سراب خوش‌بینی به اروپا برای حمایت از ایران / حل مشکلات اقتصادی و معیشتی با ارائهٔ آمار بی‌معنا و دروغ؟!
سراب خوش‌بینی به اروپا برای حمایت از ایران / حل مشکلات اقتصادی و معیشتی با ارائهٔ آمار بی‌معنا و دروغ؟!

امام‌جمعه چناران گفت: آیا مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و تعطیلی کارخانه‌های و آسیب‌های اجتماعی را با آمارهای بی مبنا و دروغ می‌توان حل کرد؟!

 

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه چناران اشاره به هم‌نوایی برخی کشورهای مرتجع و وابسته عرب در منطقه با سیاست‌های آمریکا اظهار داشت: وزیر خارجه آمریکا همان اتهامات واهی و مواضع بی مبنا و به‌دوراز منطق ترامپ را علیه جمهوری اسلامی تکرار می‌کند و از طرف دیگر وزیر امور خارجه عربستان با بی‌شرمی اعلام می‌دارد که «از موضع ترامپ در قبال ایران کاملاً حمایت می‌کنیم.»

خطیب جمعه چناران ادامه داد: تا بدانجا وقاحت و بی‌شرمی را پیش برده‌اند که در بیانیه رسمی که به لحاظ دیپلماسی به حیثیت کشورها ممکن است لطمه بزند، به‌دروغ القاء می‌کنند که در ایران متهمین سیاسی را به جرم قاچاق اعدام می‌کنند و یا آن‌که بدون هیچ بازرسی انجام شده‌ای، پیشاپیش نسخه‌های ظالمانه و اغواگرایانه خود را علیه نظام و ملت ایران می‌پیچند.

 خطر موریانه‌های داخلی نظام بیشتر از کفتارها و گرگ‌های بیرونی است

وی افزود: خطر موریانه‌های داخلی از کفتارها و گرگ‌های بیرونی بیشتر است. در این حوزه هیچ فرقی نیست بین آن آن‌که بدون شایستگی در مسئولیت‌ها و مناصب ریزودرشت قرار گرفته‌اند و به‌جای خدمت بی‌منت، رویه نارضایتی مردم را پیش‌گرفته‌اند با آنان که به‌جای اعتماد به جوانان تحصیل‌کرده و انقلابی هنوز دودستی به مقامات و مناصب چسبیده و سدی غیرقابل نفوذ برای رشد و شکوفایی استعدادها و سرزندگی و پویایی جامعه به وجود آورده‌اند و تا عناصر خودفروخته‌ای که با ترویج افکار انحرافی و شیطان‌پرستی در پوشش عرفان‌های پوچ و کاذب، دست به ایجاد رعب و وحشت و ناامنی در بین مردم می‌زنند و بعضاً از اموال عمومی و مساجد هم نمی‌گذرند و تا صاحبان قدرت و سیاست که پس از به قدرت رسیدن، از وعده‌های داده شده در مقطع تبلیغات انتخاباتی غفلت کرده و به جای امید، یأس و ناامیدی را به جامعه تزریق می‌کنند.

حل مشکلات اقتصادی و معیشتی با ارائهٔ آمار بی‌معنا؟!

وی خاطرنشان کرد: رسالت پاسداری از خون پاک شهیدان این مرزوبوم و شأن و منزلت ملت بزرگ ایران برای عموم مدعیان سیاست چه اقتضا می‌کند؟! آیا مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و تعطیلی برخی کارخانه‌های و آسیب‌های اجتماعی را با آمارهای بی مبنا می‌توان حل کرد و یا آن‌که اراده‌ای انقلابی می‌خواهد و مردانی عاشق و شیفته خدمت؟!

اروپا به دنبال باج‌گیری بیشتر با برجامی دیگر

وی ضمن هشدار نسبت به شیطنت اروپایی‌ها در موضوع برجام گفت: تنها یک روز از سخنان مضحک ترامپ علیه ایران نگذشته بود که اروپایی‌ها دست‌به‌کار شده و کشورهایی همچون انگلیس و فرانسه و آلمان خواستار محدود کردن برنامه موشکی ایران شدند.

حجت‌الاسلام تاجی عنوان داشت: به نظر می‌رسد نقشه آمریکایی‌ها علیه ایران این است که محدودیت‌های هسته‌ای ایران دائمی شود، همچنین آمریکایی‌ها به‌شدت از موشک‌های ایران در هراس هستند و تمام تمرکز خود را برای کنترل ایران درزمینهٔ دفاعی قرار داده‌اند و به همین دلیل به دنبال مجاب کردن اروپایی‌ها در این زمینه هستد، اروپایی‌ها نیز بدشان نمی‌آید بار دیگر میز گفت‌وگو و برجام دیگری ایجاد شود، آنان نیز از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و به دنبال باج‌خواهی هستند.

وی بیان داشت: اعلام آمادگی فرانسه، آلمان و انگلیس برای فشار بر ایران بر سر توانمندی موشکی و نقش‌آفرینی‌های منطقه‌ای نشان داد حمایت لفظی آنان از برجام تنها باهدف زمینه‌سازی برای دستیابی به برجام‌های موشکی و منطقه‌ای بوده است.

سراب خوش‌بینی به اروپا برای حمایت از ایران

امام‌جمعه چناران ادامه داد: خوش‌بینی برخی به اروپا برای حمایت از ایران پس از ناکامی در اعتماد به شیطان بزرگ سرابی بیش نیست. طیف مدعی شکاف بین اروپا و آمریکا در موضوع برجام بودند اما با این حساب معلوم شد اتحادیه اروپا نه‌تنها زاویه‌ای با آمریکا ندارد بلکه هم‌دست ترامپ است.

سناریوی «پلیس خوب و پلیس بد» آمریکا و اروپا

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و اروپا در مقطع کنونی سناریوی «پلیس خوب و پلیس بد» را بازسازی می‌کنند.

وی ادامه داد: درحالی‌که ترامپ اصرار دارد متن برجام را با محدودیت‌های فنی دائمی و گنجاندن تعهدات منطقه‌ای و موشکی اصلاح کند، اما اروپایی‌ها معتقدند متن برجام باید دست‌نخورده باقی بماند و در پرونده‌هایی جداگانه باید به سراغ موضوعات غیرهسته‌ای برای مهار رفتار ایران رفت.

بین اروپا و آمریکا در مهار قدرت منطقه‌ای و موشکی ایران اختلافی نیست

حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: بین اروپا و آمریکا در این‌که باید مذاکرات جدیدی را برای مهار قدرت منطقه‌ای و توانمندی موشکی ایران در پیش گرفت، هیچ اختلافی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا می‌خواهد شرایطی ایجاد کند که کنترل رفتار دفاعی و منطقه‌ای ایران هم جزو شروط پایبندی آن به برجام و درنتیجه تمدید تعلیق تحریم‌ها باشد. از آن مهم‌تر، ترامپ خواهان آن است که برجام هیچ محدودیتی بر سر راه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران ایجاد نکند و به‌نوعی پیوند میان برجام و تحریم‌ها از سوی ایران به رسمیت شناخته شود.

تسلیم کامل در برابر آمریکا با برجامی که خطوط قرمز امنیت ملی را بشکند

وی افزود: چنین وضعیتی بی‌گمان برای ایران قابل‌تحمل نیست. این به معنای آن است که محدودیت‌های برجام، همه مؤلفه‌های امنیت ملی ایران را در بربگیرد، خطوط قرمز امنیت ملی ایران درزمینهٔ قدرت دفاعی شکسته شود و ایران درازای تعلیق نصفه و نیمه تحریم‌ها – که همان هم روزبه‌روز در حال آب رفتن است – نوعی تسلیم کامل در مقابل آمریکا را بپذیرد.

قدرت دفاعی ایران قابل‌مذاکره نیست

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا در مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش که فرموده‌اند؛ “امکانات و قدرت دفاعی کشور قابل‌مذاکره و چانه‌زنی نیست ” گفت: تقویت توان نظامی یکی از مؤلفه‌های قدرت ساز است و در این میان، ساخت موشک‌های مختلف بیش از همه ابزارهای دفاعی، قدرت بازدارندگی هر کشوری را اطمینان‌بخش می‌کند.

امام‌جمعه چناران افزود: جمهوری اسلامی ایران در همین چارچوب، در مسیر ساخت موشک‌های مختلف بالستیک و کروز گام برمی‌دارد. اتکا به دانش بومی، ایران را در عرصه موشکی توانمند کرده است. شهرهای موشکی ایران در اعماق زمین، قدرت هرگونه تحلیل را از دشمنان جمهوری اسلامی سلب کرده است.

وی ادامه داد: ایران هرگز نمی‌خواهد جنگی را در منطقه به راه اندازد کما این‌که تاکنون این کار را نکرده و هر جا هم که حضوری نظامی پیداکرده است، برای خواباندن جنگی بوده که دشمنان منطقه به راه انداخته‌اند. اما دشمنان منطقه‌ای ایران و در رأس آن‌ها شیطان بزرگ آمریکا بدانند اگر کوچک‌ترین اقدام و حرکتی مبنی برتعرض و تجاوز به ایران صورت گیرد نیروهای قدرتمند ایرانی با سلاح‌های ساخت کشورمان منطقه را به گورستان آن‌ها تبدیل خواهند کرد. رفتار ایران در طول این ۴۰ سال رفتاری سازنده بوده و در آینده نیز ایران همین «موقعیت مطلوب» را برای خود حفظ خواهد کرد.

بازگشت تمرکز نیروهای مقاومت بر روی رژیم صهیونیستی با نابودی داعش و خاتمه قائله کردستان

وی با اشاره به دلایل حمایت اسراییل از استقلال‌خواهی در کردستان عراق خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی با آگاهی نسبت به افرایش توانمندی‌های نظامی نیروهای مسلح جبهه مقاومت ازجمله حزب‌الله لبنان و افزایش توانمندی آن‌ها در اجرای جنگ‌های منظم و گسترده، نگرانی شدیدی نسبت به پایان بحران‌های منطقه و بازگشت تمرکز نیروهای مقاومت بر روی رژیم صهیونیستی است.

وی عنوان کرد: این رژیم در طی سالیان گذشته با آگاهی کامل نسبت به مواضع ایران، عراق، ترکیه و سوریه در قبال استقلال کردستان در تلاش بود تا با فریفتن مسعود بارزانی و دولت اقلیم و اعلام حمایت از جدایی‌طلبی وی زمینه را برای به تشنج کشیدن دوباره منطقه پس از پایان غائله داعش مهیا کند که خوشبختانه با شکست نیروهای پیشمرگه در کرکوک و عقب‌نشینی دولت اقلیم فتنه جدایی‌طلبی این اقلیم خاموش گردید و جبهه مقاومت در ماه‌های آتی می‌تواند با فراق بال کامل برای ایجاد خاورمیانه‌ای بدون حضور اسرائیل آماده شود.

اهمیت زیارت کربلا بیشتر از حضور در مناسک حج است/ ظاهر حج در باطن زیارت کربلا نهفته است

وی با اشاره به ایام زیارت اربعین حسینی گفت: اربعین فقط روزی از روزهای سال نیست، بلکه آیینه‌ای است در برابر چشمان میلیون‌ها انسان متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرّم نقش می‌بندد.

حجت‌الاسلام تاجی بیان داشت: اربعین روزی است که برافراشته شدن پرچم پیام شهادت کربلا در آن روز آغاز شد و روز بازماندگان شهداست.

وی ادامه داد: به باور بسیاری از بزرگان دین، اهمیت زیارت کربلا بیشتر از حضور در مناسک حج است، چراکه ظاهر مراسم حج در باطن زیارت کربلا نهفته است.

وی افزود: اربعین مانند یک ذخیره است که قابل استحصال در فواید و ابعاد مختلف است و نباید آن‌را صرفاً یک پیاده‌روی ساده خلاصه کرد. ما توانایی نداریم که از ذخیره غنی بهره‌های فراوان ببریم، ما اگر توانایی داشته باشیم در طول سال زمان زندگی‌مان مملو خواهد شد از استفاده از دستاوردهای اربعین حسینی و اگر ما خوب به مسئله نگاه کنیم خواهیم دید که باید در روح و فکر خود یک سال آمادگی برای اربعین سال بعد را آغاز کنیم.

لزوم استحصال نتایج فکری و فرهنگی از پیاده‌روی اربعین

امام‌جمعه چناران تأکید کرد: باید به اربعین خدمت بیشتری صورت بگیرد و ستادهایی که برای اربعین فعالیت می‌کنند در تمام طول سال فعال شده و به زائران امام حسین (ع) خدمت سالیانه ارائه دهند و اقدامات آن‌ها نباید محدود به یک دوره زمانی مشخص (و تنها اختصاص به موسم اربعین داشته باشد) شود و از اربعین نیز برای استحصال نتایج ارزشمند فکری و فرهنگی آن باید تلاش‌های فراوانی صورت بگیرد.

بسیج دانش‌آموزی و ارتقای توان علمی دانش‌آموزان

وی با اشاره به هشتم آبان روز بسیج دانش‌آموزی و شهادت شهید محمدحسین فهمیده گفت: بسیج دانش‌آموزی، یک‌نهاد آموزشی است که با برنامه‌های مدون و ایجاد پایگاه‌های علمی، سعی دارد گام مؤثری در ارتقای توان علمی دانش‌آموزان داشته باشد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که تهاجم فرهنگی، جنگی دیگر بر ضد نظام است، شناخت شرایط روحی و روانی نوجوانان و تهیه سازوکارهای مناسب، یکی از راه‌های برون‌رفت از این معضل بزرگ است.

وی تصریح کرد: سازمان بسیج دانش‌آموزی به‌عنوان گسترده‌ترین و فراگیرترین تشکیلات دانش‌آموزی، بر اساس رسالت خویش تلاش در راه تداوم دفاع همه‌جانبه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن درزمینهٔ‌های علمی، تربیتی و اجتماعی و مقابله با تهاجم فرهنگی را سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار داده است.

انتهای پیام/