گلبهار شهر سبز زیست‌محیطی است/ پیشرفت ۹۵ درصدی مسکن مهر در استان
گلبهار شهر سبز زیست‌محیطی است/ پیشرفت ۹۵ درصدی مسکن مهر در استان

استاندار خراسان رضوی از پیشرفت ۹۵ درصدی مسکن مهر استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در دولت دوازدهم به متقاضیان تحویل داده شده است.

به گزارش ندای چناران، علیرضا رشیدیان در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر استان خراسان رضوی در دبیرستان امیرکبیر شهر جدید گلبهار اظهار داشت: با افتتاح این دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر، تاکنون بیش از ۹۰ درصد تعهدات استان در بخش مسکن مهر انجام شده است.

استاندار خراسان رضوی بیان داشت: استان خراسان درمجموع ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر را تعهد کرده بود که ۶ هزار و ۵۰۰ واحد پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد داشت، لذا از تعهدات ما خارج شد.

وی ادامه داد: با افتتاح این ۲ هزار و ۳۰۰ واحد، تاکنون ۹۴ هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است که ۵۶ هزار واحد آن در دولت یازدهم و ۵ هزار و ۵۰۰ واحد در دولت دوازدهم و ۳۳ هزار واحد نیز در دولت نهم و دهم ساخته شده است.

وی افزود: ساخت مسکن مهر در استان خراسان رضوی ۹۵ درصد پیشرفت داشته است که این پیشرفت نتیجه دستگاه‌های مختلف و مردم بوده است.

رشیدیان خاطرنشان کرد: ساخت صرف مسکن مهر برای داشتن یک زندگی مناسب کافی نیست بلکه باید امکانات آب، برق، گاز، مباحث بهداشتی، فضای سبز و … مردم شهرهای جدید نیز تأمین شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به توسعه فضای سبز شهر جدید گلبهار، اظهار کرد: گلبهار یک شهر سبز با معیارهای محیط زیستی است و در کنار آن امکانات تفریحی، کتابخانه، مراکز درمانی نیز در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در استان خراسان رضوی، شهر جدید گلبهار بیشترین تعهد ساخت مسکن مهر را داشته است که با افتتاح این هزار و ۳۰۰ واحد، ۲۶ هزار واحد تعهد شده به مردم تحویل داده شده است.

شایان‌ذکر است در ادامه استاندار خراسان رضوی به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی رستوران سنجاقک واقع در دریاچه مصنوعی گلبهار، زمین ورزشی در محله‌های ۶، ۱۷ و ۲۱، فضای سبز پارک محله ۱۰، مدرسه محله ۱۸، دبیرستان محله ۳۳، ۱۳۳۵ واحد مسکن مهر این شهر را به بهره‌برداری رساندند.

این پروژه‌ها قرار بود که در دهه فجر امسال به بهره برداری برسند که به دلیل عدم حضور مسئولان کشوری، به امروز موکول شده بود.


انتهای پیام/