کاشت و توزیع ۵ هزار اصله نهال در چناران
کاشت و توزیع ۵ هزار اصله نهال در چناران

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، 5 هزار اصله نهال در سطح شهر چناران کاشته می‌شود.

به گزارش ندای چناران، در نشست مشترکی که با حضور روسای ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط‌زیست، بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده کمیته بانوان فرمانداری در محل شهرداری چناران برگزار شد، دکتر هادی بارویی اظهار داشت: طی طرحی با شعار هر شهروند یک نهال، مقدمات اجرایی برنامه‌های خود را برای این هفته تدارک دیده بودیم تا ان‌شاءالله با مشارکت همه ادارات دست‌اندرکار بتوانیم به بهترین شکل در این هفته در خصوص مسائل زیست‌محیطی وارد عمل شویم.

شهردار چناران با تأکید بر لزوم مشارکت و حضور گسترده مردم در اجرای این طرح در این هفته، گفت: توسعه فضای سبز شهری از طریق مشارکت آحاد شهروندان انجام خواهد شد و در همین راستا در روز ۲۲ اسفند، روز شهدا، به یاد تمامی شهدای انقلاب اسلامی ایران، مردم چناران ۵ هزار اصله نهال در نقاط پیش‌بینی‌شده می‌کارند.

وی بابیان اینکه در هفته درختکاری طبق هماهنگی‌های انجام شده با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی گونه‌های مختلفی را برای کاشت پیش‌بینی کرده‌ایم که این گونه‌ها شامل زبان‌گنجشک، ارغوان، کاج تهران، زیتون‌تلخ و سنجد هستند.

بارویی اظهار داشت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده در سال جاری در هفته درختکاری اماکن بیشتری در سطح شهر برای کاشت نهال در نظر گرفته شده است و مسیرهای بیشتری پوشش داده خواهد شد.

 

انتهای پیام/