دهه فجر گذشت؛ کلینیک گلبهار افتتاح نشد

دهه فجر گذشت؛ کلینیک گلبهار افتتاح نشد

دهه فجر گذشت؛ کلینیک گلبهار افتتاح نشد

به گزارش ندای چناران به نقل از  فارس، نبود بیمارستان و پزشک متخصص همواره یکی از گلایه‌های ساکنان گلبهار بوده است که با توجه به این موضوع و همچنین جبران برخی از کمبودها  در حوزه درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی اقدام به ساخت کلینیک تخصصی در زمین بیمارستان گلبهار نموده است اما با توجه به اینکه گلبهار هنوز از کمبود امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی رنج می‌برد افتتاح این کلینیک برای شهروندان از اهمیت بالایی برخوداراست.

از طرفی در این شهر که به گفته مسئولان بیش از ۲۵ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل شده است و هم اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد به جز چند پزشک عمومی از پزشک متخصص در شهر خبری نیست  و مردم مجبورند برای آزمایش و یا دیگر کارهای درمانی راهی مشهد شوند که این موضوع مورد اعتراض شهروندان گلبهار قرار گرفته است و از همین‌رو مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به ساخت کلینیک تخصصی در گلبهار کرده‌اند و چندین ماه است که این ساختمان آماده افتتاح است که براساس اعلام مسئولان دانشگاه علت تاخیر در افتتاح را تامین نیرو و تجهیزات اعلام کرده‌اند و یکی از مسئولان این دانشگاه هم اعلام کرد که این کلینیک در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد که این قول تاکنون عملیاتی نشده است.

کلینیک تخصصی گلبهار در دهه فجر افتتاح می‌شود

شرکت عمران گلبهار در اردیبهشت امسال اعلام کرد که ساختمان کلینیک تخصصی گلبهار با زیر بنا ۷۵۰ متر در دو طبقه و با اعتبار حدود ۱۳ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی با پیشرفت بیش از ۹۵ درصد در حال ساخت است.

غلامحسین خدایی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی در مورخه ۹۶/۱۱/۴ و در حاشیه مجمع سلامت شهرستان چناران نیز به خبرنگار فارس گفته بود که ساختمان کلینیک گلبهار آماده افتتاح است و در دهه فجر امسال راه‌اندازی می‌شود.

وی همچنین تاکید داشت که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان اکنون به دنبال تامین نیرو و تهیه تجهیزات لازم برای این کلینیک هستند که قرار است تا چند روز دیگر و در دهه فجر افتتاح گردد.

همچنین تاخیر در ساخت بیمارستان در گلبهار علاوه بر نارضایتی مردم سبب شد تا  نماینده شهرستان در مجلس در سال ۱۳۹۴ اعلام کند که با توجه به تاخیر در ساخت دستور ویژه وزیر بهداشت و درمان در جهت ساخت‌وساز از وزیر گرفته شده است و اینک توپ در زمین دانشگاه علوم پزشکی استان است که با توجه به اینکه کار ساخت‌وساز طولانی و اقدامی صورت نگرفت سبب شده است نماینده شهرستان مجددا از وزیر در مجلس  شورای اسلامی در  این خصوص طی چند ماه گذشته طرح سئوال نماید که هنوز کار چندانی صورت نگرفته است.

این در حالیست که چند سالی است که اعتبار اولیه ساخت به حساب دانشگاه پزشکی استان واریز شده و حالا نگرانی مردم این است که تامین نیرو و تجهیزات این کلینیک به سرنوشت ساخت بیمارستان دچار نشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *