به گزارش ندای چناران، محمدکاظم انبار لویی در گفتگو با ندای چناران در خصوص الزامات و راهکارهای تحقق شعار سال، بر لزوم اعتماد دولتمردان به مردم و پتانسیل‌های داخل کشور تأکید کرد و اظهار داشت: برای ساماندهی تولید ملی و خروج از رکود، باید از ظرفیت‌های عظیمی که در کشور وجود دارد، استفاده شود.

 

با برجام گشایش اقتصادی حاصل نشد

 

عضو حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بنای دولت، از اول بر این استوار بوده است که با امضای برجام، خصومت‌های آمریکا و غرب علیه ملت ایران خاتمه پیدا کنند و یک فضای تفاهم، بین ما و غرب ایجاد شود و در سایه این تفاهم، سرمایه‌های خارجی به داخل، جذب شود.

 

این کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی افزود: این تصور باطل است؛ می‌بینیم که ما در برجام علیرغم اینکه به تعهداتمان عمل کردیم، طرف مقابل به هیچ‌یک از تعهداتش عمل نکرد، سرمایه خارجی وارد کشور نشد و گشایش اقتصادی به وجود نیامد و همچنان غرب، به‌خصوص آمریکا، بر طبل خصومت ورزی با ملت ایران می‌کوبند.

 

اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راه خروج از بن‌بست اقتصادی است

 

انبار لویی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از اول این موضوع را پیش‌بینی کرده بودند و با اعلام سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، راهی برای خروج از این بن‌بست پیشنهاد فرموده بودند. اگر دولت به این سیاست‌ها عمل می‌کرد و یک اقتصاد درون‌نگر و متکی به استعدادهای درونی را پایه‌ریزی می‌کرد، این مشکلات فعلی پیش نمی‌آمد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی بابیان اینکه سال ۹۷ فرصتی است که مسئولان و مردم این مسیری را (اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی) طی کنند، گفت: اگر دولت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به‌طور کامل اجرا کند، تولید ملی تقویت می‌شود.

 

عضو حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: با عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اجرای دقیق سیاست‌های اصل ۴۴، زیرساخت یک جهش اقتصادی محیا می‌شود و می‌توانیم یک اقتصاد درون پایه را داشته باشیم و خواهیم توانست در جبهه جنگ اقتصادی با غرب، توفیقات بیشتری را کسب کنیم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد