چناران مستعد تبدیل‌شدن به یک کانون گردشگری است/ سرمایه‌گذاران غافل نباشند
چناران مستعد تبدیل‌شدن به یک کانون گردشگری است/ سرمایه‌گذاران غافل نباشند

شهردار چناران گفت: تردد سالانه 20 میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی و فاصله اندک چناران از بهترین تفرجگاه‌های دیدنی، ظرفیتی مناسبی برای ورود سرمایه‌گذاران در جهت تبدیل این شهر به یک کانون گردشگری است.

به گزارش ندای چناران، دکتر هادی بارویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهر چناران در فاصله ۷۰ کیلومتری از مشهد قرار دارد و با حدود هزار هکتار وسعت شهری از جمعیتی حدود ۵۴ هزار نفر برخوردار است.

شهردار چناران بیان کرد: علاوه بر وجود وسیع‌ترین شهرک صنعتی فعال شرق کشور با وسعت هزار و ۵۰۰ هکتار در چناران، عمده فعالیت مردم این شهر به کشاورزی، شیلات، پرورش دام و تولید محصولاتی منحصربه‌فرد در سطح کشور می‌پردازند.

عبور و مرور ۲۰ میلیون زائر و مسافر از چناران

وی با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی شهر چناران، افزود: قرار گرفتن این شهر به‌عنوان میقات الرضا (ع) در مسیر شهر مشهد مقدس باعث شده که سالانه ۲۰ میلیون زائر و مسافر از آن عبور و مرور داشته باشند که امر ظرفیت مناسبی است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.

بارویی ادامه داد: علاوه بر گردشگر خارجی که از جاذبه‌های این شهر دیدن می‌کنند، حدود یک‌میلیون نفر از حجم مسافر عبوری از این منطقه، چناران را به‌عنوان هدف گردشگری در نظر می‌گیرند که باید تلاش کنیم علاوه بر استفاده بهینه از این پتانسیل، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای افزایش ماندگاری مسافر و جذب گردشگر را به‌طور جدی‌تری دنبال کنیم.

چناران مستعد تبدیل‌شدن به یک کانون گردشگری است

وی بابیان اینکه رویکرد ما در این شهر گردشگری است، ادامه داد: آب‌وهوای خاص، محصولات و صنایع‌دستی بومی، مکان‌های دیدنی و بهترین تفرجگاه‌های منطقه شامل اخلمد، رباط سیدآباد، رادکان، روستای بقمچ به‌عنوان ماسوله خراسان، چشمه گیلاس، جمع آباد و … در اطراف چناران بافاصله اندک و زمان دسترسی حدود ۲۰ دقیقه‌ای، شرایط خوبی را برای تبدیل‌شدن این منطقه به یک کانون گردشگری ایجاد کرده است.

۴ سال آینده چناران یک پایانه مسافری خواهد شد/ برنامه‌های خوبی در حوزه هتلینگ در دستور کار داریم

شهردار چناران گفت: از سوی دیگر راه‌های مواصلاتی موجود، پروژه قطاربرقی مشهد به چناران، راه‌آهن مشهد به گرگان و … این شهر راه در حدود ۴ سال آینده به یک پایانه مسافری تبدیل خواهد کرد که برنامه‌ریزی‌های خوبی در حوزه هتلینگ و ارائه خدمات مسافری در دستور کار قرار داده‌ایم.

موقعیتی بکر برای سرمایه‌گذاری

وی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاران از چناران غافل نباشند، عنوان کرد: این شهر از حیث موقعیت‌های سرمایه‌گذاری بسیار بکر است و با اقداماتی که در حوزه‌های مختلف در حال انجام است، آینده خوبی را می‌توان با اجرای پروژه‌ها و مشارکت‌های سرمایه‌گذاری برای آن متصور بود.

مطالعات طرح پارک ماجراجویی و نیاز محسوس به سرمایه‌گذار

شهردار چناران با اشاره به فاز اولیه مطالعات طرح پارک ماجراجویی در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در این شهر، عنوان کرد: قطعاً در حوزه عملیاتی کردن بخش‌های مختلف این طرح نیاز به مشارکت سرمایه‌گذاران احساس می‌شود.

وی به لزوم تقویت فعالیت‌های سازمان همیاری در حوزه‌های اقتصادی عنوان کرد: این نهاد علاوه بر خدماتی که درزمینهٔ تأمین نیازمندی‌های مختلف و کمک به ارتقا حوزه مدیریت شهری انجام می‌دهد، می‌تواند در بخش سرمایه‌گذاری‌های کلان مشارکتی با شهرداری‌ها نیز به‌صورت جدی‌تری وارد شود که بدون شک این امر در توانمندسازی درآمدی و اقتصادی این سازمان و در کنار آن تمامی شهرداری‌ها استان مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/