تا پایان سال ۹۷ کل پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسد/ مشکلات روبنایی مسکن مهر از محل اعتبارات داخلی تأمین خواهد شد
تا پایان سال ۹۷ کل پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسد/ مشکلات روبنایی مسکن مهر از محل اعتبارات داخلی تأمین خواهد شد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: مسئله اصلی در مسکن مهر تأمین زیرساخت‌های این واحدها ازجمله تأمین آب، برق، گاز و فاضلاب و ... است و برای اینکه برای ساکنین مشکل ایجاد نشود این منابع از محل اعتبارات داخلی تأمین می‌شود.

به گزارش ندای چناران، حبیب‌الله طاهرخانی در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر استان خراسان رضوی در دبیرستان امیرکبیر شهر جدید گلبهار اظهار داشت: کل پروژه‌های مسکن مهر کشور ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد است که بخش قابل‌توجهی از آن تحویل متقاضیان شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید بابیان اینکه تا پایان سال ۹۷ کل پروژه‌های مسکن مهر به اتمام می‌رسد، گفت: بخشی از این پروژه‌ها مشکلات قضایی دارد و بخش دیگری نیز فاقد متقاضی است که در این خصوص تعاملاتی با کمیته امداد انجام شده است و این واحدهای فاقد متقاضی در اختیار کمیته امداد و سایر نهادهای دولتی قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه بخش عمده‌ای از پروژه‌های مسکن مهر در دولت‌های یازدهم و دوازدهم انجام شده است، گفت: بخش عمده ساخت واحدهای مسکن مهر انجام شده است اما مسئله اصلی تأمین زیرساخت‌های این واحدها ازجمله تأمین آب، برق، گاز و فاضلاب کشی و … است.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: شهرهای جدید خدمات روبنایی قابل‌توجهی نیاز دارد که نیازمند اعتبارات است و اجرای آن زمان‌بر است. موضوع اصلی در پروژه‌های مسکن مهر تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی مانند مدرسه، مسجد، کلانتری و … است که در شهرهای جدید برای اینکه برای ساکنین مشکل ایجاد نشود این منابع از محل اعتبارات داخلی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به افتتاح امروز ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در استان، گفت: دولت بر تحویل مسکن مناسب و درشان مردم تأکید دارد و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تکمیل این واحدها در کنار ارائه خدمات روبنایی مناسب مانند ساخت فضاهای آموزشی، فضای سبز و سایر خدمات به مردم شهرهای جدید است.

انتهای پیام/