زیبنده نیست در کشوری که خاورمیانه را امن کرده، قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند

زیبنده نیست در کشوری که خاورمیانه را امن کرده، قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند

زیبنده نیست در کشوری که خاورمیانه را امن کرده، قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند

 

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی ، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران با اشاره به اغتشاش بعضی از داعشی مسلک‌ها در شب شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) و شهادت تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیج، اظهار داشت: مسئله اصلی در ناآرامی‌های شب شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه) در تهران، دراویش و صوفیه نیستند، این یک آدرس غلط و ردگم‌کنی است، اساساً دراویش و یا فرقه صوفیه اگرچه ممکن است موردتوجه سرویسهای بیگانه و حتی سوءاستفاده جریان‌های ضدانقلابی با حربه نفوذ به موضوع فرقه‌ها و بلکه قومیت‌ها در ایران باشند اما هرگز در ایران یک مسئله و یا عامل نگران‌کننده‌ای نبوده است.

خشونت، فرصتی برای باج‌خواهی از کشور و مردم

امام‌جمعه چناران ادامه داد: مسئله اصلی از یک سو اراده واضح و رصد شده ضدانقلاب به‌ویژه منافقین است که باهدف ایجاد خشونت پی‌درپی و مزمن در کشور و درنهایت با استفاده از حربه اغتشاش و ایجاد ناامنی، حرکت به سمت پروژه مرموز تخریب ایران اسلامی را در سر می‌پرورانند و البته از سوی دیگر نیز پروژه یک جریان سیاسی ورشکسته و کاملاً شناخته‌شده در کشور است که خشونت را فرصتی برای باج‌خواهی از کشور و مردم می‌داند و موریانه وار به جان ارزش‌های ملی و دینی و انقلابی ملت ایران افتاده است.

کاسه صبر ملت به سر آمده است؛ لزوم برخورد قاطع با عاملان ناامنی‌های خیابان پاسداران

وی افزود: بنابراین شواهد نشان می‌دهد فرمان اصلی در پشت پرده حوادث اخیر ازجمله ناامنی‌های خیابان پاسداران تهران آن هم در شب شهادت ناموس خلقت، حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیه) در دست بیگانگان و دشمنان قسم خورده ملت ایران است. البته توهم دانستن دشمنی دشمنان، یا براثر جهل و خوش‌خیالی و بی‌بصیرتی است و یا خود، خیانت دیگری است که موریانه‌های داخلی در مقام خوش‌خدمتی به بیگانگان و بوق‌های استکباری و امپریالیسم خبری علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: آنچه قابل‌توجه و تأمل است، به سر آمدن کاسه صبر ملت است چه آنکه بیش‌ازحد، رأفت و مدارا نسبت به اغتشاشگران داعشی مسلک صورت می‌گیرد و گواه این حقیقت صدماتی است که نیروهای انتظامی و بسیجی درصحنه اغتشاشات متحمل شده و با نهایت دقت و رأفت، حجت را بر همگان تمام کردند که جایی برای سوءاستفاده بدخواهان و دشمنان باقی نماند

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: حرف دل همه آحاد مردم ایران به‌ویژه ساکنان خیابان پاسداران این است که بیش‌ازحد ممکن با دانش‌های خیابان پاسداران مدارا شد و واقعیت و انصاف این است که این مدارا دیگر به سقف خود رسیده است و باید با قاطعیت و بدون هیچ ملاحظه‌ای با عوامل اصلی آن برخورد گردیده و در چارچوب قوانین جاری کشور به اشد مجازات برسند.

وی بیان داشت: خصوصاً که ما اکنون با مردمی مواجه نیستیم که فریاد بیکاری، نداری، آسیب‌های اجتماعی و نهادینه شدن فسادهای گوناگون را بر سر مسئولان امر سر داده باشند چه آنکه آن فریادها هرچه باشد فریادی از ناحیه شیفتگان و دلسوزان وطن و انقلاب و جامعه اسلامی می‌باشد.

زیبنده کشوری که خاورمیانه را امن کرده، این نیست که قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند

خطیب جمعه چناران خاطرنشان کرد: این در حالی است که مسئله امروز اغتشاشگران داعش صفت، این است که کسانی اراده کرده‌اند به هر روش ممکن به جان مردم بیفتند و آرامش را از ایران آرام بگیرند، این بار دیگر جای مماشات نیست زیرا زیبنده کشوری که خاورمیانه را امن کرده است، این نیست که قمه‌کش‌ها، وسط خیابان پایتخت جولان بدهند.

وی افزود: ملت انقلابی ایران انتظار دارند با برخورد قاطعانه مسئولان امر به‌ویژه عزیزانمان در قوه قضائیه و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با عوامل اصلی اغتشاش و ناامنی، از این پس شاهد این قبیل حوادث در میان جامعه و کشور عزیزمان ایران نباشیم.

انتقاد از وضعیت کشور با اعتقاد به اصل نظام قابل جمع است

وی با اشاره به سخنان بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی گفت: تداوم انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین مباحثی است که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند. تداوم انقلاب را می‌توان از زنده بودن شعارهای آن و اعتقاد عمومی مردم به آرمان‌های آن و نیز از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تماشایی سال جاری پی برد. به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ «بعد از ۳۹ سال، در ورود به ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب، این حرکت عظیم مردمی، شبیه معجزه است. در هیچ جای دنیا هم‌چنین چیزی وجود ندارد».

وی تصریح کرد: نکته بسیار مهم دیگر این بیانات این بود که رهبر معظم انقلاب خاطرنشان ساختند که انتقاد از وضعیت کشور و یا انتقاد از مسئولان کشور و گلایه داشتن از برخی مسائل، می‌تواند با اعتقاد به اصل نظام و ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب جمع شود.

عدالت ورزی با شعار صرف ممکن نیست

وی با اشاره به بخشی دیگر از سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد برقراری عدالت، گفت: این جملات از میان بیانات رهبری معظم انقلاب بیش از مابقی نیازمند بحث و دقت نظر است. انقلاب اسلامی باهدف عدالت آغاز شده است و بنیان‌هایی اساسی برای عدالت نیز در کشور ایجاد شده است. براندازی طاغوت و نظام ظالمانه، ایجاد نظام عدل محور و زنده کردن آرمان عدل طلبی و عدالت‌خواهی از آثار انقلاب اسلامی است. تشکیل نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد سازندگی، بنیاد مستضعفان و…در همین راستا بوده است.

امام‌جمعه چناران بیان کرد: بر همین اساس است که اکنون اگر ضعفی نیز در باب عدالت ورزی حاکمان دیده می‌شود، انقلابیون کشور با آن مخالفت می‌ورزند و افکار عمومی کشور نیز رفع بی‌عدالتی و اجرای عدالت را می‌خواهد. البته این سخنان به این معنی نیست که در عرصهٔ عدالت ورزی در کشور کوتاهی نشده است.

وی افزود: رهبری انقلاب نیز به صراحت بیان داشتند که در مقایسه با پیشرفت‌هایی که حاصل شده است، عدالت لازم و مورد نظر اجرا نشده و باید برای آن تلاش بشود اما باید در این باره به دو نکته توجه کرد؛ اول اینکه در عرصهٔ عدالت ورزی نیز نظام اسلامی قابل مقایسه با نظام طاغوت و یا نظام‌های ظالمانهٔ مورد حمایت غرب نیست و ثانیاً اجرای عدالت در کشور نیازمند همت و اراده و عمل مردان و زنانی مؤمن و کارآمد است و عدالت ورزی با صرف شعار و یا رفتارهای مخالف اصول انقلاب و بدون پایبندی به اسلام و دستورات دینی ممکن نیست.

حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در باب حفظ انقلاب این است که برای حفظ انقلاب باید کشور را از افتادن در دام وابستگی به خارج بازداشت، چه به لحاظ اقتصادی و چه به لحاظ‌های دیگر، کشور باید استقلال خود را حفظ کند. رهبر معظم انقلاب در بیان همین نکته با ذکر مثالی از یک کشور خارجی که در اتکای به بیگانگان دچار معضلات اقتصادی بدتری شد، متذکر شدند که در برجام نیز اتکای به خارج برای کشور سودی نداشت.

«ارتجاع»؛ خطری در کمین نظام اسلامی

وی با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد آسیب‌شناسی انقلاب گفت: همه تحولات اجتماعی به‌مقتضای عمق و وسعت حرکت خود و با توجه به موانع داخلی و خارجی، ممکن است با آسیب‌ها و آفت‌هایی مواجه شوند که مسیر دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده و یا استمرار آن‌ها را با خلل و دشواری روبه‌رو سازد.

وی ادامه داد: انقلاب، جامعه و نظام اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و چنانچه این آسیب‌ها و آفت‌ها زدوده نشوند، به تعبیر بلیغ مقام معظم رهبری، انقلاب دچار «ارتجاع» خواهد شد که این امر ابتدا با کاسته شدن از سرعت سیر به سوی آرمان‌ها، سپس با توقف و درنهایت از طریق عقب‌گرد به شرایط پیش از انقلاب به وقوع می‌پیوندد.

وی خاطرنشان کرد: در چنین فضایی، ظاهر قضیه این است که انقلابیون در مصادر امور قرار دارند ولی سمت وسوی برخی از آن‌ها، برخلاف خط و خطوط انقلاب بوده و محصول تفکر حال حاضر این عده، بازگشت به ضد ارزش‌هایی است که مردم به‌خاطر همان‌ها قیام کردند.

دروغ‌پراکنی صهیونیست‌ها در راستای فشار بر رکن اصلی محور مقاومت است

وی با اشاره به کنفرانس امنیتی مونیخ و نمایش مضحک نتانیاهو و برخورد قدرتمند وزیر خارجه ایران، گفت: کنفرانس امنیتی مونیخ یکی از مهم‌ترین نشست‌های جهانی در زمینه امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای و فرصت مغتنمی است برای کشورهای مختلف که دیدگاه‌های خودشان را برای مخاطبان آن و نیز ملتهای جهان تشریح کنند.

حجت‌الاسلام تاجی بیان کرد: نمایش مضحک نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس در اجلاس امنیتی مونیخ که با نشان دادن یک تکه آهن قصد داشت این گونه القا کند که آن‌ها یک پهپاد ایرانی را در خاک رژیم جعلی صهیونیستی مورد هدف قرار داده‌اند، نتانیاهو مدعی شده است که ایران بزرگ‌ترین تهدید برای جهان ازجمله اروپاست. زمانی که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، شاهد اقدامات خصمانه این کشور در سراسر جهان خواهیم بود. ایران بارها تمایل خود را برای نابودی اسرائیل اعلام کرده است.

وی ادامه داد: این اظهارات بلافاصله با واکنش جالب «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان روبه‌رو شد؛ واکنشی که تأیید و تحسین مقام عظمای ولایت را به دنبال داشت، در ایران نیز حرکت او پاسخ‌های قاطع مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشت.

خطیب جمعه چناران اظهار کرد: به نظر می‌رسد با توجه به فساد گسترده‌ای که در میان سیاست مداران صهیونیست وجود دارد، هرازچندگاه برخی مقامات آن برای فرار از مسائل و مشکلات داخلی و همچنین تبرئه خود از فسادهای موجود، در یک حرکتی نمادی به اتهام زنی علیه ایران روی می‌آورند. این نمایش در راستای دروغ‌پراکنی شبکه‌های صهیونیستی و فرار از واقعیات موجود در راستای فشار بر ایران به عنوان رکن اصلی محور مقاومت است.

وی با تسلیت درگذشت جمعی از هموطنانمان در حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج ضمن تشکر از آمادگی و هماهنگی دستگاه‌های کمک‌رسان اظهار امیدواری کرد با بهترشدن شرایط جوی، هرچه زودترعملیات جستجو و انتقال پیکرها انجام شود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *