فرهنگیان چناران آموزش مقابله با آنفلوانزای فوق حاد می‌بینند

فرهنگیان چناران آموزش مقابله با آنفلوانزای فوق حاد می‌بینند

فرهنگیان چناران آموزش مقابله با آنفلوانزای فوق حاد می‌بینند

به گزارش ندای چناران، دکتر محمد سیاح در جمع خبرنگاران از برگزاری یک دوره کلاس آموزشی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان چناران خبر داد.

رییس شبکه دامپزشکی چناران در این خصوص اظهار داشت: بیماری انفلوانزای فوق حاد طیور از جمله بیماریهای مشترک بین انسان و حیوانات است که به دلیل انتقال از مسیر تنفسی با شیوع بسیار بالا همراه بوده و در صورت بروز بین طیور صنعتی قابلیت بروز تلفات صد در صد را دارا می‌باشد. همچنین در صورت انتقال به انسانها نیز قابلیت بروز بیماری آنفلوانزای شدید و بروز مرگ و میر را دارد.

سیاح افزود: این بیماری قابلیت بروز در پرندگان وحشی، اسب و خوک را نیز دارد و معمولاً همه ساله به وسیله پرندگان وحشی مهاجر که جهت زمستان گذرانی به نوار شمالی کشور کوچ می‌کنند به کشور وارد می‌شود و سبب بروز بیماری خطرناک در کشور می‌شود و متاسفانه اغلب بر اثر عدم رعایت شرایط قرنطینه‌ای و حمل و نقل غیر مجاز طیور مبتلا به بیماری توسط افراد متخلف، بیماری به سرعت و سهولت در کشور گسترش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: کلاس آموزشی مرتبط با این بیماری مشترک شامل آشنایی با عامل بیماری، راه انتقال، علائم بیماری و چگونگی مواجهه با موارد مشکوک به بیماری توسط کارشناس این شبکه جهت جمعی از فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان چناران برگزار شد و در پایان کلاس به پرسشهای افراد حاضر پاسخ داده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *