ارتباط میان قیام امام حسین (ع) و انقلاب حضرت مهدی (عج)/ کردستان مستقل، حیاط‌خلوت صهیونیست‌ها در کنار مرزهای ایران است
ارتباط میان قیام امام حسین (ع) و انقلاب حضرت مهدی (عج)/ کردستان مستقل، حیاط‌خلوت صهیونیست‌ها در کنار مرزهای ایران است

امام‌جمعه چناران گفت: رژیم صهیونیستی به کردستانی مستقل می‌اندیشد که می‌تواند به حیاط‌خلوت مناسبی برای این رژیم در کنار مرزهای ایران تبدیل شود.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران با اشاره به قیام حسینی وایام تاسوعا وعاشورا اظهار داشت: دربررسی روش‌ها وشیوه‌های اعمال امامت و ولایت ائمه معصومین (ع) وارتباط این شیوه‌ها، پیوستگی و ارتباط میان قیام امام حسین (ع) و انقلاب حضرت مهدی (عج) نمود بیشتری دارد. گویا نهضت نینوا، نهال و بذری بود که در روز عاشورا کاشته شد تا در گذر زمان، رشد کند و در عصر ظهور، به ثمر بنشیند. عصری که همه پیامبران و امامان (ع)، در انتظار فرارسیدن آن می‌باشند تاتحقق وعده‌های الهی برای برپایی حکومت جهانی حق و عدل، تحقق و عینیت پیدا کند.

امام جمعه چناران افزود: شواهد زیاد تاریخی، گویای پیوند و ارتباط عمیق میان قیام عاشورا و قیام جهانی حضرت مهدی (عج) است که توجه به این حقیقت، رسالت و مسؤولیت منتظران را در دوران غیبت، تبیین می‌کند و یاران و اصحاب وفادار و فداکار امام حسین (ع) را به‌عنوان الگوی حسینی بودن و زینبی ماندن، به منتظران واقعی معرفی می‌کند تا مبادا از ولایت و امام زمان خود باز بمانند و درشب تاریک و غیبت طولانی آن خورشید عالمتاب، گرفتار گرداب گناه و توطئه‌های شیاطین درون و بیرون شوند چراکه حضرت امام مهدی (عج) درزمان قیام، یارانی پاکباز، مخلص، خدایی و عاشورایی را می‌طلبند.

عصبانیت ترامپ ناشی از فرهنگ عاشورایی ما است

وی درهمین راستا وبا اشاره به عصبانیت سبک مغزهایی همچون ترامپ از ایران گفت: عصبانیت ترامپ ناشی از وضعیت اسفبار آمریکا در مقابله با ایران به جهت داشتن همین فرهنگ عاشورایی است به همین علت عقل او در حد یک انسان جاهل نمایان شده است و این نشان می‌دهد که آمریکا چه ضربه سنگینی از نظام جمهوری اسلامی ایران خورده است. همه تلاش‌های آمریکا در سه دهه گذشته در خاورمیانه شکست خورده است، میلیاردها دلار در عراق هزینه کردند، کشته دادند اما با یک اشاره رهبر معظم انقلاب تمام معادلات منطقه به زیان آمریکا رقم خورد و میلیاردها دلار آمریکا یک ذره هم نتوانست جلوی موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی را بگیرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران سیاست اصولی خود را در مبارزه با تروریسم و جریانات افراطی و تکفیری در طول این سال‌ها دنبال کرده و بی‌تردید امروز آرامش، ثبات و امنیت کشور را مدیون شجاعت و رشادت مدافعان حرم، شهدای بزرگی مانند شهید حججی و سرداران بزرگ سپاه اسلام همچون سردار قاسم سلیمانی هستیم و بی تردید خدعه و توطئه شوم دشمنان برای تضعیف و تجزیه دولت‌های قانونی منطقه و بر علیه ملت مظلوم آن محقق نخواهد شد.

حجت‌الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: سخن ما با مجامع بین‌المللی حقوق بشراین است که با استفاده ابزاری از حقوق بشر هر کجا که منافعتان به خطر بیفتد، به جوش و خروش می‌افتید و نعره‌ها می‌کشید و آن‌جایی که حمایت از حقوق مستضعفان با اغراضتان تباین داشته باشد، چشم بر جنایات مزدوران دنیای غرب می‌بندید که سر بریدن‌های تروریست‌های تکفیری و دیگر جنایاتشان در سوریه و قتل‌عام مسلمانان میانمار ازجمله مصادیق آن است.

ایستادن روی پای خود یا تکیه بر عصای دیگران؟

وی درهمین راستا وبا استناد به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب که فرمودند؛ تکیه بر عصای دیگران یا ایستادن روی پای خود اشاره کرد و گفت: دو راهبرد مختلف، دو تفکر متفاوت و دو نظام فکری مباین با هم در اداره کشور می‌توان تصور کرد  . یک راهبرد آن است که تصور می‌کند دیگران اجازه خواهند داد که با تکیه بر عصای آن‌ها بایستند و با زور عصای آن‌ها مشکلات خود را حل کنند و با وابستگی به آن‌ها به خصوص وابستگی جدی به مراکز ظاهری قدرت در عالم مشکلات و مسائل داخلی خود را حل کنند.

خطیب جمعه چناران ادامه داد: این تصور گاه با نظرات به‌ظاهر علمی «توسعهٔ وابسته» مدعی می‌شود که می‌توان با هضم در اقتصاد یا سیاست جهانی و همراهی کامل با قدرت‌های جهانی، بین‌المللی یا منطقه‌ای و با ایجاد همخوانی در سیاست داخلی خود با سیاست خارجی آن‌ها بر عصای آن‌ها تکیه کرد و از نیروی آن‌ها برای حل مشکلات داخلی بهره برد.

می‌توان هم روی پای خود ایستاد و هم با دنیا رابطه داشت

وی افزود: راهبرد دوم بر ایستادن بر روی پای خود تأکید دارد. این راهبرد معمولاً از سوی طرفداران راهبرد اول به قطع رابطهٔ با دنیا و انزواطلبی و دیگر انگ‌ها متهم می‌کنند. در حالی که می‌توان هم روی پای خود ایستاد و هم با دنیا رابطه داشت. سخن این راهبرد دوم این نیست که با دنیا قطع رابطه کنید، سخن این است که واقع نگر باشید. ببینید که ابرقدرت‌های ظاهری اجازه نخواهند داد که شما روی عصای آن‌ها بایستید. اولین و اصلی‌ترین برنامهٔ شما باید آن باشد که توان و استعداد و ظرفیت داخلی و امکانات و نیروهای داخلی را بسیج کنید و به کار بگیرید و در این راستا اگر از ارتباطات خارجی و رابطه با دنیا هم بتوانید بهره ببرید هیچ اشکالی ندارد. حتی اگر با دیپلماسی بتوانید از شدت مشکلات و مخالفت‌های دشمنان خارجی بکاهید هم خوب است. اما بدانید آن که از امکانات خودش در داخل بهترین استفاده را نمی‌کند هرگز قدرت‌های بیرونی به او اجازه نخواهند داد که از امکانات آن‌ها بهره ببرد. چنین خیال خامی و چنین آرزوی محالی باعث معطل ماندن نیروها و استعدادهای داخلی و وابستگی بیهوده و امتیاز دادن یک طرفه به خارجی‌ها خواهد شد.

اخلاص، نیت پاک، حرکت به موقع و نیاز جامعه به شهید حججی

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به تشییع با شکوه پیکر مطهر شهید مدافع حرم، شهید محسن حججی با حضور رهبرمعظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب چهار عامل اصلی در عزت و بلندآوازگی شهید حججی را اخلاص، نیت پاک و حرکت به موقع و نیاز کشور و جامعه به چنین شهیدی است.

رد پای رژیم صهیونیستی در توطئه رفراندم اقلیم کردستان عراق

وی با اشاره به رد پای رژیم صهیونیستی در توطئه رفراندم اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و عنوان داشت: همه پرسی استقلال کردستان عراق، تنها یک موافق رسمی دارد و آن رژیم صهیونیستی جنایتکاراست. البته ایالات متحده آمریکا نیز گرچه سیاست «اعلامی‌اش» مبنی بر مخالفت با استقلال کردستان عراق است، اما در پشت پرده و در راستای سیاست‌های «اعمالی‌اش» در منطقه، موافق استقلال کردستان عراق است چراکه از این طریق یک گام از سناریوی تجزیه عراق را که سال‌هاست آن‌را دنبال می‌کند، برمی‌دارد.

وی تصریح کرد: در صورت استقلال کردستان، رژیم صهیونیستی تلاش خواهد کرد حضور و نفوذ خود را در کردستان افزایش دهد و متحدی غیرعرب و پایگاهی راهبردی و امن در منطقه به دست آورد. این امر خصوصاً برای جمهوری اسلامی ایران چالش برانگیز خواهد بود، زیرا دشمن راهبردی به مرزهای ایران نزدیک می‌شود.

کردستان مستقل، حیاط‌خلوت صهیونیست ها در کنار مرزهای ایران است

حجت‌الاسلام تاجی بیان داشت: رژیم صهیونیستی به کردستانی مستقل می‌اندیشد که می‌تواند به حیاط‌خلوت مناسبی برای این رژیم در کنار مرزهای ایران تبدیل شود. اسراییل، کردستان مستقل را تنها هم پیمان مطمئنی در منطقه می‌داند که می‌تواند با آن روابط و همکاری‌های راهبردی در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی ایجاد کند و بر عمق راهبردی خود در منطقه بیفزاید.

صبر و استقامت اسیران ایرانی، گواه شکوه و صلابت انقلاب بود

وی با اشاره به روز تجلیل از اسرا ومفقودین عنوان داشت:  روز یازده محرم هر سال را که هم زمان با مصیبت دردناک اسارت اهل بیت پیامبر (ص) است، «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نامگذاری کرده‌اند.

صبر و استقامت اسیران ایرانی، گواه شکوه و صلابت انقلاب نوپایی بود که برای والایی کلمه الله، در برابر دنیای دشمن ایستاد. شکنجه و درد و غم اسارت، برایمان راسخ آن‌ها به انقلاب و ارزش‌ها افزود و اسارتگاه‌ها را به دانشگاه‌های تربیت انسان‌های مجاهد و آزاده تبدیل کرد. سال‌های اسارت، سال‌های وفاداری به ولایت و نماد سرسپردگی و عشق به خمینی بود. پایمردی اسرا در اسارت، بار دیگر نشانه پیروزی ایمان بر فکر و خون و اسارت بر شمشیر و قدرت بود.

فقط سلاح مقاومت، مانع از جنایات صهیونیست‌ها می‌شود

وی با اشاره به روز همبستگی و همدردی باکودکان و نوجوانان فلسطین به سالروزشهادت «محمد الدوره»؛ به عنوان برگی از تاریخ جنایات ننگین صهیونیستها اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل یکی از این نمونه‌ها محسوب می‌شود که پا را از قوانین بین‌المللی فراتر گذاشته است و بدون هیچ واهمه‌ای از عواقب منفی و دغدغه محاکمه در دادگاه‌های بین‌المللی هر از گاهی صفحات ننگین تاریخ جنایات خود را قطورتر می‌کند. ادامه کشتار، ترور و سرکوب در اراضی اشغالی فلسطین که ماهیت رژیم صهیونیستی طی ۶ دهه گذشته با آن‌ها خو گرفته است باید رهبران تشکیلات خودگردان را به این فکر وادارد که مذاکرات سازش با رژیم اسرائیل و دیگر گزینه‌های به اصطلاح دیپلماتیک در مجامع بین‌المللی گستاخی روزافزون رژیم صهیونیستی و کشتار کودکان و نوجوانان فلسطینی را در پی خواهد داشت و هیچ چیز جز سلاح مقاومت نمی‌تواند حقوق ملت فلسطین را احیا کند و مانع از جنایات صهیونیست‌ها شود.

انتهای پیام/