تفاوت سرباز ایرانی با ژنرال روسی
تفاوت سرباز ایرانی با ژنرال روسی

تفاوت اثر این سرباز ایرانی با آن ژنرال روسی در جنگ با داعش را باید در تاثیرگذاری مرگ آنها بر ملت خود و مردم جهان جستجو نمود.

به گزارش ندای چناران، چند روز پیش «والری آساپوف» از فرماندهان ارشد ارتش روسیه برای حفاظت از منافع ملی کشورش در جبهه جنگ با داعش کشته شد. او با تعداد قابل توجهی مدال افتخار بر سینه‌اش، بلند پایه‌ترین مقام روس در سوریه بود که طی عملیات حصر دیرالزور سوریه جان باخت. «آساپوف» یک ژنرال ارتش بود که جسد وی در وطنش به خاک سپرده‌شد. او دین خود را در جنگ با تروریست‌های داعشی ادا کرد.
همزمان مدافع حرم، سرباز وطن، شهید بی‌سر و دست، «محسن حججی» در ایران به خاک سپرده‌شد. او مقام نظامی بلندپایه‌ای نداشت اما با داغی از بندگی خدا در سینه‌اش، دین بشر قرن ۲۱ به غیرت و شرف انسانی را یک تنه با نگاه نافذش ادا کرد.
تفاوت اثر این سرباز ایرانی با آن ژنرال روسی در جنگ با داعش را باید در تاثیرگذاری مرگ آنها بر ملت خود و افکارعمومی جهانی جستجو نمود.
«وفاق ملی» فقط یکی از ثمرات و برکات شهادت «محسن حججی» ست. در هیچ کجای دنیا سابقه نداشته که یک ملت برای سرباز وطن این چنین به خروش آمده و مراتب قدرشناسی و سپاسگزاری خود را بدین شکل اظهار و ابراز نموده‌باشد. مردم دنیا از این بدرقه‌ی بی‌نظیر پیکر بی‌سر و دست به حیرت آمده و مبهوت آن شده‌اند.
این یک اتفاق ساده و تصادفی نیست بلکه ریشه در سنت‌های الهی دارد. هر چقدر مومن (متقی) به خدا نزدیک‌تر، دشمن در کشتن‌اش وحشیانه‌تر، جان دادنش غریبانه‌تر و شهادتش مظلومانه‌تر باشد، قدر و اندازه‌ی سپاسگزاری خدای شهیدان از چنین شهیدی در دنیا، وزین‌تر با عظمت‌تر و تاثیرگذارتر خواهد‌شد. حال در ملکوت و عالم برزخ، حلاوت مقام «عند ربهم یرزقون» چگونه به آنها چشانده خواهدشد، هیچکس جز پروردگارشان نمی‌داند و از عهده‌ی آن هم بر نخواهد‌آمد.

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/