برگزاری اولین طرح «آتش‌نشان داوطلب» در گلبهار+ تصاویر
برگزاری اولین طرح «آتش‌نشان داوطلب» در گلبهار+ تصاویر

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلبهار از برگزاری اولین دوره طرح «آتش‌نشان داوطلب در شهر جدید گلبهار خبر داد.

به گزارش ندای چناران، آتش یار سوم مسعود روضه‌خوان در گفت‌وگو با ندای چناران از برگزاری اولین دوره طرح آتش‌نشان داوطلب و فراگیری مطالب ایمنی و آتش‌نشانی ۲۰ نفر از شهروندان منتخب و علاقه‌مند گلبهاری خبرداد.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلبهار ضمن تأکید بر اهمیت آموزش و نقش آن در کاهش حوادث و تلفات، گفت: این طرح برای اولین بار در شهر گلبهار توسط شهرداری و با حمایت شهردار و شورای اسلامی شهر برگزار شده است و هدف از اجرای آن ترویج فرهنگ ایمنی و شعار «هر خانواده یک آتش‌نشان» است.

وی ادامه داد: در این دوره هشت روزه افراد آموزش‌های لازم جهت مقابله و پیشگیری از انواع حریق و حوادث را در هشت سرفصل طبقه‌بندی‌شده، طی کلاس‌های تئوری و عملی فراگرفتند.

وی افزود: در این دوره با توجه به تعامل شهرداری گلبهار، از مربیان مجرب آتش‌نشانی گلبهار، مشهد و هلال‌احمر در زمینه‌های مختلف جهت آموزش بهره‌گیری شد و در پایان با برگزاری آزمون، افراد مورد پایش قرار گرفتند.

روضه‌خوان خاطرنشان کرد: «آتش‌نشان داوطلب» یکی از طرح‌های آموزش شهروندی درزمینهٔ ایمنی و آتش‌نشانی است و شهروندان منتظر طرح‌های جذاب، شاد و جالب درزمینهٔ آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی که توسط شهردار و شورای اسلامی شهر گلبهار برنامه‌ریزی و حمایت می‌شوند باشند.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلبهار همچنین از همه همشهریان خواست تا چهارشنبه آخر سال را ایمن و در کنار خانواده‌ها و دور از اقدامات خطرناک سپری کنند تا نوروزی شاد و سلامتی داشته باشند.

وی عنوان کرد: تعداد قابل توجهی بروشور و کتابچه‌های مربوط به ایمنی چهارشنبه آخرسال تهیه شده و بین شهروندان درحال توزیع می‌باشد.

وی از شهروندان علاقه‌مند جهت شرکت در دوره‌های دوم و سوم آتش‌نشان داوطلب دعوت کرد تا با مراجعه به ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی گلبهار و با در دست داشتن مدارک لازم (کپی شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس) جهت ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/