با نگاه به کاخ سفید نمی‌توان از کالای وطنی حمایت کرد/ ساده زیستی مدیران از ضروریات حمایت از کالای ایرانی است
با نگاه به کاخ سفید نمی‌توان از کالای وطنی حمایت کرد/ ساده زیستی مدیران از ضروریات حمایت از کالای ایرانی است

رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی گفت: اهتمام به کالای وطنی و توجه به منافع مردم، منوط به این است که از اشرافی گری و تجمل‌گرایی دوری شود.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام سید حمید روحانی در گفتگو با ندای چناران اظهار داشت: نکته مهمی که در خصوص حمایت از کالای وطنی وجود دارد این است که کسانی می‌توانند به این موضوع اهتمام بورزند و درراه تحقق آن بکوشند که از فرهنگ غرب روی‌گردان باشد.

 

کسی که نگاهش به کاخ سفید است نمی‌تواند از کالای وطنی حمایت کند

 

رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی ادامه داد: آن‌هایی که غرب‌زده‌اند، خودباخته‌اند و نگاهشان به کاخ سفید است، کسانی که آمریکا را کدخدای دنیا می‌دانند و کرنش و سازش با آمریکا را در رأس برنامه خودشان قرار داده‌اند، نمی‌توانند به وطن، به کالای وطنی و مسائل دینی و ملی، توجه داشته باشند.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: انسان‌هایی می‌توانند درراه وطن تلاش کنند و به کالای وطنی اهمیت بدهند و درراه پیشرفت کشور و ملتشان گام بردارند که از غرب‌زدگی رهایی پیدا کنند. تا وقتی‌که دولتمردان ما دچار غرب‌زدگی هستند و با فرهنگ غرب خو گرفته‌اند، نمی‌توانند در خدمت مردم باشند.

 

حمایت از کالای وطنی با اشرافی گری و تجمل‌گرایی محقق نمی‌شود

 

وی خاطرنشان کرد: توجه به وطن و کالای وطنی منوط به این است که از اشرافی گری و تجمل‌گرایی گریزان باشیم. کسانی که دچار تجمل‌گرایی هستند و زندگی اشرافی دارند، هیچ‌وقت نمی‌توانند در خدمت وطن باشند و به کالای وطنی بی اندیشند.

 

حجت‌الاسلام روحانی بابیان اینکه اهتمام به کالای وطنی با توجه به منافع مردم، منوط به این است که از اشرافی گری و تجمل‌گرایی بپرهیزیم، گفت: اشرافی گری و زندگی تجملاتی، همان زندگی غرب گرایانه است. کسانی که دنبال زندگی تجملاتی هستند، ناگزیرند که هرچه بیشتر دنبال چیزهای فریبنده و زرق‌وبرق دار بروند، درنتیجه از منافع ملت و کشور چشم می‌پوشند.

 

 ساده زیستی مدیران از ضروریات حمایت از کالای وطنی است

 

وی در ادامه توجه به مبانی اسلامی و دوری گزینی از اسراف و تبذیر، دوری از تجملات و در پیش گرفتن ساده زیستی و زندگی با قناعت را از لوازم حمایت از کالای ایرانی قلمداد کرد و اظهار داشت: انسانی که می‌خواهد به فکر مردم باشد و مردمی باشد، با مستضعفان همراه باشد و درراه آن‌ها قدم بردارد، باید ساده‌زیست باشد، با قناعت زندگی کنند و از تبعیض و … دوری گزیند.

 

رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی بابیان اینکه تبعیض بزرگ‌ترین خطری است که می‌تواند برای مملکت مشکل ایجاد کند، گفت: آن‌هایی که می‌خواهند کشور را با تبعیض اداره کنند؛ در شرایطی که مردم و بسیاری از کارمندان و کارگران برای مدت طولانی حقوق نگرفته‌اند، به افرادی حقوق نجومی می‌دهند، این‌ها نمی‌توانند با مردم و مستضعفان باشند و تبعیض را از بین ببرند و درراه وطن و کالای وطنی فکر کنند و تلاش کنند.

 

سازش با دشمن مغایر همراهی با ملت است

 

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: کسانی که می‌خواهند با مردم باشند، باید به‌طورکلی با دشمنان ملت قطع رابطه کنند، با دشمنان ملت خوش‌وبش نداشته باشند و در برابر آن‌ها کرنش نکنند. کسانی که می‌خواهند هم مردم را داشته باشند و هم دشمنان ملت را راضی نگه‌دارند، آب در هاون می‌کوبند. یا خودشان را فریب می‌دهند یا می‌خواهند مردم را فریب دهند.

 

مورخ انقلاب اسلامی ادامه داد: امکان ندارد که انسان بتواند هم با دشمنان ملت بسازد و هم با ملت همراه باشد و منافع آن‌ها را پیگیری کند. کسانی که می‌خواهند منافع مردم و دستور مقام معظم رهبری را به کار ببندند، کالای وطنی را ترویج کنند و از کالاهای خارجی دوری گزینند، باید در وهله نخست از دشمنان ملت دوری گزینند و با آن‌ها همراه نباشند. با آن‌ها بده بستان نداشته باشند. این بده بستان‌ها با منافع ملت مغایرت دارد.

 

لزوم شناخت راه امام (ره)

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: کسانی می‌توانند منافع ملت را پاس بدارند که راه امام و راه رهبری را به‌درستی بشناسند و به کار ببندند. خط امام (ره) و خط ولایت با سازش، کرنش، مجامله و بندوبست، به‌شدت مغایرت دارد.

 

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: آن‌هایی می‌توانند راه امام (ره) و رهبری را دنبال کنند که روحیه انقلابی داشته باشند، انقلابی حرکت کنند و انقلابی عمل کنند و با بی‌غیرتی با بی‌تفاوتی، با سازش و کرنش و تسلیم در مقابل خواسته‌ها، امیال و اغراض شیطانی دشمنان، نمی‌توان منافع ملت را پاس داشت و حقوق ملت را تحقق بخشید.

 

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: این‌ها نکاتی است که در جریان پاسداری از حقوق ملت مهم است. اگر این محورها را به‌درستی رعایت کنیم آنگاه می‌توانیم دریابیم کالای وطنی از چه اهمیتی برخوردار است و مقام معظم رهبری چه فرمودند و چه هشداری و دستوری دادند.

 

انتهای پیام/