امام سجاد (ع) سمبل ایستادگی و مبارزه است
امام سجاد (ع) سمبل ایستادگی و مبارزه است

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: امام سجاد (ع) سمبل ایستادگی و مبارزه است و اینکه ایشان را شخصی بیمار، کسل و خسته معرفی کنیم کار صحیحی نیست.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم معادی شب گذشته در مراسم عزاداری شام شهادت امام زین‌العابدین (ع) در محل مصلی چناران با تأکید بر اینکه باید قدر انقلاب، آزادی و استقلال را بدانیم، اظهار داشت: ما دینمان را در دانشگاه یاد نگرفته‌ایم بلکه دین را در حسینیه‌ها، منبرها و مجالس عزاداری کسب کرده‌ایم.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی بر لزوم استفاده معنوی و اغتنام فرصت محرم و مجلس هیئات مذهبی تأکید کرد و گفت: مردم ما، مردم خوبی هستند ازآن‌جهت که الگویشان در عمق وجودشان نفوذ کرده است.

وی افزود: امام حسین علیه‌السلام باید برای همه مراحل و ابعاد زندگی اعم از اقتصادی، نظامی، دفاع از حق، دستگیری مستمندان و … برای ما اسوه باشد و ما باید به این الگو چنگ بزنیم و در تمام مراحل از آن استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه دین به‌زحمت حفظ شده است، گفت: امام سجاد (ع) سمبل ایستادگی و مبارزه است و اینکه امام سجاد (ع) را بیمار کسل و خسته معرفی کنیم کار صحیحی نیست.

حجت‌الاسلام معادی بابیان اینکه امام زمان (عج) هنگام ظهور، خود را با امام حسین (ع) معرفی می‌کنند، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا باید قدر این آزادی را بدانیم و این منبر و روضه‌ها را حفظ کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی با اشاره به اینکه مهریه همسر شهید محسن حجتی ۱۲۴ هزار صلوات بوده است، گفت: این فرهنگ و مجالس عزاداری شهید حججی را ساخته است.

حجت‌الاسلام معادی خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) اولین کسی بود که محفل روضه و عزاداری سیدالشهدا (ع) را ایجاد کرد و این محافل و مجالس راحت به دست نیامده است لذا باید آن‌ها را حفظ کنیم و قدر بدانیم.

انتهای پیام/