فضای بصری چناران با دیوارنویسی‌های تبلیغاتی مخدوش شده است/ لزوم برخورد قانونی با متخلفان

فضای بصری چناران با دیوارنویسی‌های تبلیغاتی مخدوش شده است/ لزوم برخورد قانونی با متخلفان

فضای بصری چناران با دیوارنویسی‌های تبلیغاتی مخدوش شده است/ لزوم برخورد قانونی با متخلفان

به گزارش ندای چناران، در ایام پایانی سال درحالی‌که شهرداری چناران مشغول نوسازی فضای بصری شهر است، عده‌ای با دیوارنویسی و تبلیغ کسب‌وکار خود بر روی دیوارهای تازه رنگ‌شده، مناظر زشتی را در شهر ایجاد کرده‌اند.

 

علی قنبری راد در این خصوص در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها، نوشتن هرگونه مطلب تبلیغی یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای سطح شهر به‌غیراز مکان‌هایی که خود شهرداری برای ارائه تبلیغات مشخص کرده، ممنوع است.

رئیس اداره حقوقی و املاک شهرداری چناران با اشاره به‌ضرورت حفظ زیبایی چهره شهر و جلوگیری از آلودگی‌های بصری شهروندان، عنوان داشت: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تاکنون به طریق دیوارنویسی در سطح شهر اقدام به تبلیغات و خدمات خود می‌کنند، موظف به رعایت قوانین مرتبط با تبلیغات محیطی هستند و در صورت مشاهده هرگونه دیوارنویسی در سطح شهر ضمن پاک‌سازی تبلیغات با عاملان آن برابر مقررات برخورد جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: نصب آگهی‌های تبلیغاتی بر روی پایه چراغ‌ها و دیوار منازل شهروندان غیرقانونی بوده و تابلوهای تبلیغاتی متناسب در مکانه‌ای مختلف سطح شهر برای ارائه تبلیغات بخش خصوصی و دولتی تعبیه‌شده که صاحبان هر نوع خدماتی می‌توانند از این تابلوها به‌منظور تبلیغ کالا و خدمات خود استفاده کنند.

قنبری راد تصریح کرد: امیدواریم با برخورد با عاملان این نوع تخلفات و ارتقای فرهنگ شهروندی شاهد کاهش قابل‌توجه دیوارنویسی در سطح شهر باشیم.

این مقام مسئول همچنین افزود: آیین‌نامه اجرایی ساماندهی تبلیغات شهری در سال جدید، در دستور کار قرار خواهد گرفت و در خصوص کلیه فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای عمومی شهر و اماکن مشرف بر آن و وسایل نقلیه عمومی و خصوصی، لازم‌الاجرا است.

رئیس اداره حقوقی و املاک شهرداری چناران اظهار داشت: تبلیغات مشمول این آیین‌نامه شامل نصب و الصاق هرگونه پلاکارد، برزنت، تابلوهای تبلیغاتی (بیلبورد، بالون، تلویزیون شهری، استند، سازه‌های حجمی، بردهای دیواری، پانل و پل‌های هوایی عابر پیاده) که در فضای شهری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، تابلوهای معرف در فعالیت‌های مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی، دیوارنویسی، پوسترهای کاغذی، تراکت، برچسب و به‌طورکلی هرگونه منصوبات و ملحقات تبلیغاتی را شامل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *