مقوله فرهنگ بزرگ‌ترین عرصه دفاعی جامعه امروز است
مقوله فرهنگ بزرگ‌ترین عرصه دفاعی جامعه امروز است

امام‌جمعه گلبهار مقوله فرهنگ را بزرگ‌ترین عرصه دفاعی جامعه امروز دانست و گفت: در جنگ جدید دشمن به سراغ عفت، پاک‌دامنی و ارزش‌های اسلامی جامعه رفته است اما ملت ایران با همت والایی که دارند در این عرصه نیز پیروز خواهند شد.

 

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام محمد مروج صبح امروز، در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان اظهار داشت: در اسلام ما هیچ‌گاه شروع‌کننده جنگ نبودیم چراکه شروع‌کننده جنگ همواره شکست خواهد خورد.

امام‌جمعه گلبهار بابیان اینکه در جنگ هرکسی که بترسد، می‌لرزد و هرکس که بلرزد، زمین می‌خورد، خاطرنشان کرد: برای شیطان بزرگ، مسلمان و غیرمسلمان فرقی نمی‌کنند؛ آمریکا کره شمالی را تهدید کرد اما آن‌ها نترسیدند لذا آمریکا مجبور شد از موضع خود عقب‌نشینی کنند.

وی مقوله فرهنگ را بزرگ‌ترین عرصه دفاعی جامعه امروز دانست و اظهار داشت: در جنگ جدید دشمن به سراغ عفت، پاک‌دامنی و حرکت در مسیر ارزش‌ها رفته است اما ملت ایران با همت والایی که دارند در این عرصه نیز پیروز خواهند شد.

وی ضمن تأکید بر عجین شدن جامعه با فرهنگ ائمه، عنوان داشت: در متن قرآن چهار ویژگی و امتیاز برای بندگان صالح خداوند برشمرده شده است که برخی از شهدا هر چهار مورد این فضیلت‌ها را داشته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به آیه‌ای از قرآن اظهار داشت: ایمان و علم دو امتیازی است که خداوند برای بندگان خاص خود در نظر گرفته است و دارندگان آن را بر سایر مردم برتری بخشیده است.

حجت‌الاسلام مروج با اشاره به آیه ۹۵ سورهٔ نساء گفت: خداوند کسانی را که در برابر دشمنان، دفاع، ایستادگی و مجاهدت می‌کنند را دوست دارد و بر سایر مردم برتری داده است.

امام‌جمعه گلبهار افزود: نزدیک‌ترین افراد به جایگاه نبوت علمایی هستند که با قلمشان و رزمندگانی هستند که باقدرت بازویشان از دین الهی دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد: صدام احساس کرد که ملت ما ضعیف است لذا به ما حمله کرد. اگر می‌خواهیم دوباره این قضایا تکرار نشود باید از حالت ضعف خارج شویم، نترسیم و قدرتمند شویم تا کسی جرئت حمله و تجاوز به ایران را نداشته باشد.

 

سرهنگ مجید آذرکیش نیز در این مراسم اظهار داشت: سوم خرداد روز بزرگ مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌گرفته است و بهانه‌ای برای تجلیل از مقام شهدای ۸ سال دفاع مقدس، خصوصاً شهدای عملیات بیت‌المقدس است.

فرمانده سپاه ناحیه چناران ضمن بزرگ دانستن این روز گفت: پس از انجام عملیات بیت‌المقدس، معادلات نظامی منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد و حالت تدافعی نیروهای انقلاب به حالت تهاجمی تبدیل شد و این امر موجب امضاء معاهدات صلح بین‌الملل و توقف جنگ شد.

وی همچنین بیان داشت: در این عملیات ۱۹ هزار از بعثی‌ها اسیر و ۱۶ هزار نفر آن‌ها کشته شدند و ۵۶ هواپیما متجاوز منهدم و ۶۰۰ تانک و نفربر برای جمهوری اسلامی ایران به غنیمت گرفته شد.

آذرکیش ادامه داد: آزادسازی خرمشهر دستاوردهای بزرگی برای جامعه ما به همراه داشته است لذا از آن به فتح الفتوح و یک روز بزرگ ملی یاد می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه چناران تصریح کرد: هدف از برگزاری این مراسم، بزرگداشت عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس، تجدید میثاق با رهبر کبیر انقلاب اسلامی، شهدای گران‌قدر و تجدید بیعت با فرمانده معظم کل قوا است.

وی انسجام مردم و مسئولین را یکی از دستاوردهای سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر دانست و گفت: باروحیه جهادی، انقلابی و مدیریت ارزشی می‌توان انقلاب کرد، پیروزی‌های بزرگی را رقم زد و تغییر ایجاد کرد لذا باید این روزه بزرگ را گرامی داشت و دستاوردهای آن را به همگان معرفی کرد.

در پایان این مراسم از بسیجیان نمونه شهرستان چناران با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/