برگزاری اولین طرح «آتش‌نشان داوطلب» در گلبهار+ تصاویر

برگزاری اولین طرح «آتش‌نشان داوطلب» در گلبهار+ تصاویر

برگزاری اولین طرح «آتش‌نشان داوطلب» در گلبهار+ تصاویر

به گزارش ندای چناران، آتش یار سوم مسعود روضه‌خوان در گفت‌وگو با ندای چناران از برگزاری اولین دوره طرح آتش‌نشان داوطلب و فراگیری مطالب ایمنی و آتش‌نشانی ۲۰ نفر از شهروندان منتخب و علاقه‌مند گلبهاری خبرداد.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلبهار ضمن تأکید بر اهمیت آموزش و نقش آن در کاهش حوادث و تلفات، گفت: این طرح برای اولین بار در شهر گلبهار توسط شهرداری و با حمایت شهردار و شورای اسلامی شهر برگزار شده است و هدف از اجرای آن ترویج فرهنگ ایمنی و شعار «هر خانواده یک آتش‌نشان» است.

وی ادامه داد: در این دوره هشت روزه افراد آموزش‌های لازم جهت مقابله و پیشگیری از انواع حریق و حوادث را در هشت سرفصل طبقه‌بندی‌شده، طی کلاس‌های تئوری و عملی فراگرفتند.

وی افزود: در این دوره با توجه به تعامل شهرداری گلبهار، از مربیان مجرب آتش‌نشانی گلبهار، مشهد و هلال‌احمر در زمینه‌های مختلف جهت آموزش بهره‌گیری شد و در پایان با برگزاری آزمون، افراد مورد پایش قرار گرفتند.

روضه‌خوان خاطرنشان کرد: «آتش‌نشان داوطلب» یکی از طرح‌های آموزش شهروندی درزمینهٔ ایمنی و آتش‌نشانی است و شهروندان منتظر طرح‌های جذاب، شاد و جالب درزمینهٔ آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی که توسط شهردار و شورای اسلامی شهر گلبهار برنامه‌ریزی و حمایت می‌شوند باشند.

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلبهار همچنین از همه همشهریان خواست تا چهارشنبه آخر سال را ایمن و در کنار خانواده‌ها و دور از اقدامات خطرناک سپری کنند تا نوروزی شاد و سلامتی داشته باشند.

وی عنوان کرد: تعداد قابل توجهی بروشور و کتابچه‌های مربوط به ایمنی چهارشنبه آخرسال تهیه شده و بین شهروندان درحال توزیع می‌باشد.

وی از شهروندان علاقه‌مند جهت شرکت در دوره‌های دوم و سوم آتش‌نشان داوطلب دعوت کرد تا با مراجعه به ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی گلبهار و با در دست داشتن مدارک لازم (کپی شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس) جهت ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *