بحث مقابله با قاچاق کالا، ضروری است چراکه با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و مردمی کردن آن به نتایج بهتری می‌توان دست‌یافت.

به گزارش ندای چناران، محمد پرویزیان در جلسه هم‌اندیشی روسای اتحادیه‌های صنفی در محل اداره صنعت، معدن و تجارت چناران ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام اظهار داشت: همه افرادی که به نحوی با مردم ارتباط دارند باید تلاش کنند رفتار حسینی را که در دفاع مقدس حاکم بود، را الگو قرار دهند و شور و نشاط و آرامش و آسایش بیشتری با در زندگی مردم همراه کنند تا مردم نسبت به مسئولین، خدمت گذاران و مجموعه نظام خوش‌بین شوند.

قاچاق کالا و ارز ادامه سناریوی استکبار بر ضد نظام جمهوری اسلامی است

فرماندار شهرستان چناران پدیده قاچاق کالا و ارز در جمهوری اسلامی ایران را ادامه سناریوی استکبار جهانی بر ضد نظام مقدس ایران عنوان کرد و افزود: دشمنان نظام که طی سالهای متمادی با نقشه‌های مختلف در صدد رویارویی با نظام برآمده و هر بار ناکام مانده‌اند، در حال حاضر با حیله، هجمه فرهنگی و جنگ نرم از طریق قاچاق کالا و ارز وارد پیکار شده‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت: از جمله اثرات نامطلوب پدیده قاچاق کالا در حوزه اقتصادی را پایین آمدن میزان اشتغال و تعطیلی کارخانجات دانستند و افزود: قاچاق تأثیر مستقیم بر تورم و چرخه اقتصاد کشور داشته و با توجه به پیامدهای قاچاق کالا، می‌توان به این نتیجه رسید که ابعاد قاچاق کالا با فرهنگ و باورهای مردم آمیخته است و لذا هر راهکاری می‌بایست در جهت تقویت فرهنگ عمومی باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه آنچه بدان نیاز داریم توجه به مبانی فرهنگی، اخلاقی و ارزشی، در جهت استحکام بخشیدن به روابط انسانی و تقویت انسجام اجتماعی و فرهنگی است.

مقابله با قاچاق کالا راهکار فرهنگی دارد

پرویزیان تاکید کرد: کارکرد فرهنگی در بحث مقابله با قاچاق کالا، ضروری است چراکه با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و مردمی کردن آن به نتایج بهتری می‌توان دست‌یافت.

فرماندار چناران تصریح کرد: ترویج خرید کالای داخلی، رویکردی مطمئن در مبارزه با قاچاق کالا است و باید به سمت حمایت از کالاهای داخلی رفت که در این مسیر رسانه‌ها نقش موثری را ایفاء می‌کنند.

وی عنوان داشت: ترویج مصرف کالای داخلی لازمه مبارزه با قاچاق کالا است که همه در تحقق این رویکرد باید تلاش کنیم. یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبارزه با قاچاق کالا است و قاچاق کالا پدیده شومی برای تولیدکنندگان و کشور است که از طریق ارتقای کیفیت محصولات داخلی می‌توان در مقابل این پدیده ایستادگی کرد.

وضعیت تولید و کیفیت کالای داخلی مناسب نیست

پرویزیان گفت: امروز کالاهای قاچاق به دلیل اینکه تعرفه به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد ارزان‌تر از کالای داخلی است که از مشکلات مهم در حوزه اقتصادی به شمارمی رود. اکنون در بخش تولید و کیفیت کالای داخلی اوضاع خوبی را شاهد هستیم ولی باید هرچه بیشتر در این زمینه تبلیغ داشت.

لزوم برند سازی واحدهای تولیدی داخل

وی یادآور شد: باید به مردم خودباوری در زمینه کیفیت کالاهای داخلی داد و واحدهای تولیدی داخل باید برند سازی کنند. تولید کننده و مصرف‌کننده نیز باید رابطه دو سویه در داخل کشور برقرار کنند، بدان معنی که تولید کننده بهترین کالای داخلی را تهیه کند و مصرف‌کننده نیز این کالا را بر کالای خارجی باهدف مقابله با پدیده قاچاق ترجیح دهد.

اقتصاد باید مردم محور باشد

فرماندار چناران با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال خاطرنشان کرد: اقتصاد باید مردم محور باشد و یکی از مؤلفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی مردمی کردن کالای داخلی است که رونق بازار کشور را نیز به همراه دارد.

پرویزیان در ادامه گفت: عملکرد اصناف و بازاریان چناران قابل دفاع است زیرا انسجام و یکپارچگی خوبی در بین اتحادیه‌ها و مجموعه اتاق اصناف وجود دارد و این نقطه قوت باید پرورش داده شود تا به نقطه مطلوب برسیم. لذا برای بهره مندی از مزیت‌ها و برنامه‌هایی که دولت در این شهرستان دارد باید فعالان اقتصادی به‌ویژه اصناف با برنامه‌ریزی بهتر و با تعریف جایگاه‌های جدید در حوزه کسب‌وکار با شرایط و رویکردهای جدید به همراهی در این زمینه بیایند.

وی با تقدیر از تلاش بازاریان و کسبه شهرستان چناران از آنان خواست تا در همراهی با فرمانداری شهرستان تلاش کنند تا این شهرستان به اهداف توسعه خود دست یابد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات