سفرنامه‌ی وجوه واریزی را چه کسی خواهد نوشت؟!
سفرنامه‌ی وجوه واریزی را چه کسی خواهد نوشت؟!

سفرنامه‌ی وجوهی که امروز صبح از حساب خریدار کسر شده اما فردا صبح به حساب فروشنده اضافه می‌شود را چه کسی خواهد نوشت؟! وجوه واریزی کجا می‌روند؟!!!

به گزارش ندای چناران؛ در اوضاع بلبشوی اقتصادی کشوری که رئیس‌جمهورش بجای پایان دادن به پروژه‌ی مسکن مهر آن را قوطی کبریت می‌نامد و نماینده مجلس‌اش در خوشبینانه‌ترین حالت از سر جهالت هر چیز بی‌ربطی را بدون ارائه سند و مدرک به دفتر رهبری ربط میدهد و در توئیتش نابخردانه متهمی را «کودک آزار قرآنی» لقب می‌دهد تا همچون همان متهم (حتی با حکم برائت) به باورها و اعتقادات دینی مردم آسیب وارد شود لاجرم حواس بخش قابل توجهی از اصحاب رسانه در مخالفت و یا موافقت به اینگونه رفتارها متمرکز می‌شود تا به بخش دیگری از خبرها، توجه چندانی صورت نگیرد.
از جمله‌ی این اخبار مغفول مانده، پیامک ارسالی بانک‌ها به مشتریان است. پیامک مختصر و مفید(!) بود: «مشتری گرامی با توجه به تغییر در روال شاپرک، وجوه تراکنش‌های پایانه فروش یک بار در روز واریز خواهد شد.»
از ظاهر پیامک چنین بر می‌آید که «تغییر در روال شاپرک» سبب کاهش دفعات واریزها به یک بار در روز شده‌است. بعبارت دیگر، پیش از این هر چند ساعت یک بار مبالغ حاصل از کشیدن کارت در دستگاه پوز به حساب دارندگان آن واریز می‌شد اما اکنون فقط یک بار در روز این واریزی صورت می‌گیرد.
نکته‌ی بهت‌آور و حیرت‌انگیز اینجاست که بعد از چند سال، اکنون بجای آنکه شاهد واریز وجوه بصورت آنلاین باشیم از تاخیر یک روزه واریزها رونمایی می‌شود، در حالیکه پورتال شرکت شاپرک اهداف استراتژیک خود را ارتقاء کیفیت خدمات، افزایش اعتماد عمومی، توسعه و توانمندی‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و فکرافزاری احصاء نموده‌است.
اکنون که اسکناس‌های پاره و چروکیده در جیب مردم با دگردیسی به کارت‌های خوشگل بانکی، تغییر شکل داده‌شده تا حداقل تسهیل در معاملات را موجب شوند، انتقال وجوه واریزی به روز بعد نه تنها با هیچیک از اهداف استراتژیک شاپرک هم‌راستا و هم‌داستان نیست بلکه حتی در تعارض آشکار با آنهاست.
نقل و انتقال میلیاردها تومان پول توسط دستگاه‌های پوز در یک روز و «غیبت» سوال برانگیز آنها تا فردا، اذهان را به سمت علامت‌های آخر این پرسش سوق می‌دهد: وجوه واریزی کجا می‌روند؟!!!
سفرنامه‌ی وجوهی که امروز صبح از حساب خریدار کسر شده اما فردا صبح به حساب فروشنده اضافه می‌شود را چه کسی خواهد نوشت؟!

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/