با ادبیات عوام‌فریبانه نباید انتظار اقبال دوباره مردم را داشت
با ادبیات عوام‌فریبانه نباید انتظار اقبال دوباره مردم را داشت

امام‌جمعه چناران: بعضی‌ها با ادبیات عوام‌فریبانه و دروغ‌های شاخ‌دار و وعده‌های توخالی، انتظار اقبال دوباره مردم را دارند.

 

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت اظهار داشت: گاهی در کشمکش‌ها و مباحثات سیاسی در حق کلمات و واژگانی که چه‌بسا از مفهوم مثبت و ارزشی نیز برخوردار می‌باشند، ظلم و اجحاف صورت می‌پذیرد، حال یا باهدفی مرموز به بازی گرفته می‌شوند و یا در اقدامی موازی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند که لازم است همگان به‌ویژه آحاد مردم شریف ایران نسبت به آن‌ها توجه ویژه پیدا نمایند،

وی ادامه داد: تعامل با دنیا، امری که در نگاه ابتدایی مطلوب به نظر می‌رسد منتهی وقتی همراه می‌شود با نیت‌ها و انگیزه‌های سیاسی کاربران آن، ملاحظاتی پیش می‌آید که نباید ازنظر دور داشت. اولاً؛ در تعامل با هر کشوری در دنیا باید رعایت احترام متقابل و حسن هم‌جواری و عزت ملی مدنظر باشد. ثانیاً؛ آیا تاکنون تعاملی وجود نداشته که اکنون با ادبیاتی انحصاری، تعامل با دنیا از افتخارات و دستاوردهای دولت مستقر عنوان می‌گردد، این در حالی است که ایران اسلامی تنها با یک کشور آن‌هم شیطان بزرگ آمریکا و البته کشور خود خوانده و نامشروع اسرائیل ارتباطی نداشته و تا زمانی که ذات گرگ‌صفتی و سلطه‌طلبی خود را حفظ کنند نیز رابطه نخواهیم.

وی افزود: ادعای تعامل با دنیا از ناحیه برخی مسئولان اگر هم به‌صورت افتخاری انحصاری بخواهد مطرح بشود، بهتر است اصلاح شود به تعامل با اردوگاه غرب و آمریکا که البته فرایند مذاکرات هسته‌ای نیز همین امر را توجیه و بلکه به اثبات می‌رساند زیرا بیشترین حجم گفت‌وگو و بلکه قلم‌زدن‌ها با تیم آمریکا و در این اواخر به‌جای مذاکرات ۱+۵ مذاکرات ۱+۱ دایر بود و این همان خط قرمزی بود که داشت در پوشش برجام نادیده گرفته می‌شد و اگر هشدارها و ایستادگی توده مردم انقلابی ایران و پافشاری منتقدان دلسوز و دردآشنا نبود چه‌بسا اکنون دامنه این مذاکرات با همان شاکله ۱+۱ به حوزه‌های دیگری غیر از هسته‌ای نیز تسرّی پیدا می‌کرد.

حجت‌الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند دعوای اصلی بر سر ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اصول مکتب و اندیشه‌های بلند امام راحل (ره) و ثمره خون شهیدان است که بعضی را درد غفلت و انفعال و ارتجاع نسبت به آن فراگرفته و برای خوشایند دشمنان آشکار و پنهان ملت بزرگ ایران حاضرند حتی نفس ملت خود را ببرند و شأن مردمانی متمدن و انقلابی و بااستعدادی همچون ملت بزرگ ایران را بشکنند تا جایی که با ادبیات عوام‌فریبانه و دروغ‌های شاخ‌دار و وعده‌های توخالی، انتظار اقبال دوباره مردم را دارند.

سند ۲۰۳۰ یونسکو کاپیتولاسیون آموزشی فرهنگی فوق‌العاده پیچیده‌ای است

خطیب جمعه چناران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب دردیدارمعلمان وگلایه ایشان از امضا و اجرای سند ۲۰۳۰ یونسکو گفت: این سند، کاپیتولاسیون آموزشی فرهنگی و فوق‌العاده پیچیده‌ای است که به بهانه توسعه پایدار، نسخه به ذلت کشاندن ملت‌ها و کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای درحال‌توسعه می‌باشد به‌گونه‌ای که دین زدایی و فرهنگ‌زدایی از ملت‌ها را به دنبال خواهد داشت. طبق این سند، در ایران همجنسگراها می‌توانند کلاس آموزشی داشته باشند اما دین و دین‌داران خیر!

وی ادامه داد: البته آنچه متأسفانه به‌صورت بی‌صدا و حتی قبل از تصمیم شورای انقلاب فرهنگی به وزارتخانه آموزش‌وپرورش برای زمینه‌سازی و اجرا ابلاغ گردید، تنها یک بخش از این معاهده بین‌المللی و یا نسخه مرموز استکباری و استثمار فرانو علیه ملت‌های منطقه و جهان اسلام است زیرا این طرح استثماری تحت عنوان توسعه پایدار کشورهای درحال‌توسعه به بخشهای دیگری ازجمله سبک زندگی و الزامات شهروند جهانی نیز پرداخته است به‌گونه‌ای که توطئه جهانی‌سازی جامعه جهانی طبق میل و منش و خواستگاه غرب به‌ویژه صهیونیزم بین‌الملل و شیطان بزرگ آمریکای جهان خوار و به عبارتی شکل‌گیری دهکده جهانی با کدخدایی واحد، طراحی و درصدد تحمیل به کشورها و ملت‌هاست.

وی بیان داشت: سند ۲۰۳۰ به‌گونه‌ای است که بر اساس آن مستشاران خارجی باید به آموزش‌وپرورش ما نظارت داشته باشند و این یعنی حذف نهادهای نظارتی کشور و تقدم اسناد آن‌ها بر اسناد نهادهای خودی؛ اینجاست که پی به عمق گلایه حکیمانه و قاطع امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) می‌بریم، آنجا که در دیدار معلمان شریف کشور فرمودند: «اینجا جمهوری اسلامی است، مجاز نبودند سند غربی امضا کنند و بیایند بی‌سروصدا اجرا هم بکنند.»

حجت‌الاسلام تاجی گفت: رهبری ضمن فرمان اکید مبنی بر خارج نمودن این نسخه نفوذ بیگانه از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور توقف جدی آن در دولت را صادر فرمودند و بدین‌سان با اقدام انقلابی رهبری معظم انقلاب، باری دیگر هویت و اصالت‌های دینی و مکتبی و ملی و انقلابی ملت بزرگ ایران از دایره نفوذ کور عوامل منفعل و وابسته نظام سلطه خارج و به فضل الهی محافظت گردید.

دو ملاحظه اساسی که کاندیداها باید موردتوجه قرار دهند

وی با اشاره به سخنان فرمانده کل قوا در جمع دانش‌آموختگان در دانشکده افسری سپاه گفت: در آستانه آزمون ملی انتخابات دو ملاحظه اساسی را باید کاندیداها موردتوجه قرار دهند؛ یکی رعایت حریم عرصه دفاعی و نظامی کشور که معطوف به اقتدار عزت ملی است و به فضل خدا تاکنون مهم‌ترین عامل امنیت همه‌جانبه کشور و پیشگیری از تعرضات خصمانه دشمنان قسم‌خورده ملت ایران بوده است.

وی در همین خصوص گفت: ارزش‌های اعتقادی و ملی و انقلابی به‌ویژه چارچوب‌های شرعی و قانونی و ارکان اصلی نظام درواقع خطوط قرمزهایی است که همگان باید رعایت نمایند تا چه رسد کسانی که خود را برای صیانت و پاسداری از آن‌ها در معرض رأی مردم قرار داده‌اند.

اهداف مرموز سفر ترامپ به عربستان

خطیب جمعه چناران خاطرنشان کرد: شرایط داخلی به‌ویژه مسائل مربوط به انتخابات آن‌قدر ما را مشغول خود نسازد که باعث شود از مسائل منطقه و جهان اسلام و به‌ویژه نقشه‌ها و توطئه‌های سران استکبار و در رأس آن‌ها آمریکای جهان خوار و رژیم غاصب صهیونیستی و عوامل منطقه‌ای ایشان غافل بشویم.

حجت‌الاسلام تاجی اظهار داشت: رئیس‌جمهوری آمریکا جناب ترامپ اولین سفر خارجی خود را با اهدافی مرموز و شوم به عربستان سعودی قرار داده است، قطعاً ملاحظاتی در این خصوص هست که نباید ازنظر ملت بزرگ ما و مسئولان امر به دور بماند. صحنه‌گردان اصلی اسرائیلی‌ها و صهیونیست‌هایی هستند که از پیشروی‌های جبهه مقاومت و ناکامی آنان در گستراندن دامنه آتش فتنه داعش و تکفیر، سخت عصبانی و نسبت به آینده خود نگرانند، آنچه احساس می‌شود، آمریکا به دنبال ایجاد ائتلافی دیگر در مقابله با جبهه مقاومت به‌ویژه ایران اسلامی است؛ تشدید القائات ایران هراسی و شیعه هراسی و درنهایت اسلام‌ستیزی، مهم‌ترین هدف شومی است که سیاست‌های منطقه‌ای جبهه استکبار با محوریت آمریکا دنبال می‌کند.

وی گفت: البته تنها راه مأیوس کردن و خنثی‌سازی توطئه‌های آنان چنانکه تجربه تاکنون نشان داده است، اکسیر وحدت جهان اسلام و ملت بزرگ ایران همراه با هوشمندی و مقاومت و مجاهدت است که عزت و اقتدار ایران اسلامی و دیگر ملت‌های مسلمان را به دنبال داشته است. قطعاً کمترین انفعال و یا غفلتی باعث پیشروی جبهه استکبار و رسیدن آنان به اهداف شومشان خواهد بود.

پیش‌نیازهای حکومت مهدوی

وی ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) گفت: برای اینکه دنیا حکومت مهدوی را پذیرا باشد، چند نوع آمادگی لازم است. آمادگی فکری و فرهنگی، آمادگی اجتماعی، آمادگی تکنولوژی و ارتباطی و آمادگی‌های فردی.

حجت‌الاسلام تاجی بیان داشت: آمادگی فکری و فرهنگی به این معنا که سطح افکار مردم جهان بالا رفته و مسئله «نژاد» یا مرزهای جغرافیایی حل‌شده باشد و آمادگی اجتماعی اینکه مردم جهان، باید از ظلم و ستم و نظامات موجود خسته شده و تلخی زندگی مادی و یک‌بعدی را احساس کنند و از حل مشکلات کنونی خود مأیوس گردند.

وی افزود: آمادگی تکنولوژی و ارتباطی اینکه برخلاف آنچه بعضی می‌پندارند، این‌گونه نیست که رسیدن به مرحلهٔ تکامل اجتماعی و جهانی آکنده از صلح و عدالت، حتماً با نابودی تکنولوژی جدید امکان‌پذیر است. وجود این صنایع پیشرفته، نه‌تنها مزاحم یک حکومت عادلانه جهانی نخواهد بود، بلکه شاید بدون آن، وصول به چنین هدفی محال باشد… معجزه، استثنایی منطقی در نظام جاری طبیعت است، آن‌هم برای اثبات حقانیت یک آیین آسمانی، نه برای ادارهٔ همیشگی نظام جامعه.

وی ادامه داد: حکومت جهانی قبل از هر چیز نیازمند به عناصر آماده و باارزش انسانی است، تا بتواند بار سنگین اصلاحات چنین وسیعی را به دوش بکشد و این در درجهٔ اول نیازمند به بالا بردن سطح اندیشه و آگاهی و آمادگی روحی و فکری برای پیاده کردن آن برنامهٔ عظیم است.

انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب جهانی امام زمان (عج) است

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به اینکه طبق روایات رسیده از پیشوایان دین انقلاب اسلامی ایران مقدمه انقلاب جهانی امام زمان (عج) می‌باشد گفت: نقشه پیش روی انقلاب اسلامی از سوی امام (ره) ترسیم گشته و توسط متفکران انقلابی تبیین می‌گردد؛ گفتارها و نوشتارهای متعدد شهدای والامقام مطهری و بهشتی و برخی دیگر از بزرگان در این راستاست. اما در مرحله دوم نهضت جهانی امام راحل که با رهبری حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای آغاز می‌گردد به شیوه نوین و راهبردی از سوی معظم له بیان و تشریح می‌گردد. رهبر معظم انقلاب دربیانی شیوا مراحل پنج‌گانه نهضت جهانی امام خمینی (ره) را این‌گونه برمی‌شمارند و گفتند که مرحله اول؛ از بین بردن طاغوت و ایجاد انقلاب اسلامی، مرحله دوم؛ استقرار نظام اسلامی، مرحله سوم؛ ایجاد دولت اسلامی، مرحله چهارم؛ ایجاد کشور و مملکت اسلامی، مرحله پنجم و نهائی؛ صدور اسلام و انقلاب و ایجاد جهان اسلامی است.

وی گفت: انقلاب با ورود به مرحله پنجم و نهایی خویش که عیناً ورود به مقدمات ظهور منجی بشریت و تحقق وعده الهی است که در لسان روایات ما به «واگذاری پرچم حق از سوی سید خراسانی به مهدی موعود روحی فداه» تعبیر شده است و رسالت اصلی و غایت انقلاب اسلامی ایران می‌باشد.

انتهای پیام/