جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی یک واحد صنعتی آلوده کننده هوا
جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی یک واحد صنعتی آلوده کننده هوا

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان چناران از توقف فعالیت یک واحد صنعتی و جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی آن به جهت ایجاد آلودگی هوا خبر داد.

 

به گزارش ندای چناران، هادی موسی پور به ندای چناران گفت: فعالیت یک واحد صنعتی در چناران به دلیل ایجاد آلودگی هوا متوقف و به پرداخت جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی در وجه دولت محکوم شد.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان چناران ادامه داد: به دلیل ایجاد آلودگی هوای توسط خط تولید یک واحد صنعتی تولید پودر سنگ در چناران، اخطاریه‌های زیادی توسط این اداره صادر شد و یک مهلت یک‌ساله برای اصلاح اشکالات موجود و نصب سیستم‌های مناسب کنترل آلودگی به مسئولان این واحد صنعتی داده شد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مسئولین این واحد، با بی‌توجهی به اخطاریه‌ها و عدم استفاده از فرصت داده شده، به ایجاد آلودگی هوا ادامه دادند که نهایتاً پرونده در مرجع قضایی رسیدگی شد و متخلف علاوه بر الزام به توقف فعالیت تا زمان نصب سیستم‌های کنترل آلایندگی، به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت نیز محکوم شد.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان چناران در پایان گفت: این واحد، طبق قانون مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان واحد آلاینده در هر فصل باید جرائم موضوع این قانون (مالیات بر ارزش‌افزوده) را تا زمان رفع آلایندگی پرداخت کند.

انتهای پیام/