در راه تحقق اهداف انقلاب، کمبود نیروی جوان نداریم/ با تشکیل کردستان مستقل، کیان و هویت صهیونیست به خطر می‌افتد
در راه تحقق اهداف انقلاب، کمبود نیروی جوان نداریم/ با تشکیل کردستان مستقل، کیان و هویت صهیونیست به خطر می‌افتد

امام‌جمعه چناران با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: این تصور که نسل امروز نمی‌تواند تداوم‌بخش موفقیت‌ها و حافظ دستاوردهای نسل‌های قبلی باشد، غلط است. نسل امروز جوان ایران اسلامی اگر از نسل‌های قبلی جلوتر نباشد، عقب‌تر نیست.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران با اشاره به ایام اسارت خاندان رسول‌الله (ص) به نقش زینب (س) و کاروان اسرای آل الله در شکست جنگ نرم یزیدیان اظهار داشت: زینب (س) با احاطه کامل بر جریان‌های سیاسی، فرهنگی و تبلیغی منجر به سلطه و استبداد امویان، عمدتاً مشغول آگاهی بخشی مردم و رسوا کردن این خاندان بود. او رویارویی اسلام اصیل و اسلام دروغین را مواجهه اسلام و کفر می‌دانست و در این منظر، حقایق تاریخی را آشکار و روشن می‌کرد.

اسارت خاندان نبوی محصول عقده‌گشایی و حقارت خانواده ابوسفیان بود

امام‌جمعه چناران ادامه داد: از نگاه حضرت زینب (س) حوادث بزرگی مثل جنگ صفین، شهادت امام علی (ع)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و اسارت خاندان نبوی همگی جز محصول عقده‌گشایی و خواری و حقارت خانواده ابوسفیان نیست، زیرا این خاندان؛ ضربه‌های مهلکی از آموزه‌های نظام اسلام خورده‌اند. آنان گرفتار انتقام کور تاریخی شده‌اند.

در راه تحقق اهداف انقلاب، کمبود نیروی جوان نداریم

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهید مدافع حرم شهید محسن حججی با ایشان گفت: در سالهای اخیر و با گسترش دایره هجوم فرهنگی غرب و سبک زندگی غربی، بارها و بارها رسانه‌ها و مراکز تبلیغی دشمن سعی کرده‌اند که برتری فکر و فرهنگ غربی را بر نسل جوان ایرانی به رخ بکشند و به‌تبع آن برخی از دوستان دلسوز اما ناآگاه داخلی نیز مدعی شده‌اند که اهداف انقلاب اسلامی در میان نسل جوان ایرانی جایگاهی ندارد. این‌ها با تکیه‌بر شواهدی از دنیاطلبی و رفاه‌زدگی یا فساد و تباهی در میان جوانان و گرایش به مدها و رفتارهای غیر اسلامی، مدعی می‌شدند که تحقق اهداف انقلاب با کمبود نیروی جوان مواجه خواهد شد.

وی افزود: برخی از شواهدی که اینان به آن استناد می‌کردند، دروغ نبوده و بهره‌هایی از واقعیت دارد اما به‌مقتضای این اصل عقلی که به‌صورت ضرب‌المثل فارسی درآمده است؛ عیب گل جمله بگفتی، هنرش نیز بگو؛ می‌توان بیان داشت که این تحلیل و تصور در باب جوانان ایرانی ناقص و نادرست است.

حجت‌الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: در میان نسل جوان، فساد راه‌یافته و مشکلات اخلاقی، رفتاری و اجتماعی در این عرصه کوچک و قابل اغماض نیست اما این تصور دقیق و درست و کاملی از واقعیت نسل جوان امروز نیست. همان‌طور که نباید نسل جوان دیروز را نیز یک‌جانبه و فارغ از هر خطایی تحلیل کرد و پنداشت.

جوانان امروزی و حمایت از آرمان‌های انقلاب

خطیب جمعه چناران تصریح کرد: شهادت شهید حججی و اقبال عمومی دل‌های مردم به این شهید راه خدا و گرایش قلبی جوانان به او و راه و منش او نشان داد، حمایت از آرمان‌های انقلاب در جوانان امروز زنده است. بازهم نباید افراط‌وتفریط کرد و با این نشان آشکار اقبال جوانان به اهداف انقلاب، منکر وجود مشکلات عدیده عقیدتی، رفتاری، اخلاقی و… شد ولی باید دانست که این تصور که نسل امروز نمی‌تواند تداوم‌بخش موفقیت‌ها و حافظ دستاوردهای نسل‌های قبلی باشد، غلط است. نسل امروز جوان ایران اسلامی اگر از نسل‌های قبلی جلوتر نباشد، عقب‌تر نیست.

پلیس نیازمند سرمایه اجتماعی است

وی با تبریک هفته نیروی انتظامی به سبزپوشان امنیت و آرامش و ملت بزرگ ایران گفت: پلیس بیش از هر سازمان دیگری، نیازمند سرمایه اجتماعی است. بسیاری از پدیده‌هایی که پلیس به مداخله در آن‌ها می‌پردازد ماهیت اجتماعی دارند و لاجرم بدون همکاری، همراهی و همگامی یکایک شهروندان جامعه، مداخله پلیس در آن پدیده‌ها کمتر موفقیت حداکثری را نصیب او و البته نصیب کل جامعه خواهد کرد.

وی افزود: ثابت‌شده است که هیچ پدیده کج روانه اجتماعی از میان برنمی‌خیزد مگر آن‌که جامعه فشار هنجاری خود را معطوف آن سازد. جامعه تنها زمانی در برابر پدیده‌های کج روانه و انحرافی چنین رویکردی را پیش روی خود قرار خواهد داد که از یکسو از ماهیت این پدیده‌ها و نیز از حیطه‌های پرشمار کنش‌وری پلیس خود آگاه شود و از دیگر سو به پلیس در تقابل با پدیده‌های هنجارشکنانه و قانون‌گریزیانه اعتماد کامل بورزد.

«نیروی انتظامی» نیاز یک جامعه آرمانی است

وی ادامه داد: آرزوی همیشگی انسان‌ها، دنیایی سراسر صلح و آرامش بوده است، ولی بشر با همه تلاش‌ها، هنوز نتوانسته بر این آرزو جامه عمل بپوشاند. همیشه عده‌ای با زیر پا گذاشتن ارزش‌ها، هنجارها و رسوم اجتماعی، حریم جامعه را نقض و چهره آن را آلوده‌اند. وجود این افراد با توجه به زیان‌هایی که ازلحاظ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بر پیکر اجتماع وارد می‌کنند، نیاز به یک نیروی مقابله‌گر را بیش‌تر روشن می‌سازد. «نیروی انتظامی» نیاز یک جامعه آرمانی است و همه اندیشمندان اجتماعی بر ضرورت وجود چنین نیرویی در تمام جوامع تأکید دارند؛ نیرویی که بااقتدار در برابر اخلال‌گران نظم و امنیت ایستاده و تیشه بر ریشه‌های ظلم و فساد می‌کوبد تا ارمغان‌آور آرامش و عدالت باشد. امنیت، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط، ثمره حضور نیروی انتظامی در جامعه است.

با تشکیل کردستان مستقل، کیان و هویت صهیونیست به خطر می‌افتد

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به اهداف برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق گفت: یکی از انگیزه‌های مسعود بارزانی و حزب دموکراتیک کردستان عراق در انجام همه‌پرسی، این بود که آن‌ها این همه‌پرسی را به ابزاری برای کسب اعتبار مردمی برای خود و به دردسر انداختن رقبای کرد خود در داخل و خارج از اقلیم کردستان تبدیل کنند.

خطیب جمعه چناران بیان داشت: نکته بسیار مهم این‌که سران تل‌آویو از این نکته غافل شده‌اند که نزدیکی به مرزهای ایران، نه‌تنها منافع و امنیت آن‌ها را تأمین نمی‌کند، بلکه بالعکس موجب تهدید بیشتر کیان و هویت آنان خواهد شد. اگر سران صهیونیست سرزمین‌های اقلیم را حیات خلوت خود می‌دانند، درواقع خود را زیر سیطره اطلاعاتی – امنیتی ایران قرار داده‌اند و به‌این‌ترتیب دشمن شماره یک جمهوری اسلامی با پای خود به دام اطلاعاتی – امنیتی ایران افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: هرچند کردهای اقلیم کردستان عراق نخستین گام را در جهت تشکیل کردستان مستقل برداشتند، اما همه‌پرسی لزوماً و به‌سرعت، به تشکیل کشور مستقل کردی منجر نخواهد شد. اولین مانع مهم پیش روی کردها، شناسایی از سوی جامعه بین‌الملل است که مستلزم یک پروسه طولانی سیاسی و حقوقی است لذا کردها تا رسیدن به استقلال راه طولانی و دشواری پیش رو دارند.

وی ادامه داد: در وهله بعدی، کردها باید مشکلات و چالش‌های مربوط به مرحله پس از همه‌پرسی را حل کنند که با توجه به حجم مشکلات و پیچیدگی‌های آن، در کوتاه‌مدت و حتی میان‌مدت، امکان‌پذیر نیست. این موضوع در کنار مشکلات اقتصادی و محصور بودن اقلیم کردستان در میان سه کشور مخالف استقلال، آینده بسیار سختی را پیش روی کردها قرار داده است و البته مسعود بارزانی با آگاهی از این مشکلات، تنها به دنبال کسب وجهه و قهرمان بازی است که هیچ تأثیری در حل مشکلات مردم اقلیم کردستان ندارد.

همگرایی ترکیه، ایران و عراق در محکومیت همه‌پرسی اقلیم کردستان

وی در همین راستا و با اشاره به سفر رییس جمهور ترکیه به تهران گفت: این سفر در راستای همکاری‌های منطقه‌ای و بالأخص موضوع همه‌پرسی اقلیم کردستان خواهد بود. همگرایی ترکیه و ایران در شرایط حساس منطقه نشان از همکاری‌های گسترده دو کشور در عرصه‌های مختلف مخصوصاً مسائل امنیتی دارد.

حجت‌الاسلام تاجی بابیان اینکه همکاری‌های منطقه‌ای بین کشورهای منطقه باید با هماهنگی دولت مرکزی عراق و در چارچوب قوانین این کشور صورت گیرد، گفت: بعد از برگزاری همه‌پرسی یک نوع همگرایی گسترده‌ای بین کشورهای ایران، ترکیه و عراق صورت گرفته و مواضع مهم مرجعیت در خصوص محکومیت همه‌پرسی نشان از درک مشترک کشورهای منطقه نسبت به موضوع همه‌پرسی است.

حادثه تروریستی لاس‌وگاس و جولان داعش داخلی در سراسر ایالات‌متحده

وی با اشاره به حادثه تروریستی لاس‌وگاس آمریکا گفت: کشتار لاس‌وگاس چه یک حمله تروریستی توسط داعشی‌ها باشد و چه یک کشتار کور توسط جنایتکاری بی‌رحم، در آینده نیزتکرار خواهد شد، زیرا زمینه وقوع چنین حوادث خون‌باری در جامعه آمریکا وجود دارد. اگر ادعای داعش برای بر عهده گرفتن کشتار دستکم ۵۸ تن در لاس‌وگاس اثبات شود، این موضوع نشان می‌دهد که آمریکا بار دیگر زیر حملات تروریستی قرار گرفته است.

امام‌جمعه چناران اظهار داشت: اگر ادعای داعش در خصوص حمله اخیر در لاس‌وگاس صحیح باشد این یعنی آمریکا با تمام تجهیزات امنیتی و بررسی‌های دقیق داخلی برای کنترل ورود مهاجران هنوز حرفی برای گفتن درزمینهٔ کنترل تروریسم ندارد. در بعد دیگر نیز توجه به این نکته ضروری است که باوجود آزادی حمل سلاح در آمریکا و وقوع کشتارهای این‌چنینی، دیگر نیازی به عوامل خارجی تروریستی مانند داعش نیست و به‌نوعی داعش داخلی در سراسر ایالات‌متحده همواره وجود دارد.

آمریکا برای تداوم اشغال افغانستان به داعش نیازمند است

وی با اشاره به پررنگ شدن حضور داعش در افغانستان بیان داشت: درحالی‌که داعش در شامات نتوانست به دستاوردهای از پیش تعیین شده خود دست یابد و تا حدود زیادی تحت‌فشار نیروهای محور مقاومت قرار گرفته است، پیدایش و گسترش داعش در افغانستان این سؤال را به ذهن متبادر می‌سازد که تقویت داعش در افغانستان به نفع چه بازیگرانی خواهد بود؟

وی ادامه داد: مهم‌ترین بازیگری که در حمایت از داعش در افغانستان نفع می‌برد، آمریکا است. شاید آمریکا و ناتو وانمود کنند که در ظهور داعش و گسترش آن دخالت چندانی نداشته‌اند، اما تجربه ثابت کرده است که غربی‌ها موج‌سوار خوبی هستند و از هر پدیده و جریانی به نفع خود بهره‌برداری می‌کنند.

وی افزود: برای غرب فرقی نمی‌کند طالبان باشد یا القاعده، داعش باشد یا شبکه حقانی و…. مهم این است که در درجه اول منافعش توسط این گروه‌های افراطی – تروریستی تهدید نشود و در درجه دوم بتواند از این گروه‌ها به نحو احسن و برعلیه کشورهای مخالف حضور ناتو یعنی ایران، روسیه و چین استفاده کند.

حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: واقعیت این است که آمریکا برای تداوم اشغال افغانستان به گروه‌های تروریستی داعش نیازمند است. این در حالی است که پایگاه اصلی داعش در ننگرهار، در کنار پایگاه نیروهای آمریکایی در همین شهر استقراریافته و به‌نوعی داعش با حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا، در افغانستان نفوذ کرده است.

وی ادامه داد: گسترش داعش می‌تواند نوعی تهدید بالقوه را در محیط آشفته افغانستان جرقه زند. تهدیدی که به نظر می‌رسد تاکنون از طرف دولت اشرف غنی چندان جدی گرفته نشده است. کشوری که در حال حاضر درگیر معمای امنیت و صلح با طالبان است، توان رویارویی با تنش‌های قومی و مذهبی جدید را ندارد. از طرفی دیگر، داعش می‌تواند شکاف‌های مذهبی – قومیتی تازه را در افغانستان دامن زند، این انتظار را می‌توان داشت که با افزایش فشارها و سپس شکست داعش در عراق و سوریه، تحرکات داعش در افغانستان نیز به‌موازات آن بسیار بیشتر از گذشته افزایش یابد، که مجموع این شرایط به معنای فشار بیشتر بر دولت کابل است.

تطهیر چهره سران فتنه، خیانتی بزرگ به انقلاب است

وی با اشاره به نشستن و احوالپرسی دو تن از مسئولان ارشد نظام در کنار یکی از سران فتنه در حسینیه جماران گفت: رفتار این دو مسئول ارشد نظام مورد گلایه و نقد نیروهای دلسوز انقلاب و کاری قبیح وزشت بود و اگر در راستای تطهیر چهره سران فتنه باشد خیانتی بزرگ به انقلاب وآرمانهای آن می‌باشد.

خطیب جمعه چناران ادامه داد: رسانه‌های وابسته به جریان فتنه با ذوق‌زدگی تصاویر این هم‌نشینی را در حالی منتشر کردند که هدف آن‌ها تطهیر فتنه و فتنه گران سال ۸۸ بود، درحالی‌که زیر سؤال بردن اصل انتخابات، تأکید بر تقلب در انتخابات بدون ارائه حتی یک سند، ایجاد اختلاف در صفوف متحد مردم و شکستن وحدت و یکپارچگی و تلاش برای ایجاد شکاف و دودستگی، کاهش ضریب امنیت اقتصادی کشور، تلخ نمودن کام مردم از بزرگ‌ترین حماسه انتخاباتی و حضور ۴۰ میلیونی پای صندوق‌های رأی، تهیه خوراک تبلیغاتی علیه نظام برای دستگاه رسانه‌ای امپریالیسم و صهیونیسم جهانی، ابهام‌آفرینی و بدبین نمودن عده‌ای از مردم نسبت به نظام عزیز اسلامی، قانون‌شکنی و پیگیری خواسته‌های نامشروع خود از طریق تحریک مردم و آوردن آنان به کف خیابان‌ها، دروغ‌گویی در لباس منجی‌گری و تحریک جوانان به قانون‌شکنی، حمایت از اشرار و قانون‌شکنان با صدور بیانیه‌های پی‌درپی، کمک به ایجاد حفره‌های اطلاعاتی و امنیتی در سطح کشور، تقویت جبهه متحد دشمنان و اپوزیسیون خارج نشین، بازی با آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی در قالب پروژه‌های آشوب افکنی به بهانه تقلب در انتخابات، مردم خداجو خواندن اوباش یزیدی که ناجوانمردانه به خیمه‌های مردم عاشورایی درروزعاشورا حمله کردند و….. ازجمله خیانت‌های این جریان بوده است وکسانی که فتنه گران را تطهیر می‌کنند، سعی دارند از چنین مسائلی به‌راحتی چشم‌پوشی کنند.

 

وی با اشاره به شایعه‌پراکنی و شیطنت بازی پشت پرده سایت ضدانقلاب آمدنیوز درروزهای اخیر گفت: خطوطی اصلی که در”آمدنیوز” برای مسموم سازی افکارعمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارتند از؛ سندسازی و جعل اخبار برای تخریب چهره شخصیت‌های سیاسی، دروغ پردازی و جعل اخبار علیه نهاهادی حاکمیتی و انقلابی به خصوص منصوبین ولی فقیه، تخریب کارگزاران نظام برای تخریب چهره انقلاب اسلامی و فرهنگ سیاسی حاکم، حمایت از جاسوسان، فتنه گران و وطن فروشان و تطهیر چهره آنان به عنوان عنصری مظلوم و بی‌گناه، شایعه سازی و دروغ پردازی و مداومت بر دروغ و اخبار جعلی برای بی اعتبار کردن اخبار رسمی، موج سواری از رخدادهای قومیتی، حوادث اجتماعی، سیاسی فرهنگی و تبدیل این موارد به بحران امنیتی علیه نظام جمهوری اسلامی، پایه گذاری سیاست خبری بر توهم توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مفسدان اقتصادی و اجتماعی و جعلی نامیدن اخبار رسمی خبرگزاری‌ها، استفاده از مبالغه، اخبار زرد و فکاهی و هجویات برای تخریب ارزشهای انقلاب و مقدسات دینی، خبرسازی برای ایجاد تنش در فضای سیاسی کشور، خبرسازی جعلی و مسموم کردن فضای رسانه‌ای برای از اعتبار انداختن افشاگری‌های درست مانند حقوق‌های نجومی است.

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد انتشار گزارشی علیه آیت الله صادق لاریجانی و ارتباط دختر وی با سرویس امنیتی انگلیس در آمدنیوز بودیم. این خبر هم مانند اکثر خبرهایی که در سایت و کانال آمدنیوز منتشر می‌شود، سراسر کذب و داستانسرایی است. این‌که فردی چون آیت الله شیخ صادق آملی لاریجانی محل بغض و کینه دشمن باشد عجیب نیست.

وی ادامه داد: آن‌ها که ایشان را از نزدیک می‌شناسند، یا حتی از دور کارنامه‌اش را رصد کرده‌اند، خوب می‌دانند که بر خود سخت گیر و در کار دقیق است، معامله نمی‌کند، مصالحه نمی‌پذیرد و جایی که باید ایستاد آشتی نمی‌کند، جز به رهبری، قانون و مردم متعهد نیست و هیچ مسأله مهمی را به تعارف برگزار نمی‌کند. البته دفاع مطلقی هم از قوه قضاییه در کار نیست چه این که این سازمان، همچون همه دستگاه‌های دیگر در جمهوری اسلامی مسأله و مشکل کم ندارد، گرچه که خدماتش حتی به میزان یک صدم مشکلاتش دیده نشده است.

امام‌جمعه چناران خاطرنشان کرد: این دفاع از مردی که مورد کینه و غضب دشمن و ضدانقلاب داخلی و خارجی قرار گرفته فقط به این دلیل که اکنون بدل به سدی محکم بر سر راه اصلی‌ترین پروژه‌های آن‌ها شده است. ضمن اینکه می‌دانیم این جماعت دروغ پرداز و بی آبروی وصل به این سرویس و آن فرقه، به اندازه کافی نشان داده‌اند که برای آن‌ها تنها چیزی که اهمیت ندارد حقوق و گرفتاری‌های مردم است.

انتهای پیام/