بازاریان در صف مقدم حفظ نظام‌اند/ ۴۵۴۸ واحد صنفی در چناران ساماندهی شده فعال است
بازاریان در صف مقدم حفظ نظام‌اند/ ۴۵۴۸ واحد صنفی در چناران ساماندهی شده فعال است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چناران گفت: تعداد کل واحدهای صنفی دارای پروانه کسب، ۴ هزار و ۵۴۸ واحد صنفی است که در 14 اتحادیه صنفی ساماندهی شده‌اند.

 

به گزارش ندای چناران، همایش اصناف و بازاریان شهرستان چناران که به مناسبت ایام‌الله دهه فجر، همزمان با پنجمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در روز دوشنبه با حضور فرماندار، شهردار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، اعضای کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی و اصناف و بازاریان، اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه‌های صنفی در محل سالن اجتماعات فرمانداری چناران برگزار شد.

 

بازاریان در صف مقدم حفظ نظام

در ابتدای این جلسه دادالهی، رییس اتاق اصناف شهرستان چناران با بیان اینکه اصناف و بازاریان در صف مقدم پشتیبانی از نظام و انقلاب قرار دارند و در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن نقشی ارزشمند و ماندگاری داشته و دارند.

 

وی در ادامه از زحمات اتحادیه‌های صنفی و نقش فعال مسئولان اتحادیه‌ها صنفی در ساماندهی اصناف تقدیر کرد و بر تعامل هرچه بیشتر هیئت رییسه با روسای اتحادیه‌های صنفی تاکید کرد.

 

وی با تاکید بر اتحاد بین روسای سازمان‌های صنفی، بیان داشت: وقتی اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی با کمیسیون نظارت در کنار هم متحد و منسجم باشیم، می‌توانیم خیلی از مسائل را حل کنیم و لذا وحدت و اتحاد رمز موفقیت اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی است.

 

رییس اتاق اصناف شهرستان چناران همچنین بر لزوم همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی با سازمان‌های صنفی و اصناف تاکید کرد.

 

در ادامه این همایش بخشعلی بیاتی قله زو، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چناران با تبریک ایام دهه فجر، گفت: در طول عمر پر برکت جمهوری اسلامی ایران، فداکاری‌ها و تلاشهای بسیاری درکشور ما صورت گرفته است که نقش اصناف و بازاریان در این خصوص بی نظیر و بی بدیل بوده و اصناف و بازاریان در طول پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره در کنار نظام مقدس اسلامی و در جهت رفع مشکلات و تحریمها تلاش کرده‌اند.

 

۴۵۴۸ واحد صنفی در چناران ساماندهی شده فعال است

وی ضمن برشمردن خدمات صورت گرفته در این حوزه، اظهار داشت: اداره صنعت، معدن وتجارت به منظور ایجاد رفاه و ارائه هر چه بهتر خدمات به مردم با همکاری اصناف و بازاریان فعالیتهای خوبی را ارائه داده است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چناران همچنین گزارش ۱۰ ماهه‌ای از اهم اقدامات حوزه اصناف از جمله تشکیل منظم جلسات کمیسیون نظارت، آموزش اصناف، مبارزه با قاچاق کالا و بازرسی و نظارت را برای حاضرین تشریح کرد.

 

بیاتی قله زو در همین راستا بیان داشت: تعداد کل واحدهای صنفی دارای پروانه کسب، ۴ هزار و ۵۴۸ واحد صنفی است که در ۱۴ اتحادیه صنفی ساماندهی شده‌اند.

 

آمادگی شهرداری جهت ایجاد بازرچه های محلی

 

در ادامه دکتر هادی بارویی، شهردارچناران بیان داشت: مجموعهٔ شهرداری در کنار اصناف و بازاریان قرار دارد و به شهر و بازارش تعصب داریم.

 

وی افزود: در نظر داریم در عرصه‌های سطح شهر دست فروشان، وانت بارهای عرضه کننده میوه ساماندهی شوند و این همکاری شما را می‌طلبد، چرا که در بخش مبلمان شهری همراهی و همکاری واحدهای صنفی بیش از پیش احساس می‌شود.

وی ادامه داد: امیدواریم شهرک تولیدی صنفی جهت انتقال صنوف آلاینده و مزاحم هرچه سریعتر شکل بگیرد تا بتوانیم با همکاری اتاق اصناف، این صنوف را به شهرک صنفی انتقال دهیم.

 

شهردار چناران گفت: شهرداری آمادگی دارد در احداث بازارچه‌های محلی جهت عرضه مایحتاج عمومی مردم را تحت نظارت اتاق اصناف همکاری مورد نظر را اعمال کند.

 

وی بر آمادگی شهرداری را جهت تشکیل اتاق فکر با حضور اصناف و بازاریان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: باید نشست‌های تخصصی به منظور رفع مشکلات در حوزه اصناف برگزار شود، چرا که به جلسات تخصصی اعتقاد داریم هدفمان آرامش مردم است تا از زیبایی‌های شهر استفاده کنند و خرید خوبی داشته باشند.

 

نقش بازاریان در حمایت از انقلاب

 

در ادامه محمد پرویزیان فرماندار شهرستان چناران در این همایش، با تبریک ایام‌الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سخنانی اظهار داشت: اگر به تاریخ مبارزات ملت ایران به در سالهای اخیر مراجعه کنید، خواهید دید که نقش بازار، نقش بسزایی بوده است و اصناف و بازاریان همواره به عنوان نیروهای متدین، متعبد و با احساس تکلیف شرعی و دینی در خدمت پیشتازان این مبارزات بوده‌اند.

 

وی با اشاره به نقش بازاریان در طول دوران انقلاب اسلامی گفت: بازاریان همیشه نقش مؤثری در جهت حمایت از انقلاب اسلامی داشته‌اند و همواره در طول انقلاب پشتیبان نظام بوده‌اند و از هیچ کاری برای حفظ انقلاب دریغ نکرده‌اند و امروز با همت و تلاش گروه‌های مختلف از جمله اصناف، ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار است.

 

وی اسلامی بودن را از ویژگی‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این انقلاب با حضور مردم و رهبری امام راحل به ثمر رسید و اکنون نیز با تدبیر رهبرمعظم انقلاب با همان صلابت و استواری امام باعث بیداری ملت‌های مسلمان و آزاده جهان شده است.

 

در ادامه این جلسه به سؤال و پرسشهای مطروحه از سوی حاضرین، توسط مسئولین حاضر پاسخ داده شد و از پیشکسوتان اصناف، بازاریان، برخی از روسای اتحادیه‌های صنفی با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/